Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:36:49

Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:40:21

Jak widzę takie tematy to od razu wiem, które panie będą się udzielać i przy okazji wykłócać gdzie to która nie była, czego jeszcze nie widziała, ile za co nie zapłaciła :D

Autorko niestety nie pomogę, bo pierwsze prawdziwe wakacje jeszcze przede mną.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:44:28