Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

sklep detailingowy

9 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.812
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 22:05:41

piszcie piszcie bo mnie ten temat też interesuje, chętnie poczytam :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 22:25:27

Cytat
mzap88
Cytat
MajkaaaxDxD
Jak widzę takie tematy to od razu wiem, które panie będą się udzielać i przy okazji wykłócać gdzie to która nie była, czego jeszcze nie widziała, ile za co nie zapłaciła :D

eeee, przesadzasz, to że podają ceny daje mi ogląd co , jak , gdzie i za ile, więc co w tym złego.

To, że podają ceny ok, ale wymądrzanie się na temat wizerunku Polaka w Afryce to chyba trochę poza tematem :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:03:17

Piszcie też jak to jest z imprezami, idzie się jakoś dogadać i poznać tam kogoś? :P I jest dużo Polaków? :D

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:14:19

Cytat
NaAatalCiaaAaa
Cytat
bentkuff
Cytat
NaAatalCiaaAaa
Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

obie Wyspy sa piękne. Sycylia jest tańsza. Sardynia kosi cenami- chociaz ja bylam tam w czerwcu przed sezonem i udalo mi się znaleźć fajny hotel za ok. 33e/ 2os/ noc. Ale jedzenie itp. s adrogie (chodzi mi o wodę, benzynę, restauracje). Polecam wynając samochód i sobie pozwiedzac samemu Sarynię, nei jest to duża wyspa, w 1 tydzien mozna zobaczyc na północ i wschód. La Maddalena jest przepiękna, można dośc neidrogo popłynąć na Korsykę.
Na Sycylii jest dużo upalniej, ceny niższe, ale baardzo dużo do zobaczenia (byłam 4 razy i jeszcze nie widzialam wszystkeigo co chciałam)- warto na Sycylii pojechać na wulkan. Ceny zdecydowanie przyjemniejsze.


Dzieki za informacje;) Wlasnie z tego co wiem to podobno na Sycylii jest wiecej do zwiedzania, za to na Sardynii krajobraz jest podobno ladniejszy;p a w jakim miesiacu bylas??

ja byłam i w maju i w czerwcu. Pogoda była baardzo spoko- z tym ze na Sardynii jeden wieczor padalo- aż tyle, że z drogi zrobiła się rzeka- ale mi się podobało. Woda szybko opadla, a ja przynajmniej mam zdjecia jakich nikt nie miał :D Polecam samemu pojechać- tzn. już teraz myśleć gdzie pojechać. Ja polecam lecieć jakimś lowcostem do Włoch( nawet Ryanair/ Wizzair do Milano Bergamo). Potem lot do Alghero lub Calghari. Ceny hoteli jak się wcześnie zabookuje (np. na booking.com) sa dośc korzystne. Ja mialam naprawdę świetną pogodę w czerwcu, bylo baardzo cieplo
(nie potrzebuję 38C w cieniu i wody tak ciepłej jak we wannie)- wystarczy mi 30C :D Sardynia ma świetne widoki- dosłownie góry tuż nad wodą- wiec jak jedziecie samochodem to jesteście na takich urwiskach jak we filmach- cisnienie skacze ze hej :D ja czasami aż zamykałam oczy bo sie po prostu bałam. Bo jednak te kilkaset metrow od poziomu morza widzisz jak na dłoni. A na Sycylii- hmm ceny lepsze, duużo do zobczenia- trzeba z góry sobie zaplanowac co sie zobaczy, jaką część bo tam co 10 km jest coś fantastycznego i nawet 2 miesiace by nie wystarczyly by to wszystko przezyc, zobaczyć. A, i kuchnia na Sardynii jest przesmaczna.[/quote]


Wyobrazam sobie:) ja to bym chyba zawalu dostala jakbym miala jechac na takich urwiskach;p Na szczescie nie bedziemy jechac samochodem;p Dzieki, na pewno przyda nam sie to co napisalas:) A mozesz cos wiecej napisac o wyzywieniu?;)
Cytat
olciiiaaxd
Piszcie też jak to jest z imprezami, idzie się jakoś dogadać i poznać tam kogoś? :P I jest dużo Polaków? :D

Oczywiscie, ze idzie sie dogadac:) Wiekszosc zna jezyk angielski, ale wiadomo poslugja sie tam hiszpanskim.
Majorka glownie jest przystosowana pod Anglikow i Niemcow, ale tez mozna spotkac tam inne narodowosci.
W restauracjach i pubach menu jest tlumaczone wlasnie na angielski i niemiecki przede wszystkim. Tak samo z jedzeniem, mozna rowniez tam zjesc typowo angielskie sniadania;p Co do ludzi to tak jak pisalam wczesniej, praktycznie kazdy mowi tam po angielsku, wiec nie ma problemu z porozumiewaniem sie;) Jesli chodzi o polakow, to oczywiscie ze sa. Jak tam bylismy to spotkalismy kilku polakow, ktorzy mieszkali w tym samym hotelu co my. Na miescie, w centrum, poznalam dwie polki, ktore pracowaly w sklepie, rowniez poznalam dwoch polakow, ktorzy pracowali za barem, wiec tak czy inaczej, jednak mozna spotkac tam troche polakow:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 23:32 przez NaAatalCiaaAaa.

zweryfikowana
Posty: 1.153
Ostrzeżenia: 2/5

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:17:52

Byłam na majorce 3 miesiące na praktykach ;) poza tym zwiedzałam Costa Brava ;)

zweryfikowana
Posty: 1.167
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:22:10

bylam w wielu egzotycznych miejscach, najbardzej polecam Mauritius lub Bali :) codo hotelowto zawsze wybieram te 4 lub 5 gwiazdki oraz inkl. :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:24:58

Cytat
truskawkaa16
bylam w wielu egzotycznych miejscach, najbardzej polecam Mauritius lub Bali :) codo hotelowto zawsze wybieram te 4 lub 5 gwiazdki oraz inkl. :)

a ile za to płacisz? :P

zweryfikowana
Posty: 1.167
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:28:26

Cytat
olciiiaaxd
Cytat
truskawkaa16
bylam w wielu egzotycznych miejscach, najbardzej polecam Mauritius lub Bali :) codo hotelowto zawsze wybieram te 4 lub 5 gwiazdki oraz inkl. :)

a ile za to płacisz? :P

zawsze latam z narzeczonym i za dwie osoby to roznie, zalezy gdzie, ale tak srednio to ceny od 2000 euro do 5000 euro :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:30:49

Cytat
truskawkaa16
Cytat
olciiiaaxd
Cytat
truskawkaa16
bylam w wielu egzotycznych miejscach, najbardzej polecam Mauritius lub Bali :) codo hotelowto zawsze wybieram te 4 lub 5 gwiazdki oraz inkl. :)

a ile za to płacisz? :P

zawsze latam z narzeczonym i za dwie osoby to roznie, zalezy gdzie, ale tak srednio to ceny od 2000 euro do 5000 euro :)

No to ja niestety szukam takiej za ok 2000 złotych :D czuję się biedakiem w tym momencie :D
Cytat
NaAatalCiaaAaa

Cytat
olciiiaaxd
Piszcie też jak to jest z imprezami, idzie się jakoś dogadać i poznać tam kogoś? :P I jest dużo Polaków? :D

Oczywiscie, ze idzie sie dogadac:) Wiekszosc zna jezyk angielski, ale wiadomo poslugja sie tam hiszpanskim.
Majorka glownie jest przystosowana pod Anglikow i Niemcow, ale tez mozna spotkac tam inne narodowosci.
W restauracjach i pubach menu jest tlumaczone wlasnie na angielski i niemiecki przede wszystkim. Tak samo z jedzeniem, mozna rowniez tam zjesc typowo angielskie sniadania;p Co do ludzi to tak jak pisalam wczesniej, praktycznie kazdy mowi tam po angielsku, wiec nie ma problemu z porozumiewaniem sie;) Jesli chodzi o polakow, to oczywiscie ze sa. Jak tam bylismy to spotkalismy kilku polakow, ktorzy mieszkali w tym samym hotelu co my. Na miescie, w centrum, poznalam dwie polki, ktore pracowaly w sklepie, rowniez poznalam dwoch polakow, ktorzy pracowali za barem, wiec tak czy inaczej, jednak mozna spotkac tam troche polakow:)

No to dobrze bo planujemy jechać we 2 i przez tydzień lub 2 nie odzywać się do nikogo innego to nie fajnie :D Dziękuję za odpowiedzi ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 23:36 przez olciiiaaxd.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 23:39:33

Byłam na Fuerteventurze, jeśli jesteś osobą aktywną to nie polecam. Wyspa typowa do leżenia i opalania ;) Leciałam z Itaką, opcja all inclusive i bardzo sie ciesze ze taka wybralismy, bo bardzo drogo mi sie tam wydawalo jak to sobie na zlotowki poprzeliczalam. Ale sam wyjazd na 8 dni kosztowal naprawde niewiele. Polecam szukac okazji, ja lecialam juz w kwietniu i bylo bardzo cieplo :)



Wakacje w Hiszpanii.

27 gru 2012 - 00:00:21

Jeśli chodzi o Ibizę, to byłam w tym roku, właśnie we wrześniu. Wykupiłam wycieczkę na tydzień w biurze podróży ITAKA, kwota jaką zapłaciłam to 2 500 zł, za hotel Barcelo Pueblo Ibiza 3* w tym wyżywienie All Inclusive (najlepsze jakie jadłam za granicą) i przelot samolotem. Dodatkowo wzięłam ze sobą prawie drugie tyle, ponieważ jak wiadomo wyspa do tanich nie należy.. Wejściówka do najlepszych klubów kosztuje od 50 euro za osobę, a alkohol jest drogi.. Pogoda we wrześniu jest bardzo podobna jak w lipcu czy sierpniu.
Odkładam pieniążki, żeby w przyszłym roku znowu tam zawitać, ale chociaż na 10 dni, bo tydzień to troszkę mało jeśli macie zamiar korzystać z kąpieli słonecznych i prowadzić życie nocne. Polecam wszystkim lubiącym upały, turkusowe morze i imprezki :)
Pozdrawiam!!



Wakacje w Hiszpanii.

27 gru 2012 - 11:20:33

Piękne zdjęcia! :)) Muszę popatrzeć oferty w Itace bo to jest chyba najbardziej zaufane biuro podróży :)

Aha jeszcze jedno. Wycieczki rezerwujecie dużo wcześniej czy raczej przed samymi wakacjami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-27 11:21 przez olciiiaaxd.

Wakacje w Hiszpanii.

27 gru 2012 - 12:03:07

Chyba najbardziej oplaca sie juz przed samymi wakacjami wykupic. My kupowalismy 3 dni przed wylotem i spokojnie wszystko zalatwilismy i spakowalismy sie. Wtedy tez ceny sa duzo korzystniejsze, kupilismy wycieczke 50% taniej :)

Wakacje w Hiszpanii.

28 gru 2012 - 23:33:25

może ktoś jeszcze się wypowie? :)

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Wakacje w Hiszpanii.

18 kwi 2013 - 18:13:49

Polecam tanie loty do Hiszpanii - tanie-loty.com.pl - na stronie znajdziecie aktualne promocje i najtańsze wyloty do danego miejsca w kraju i na świecie. Zawsze, gdy planuję wylot odwiedzam tą internetową stronkę i szukam aktualnie najtańszych opcji :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

studniówka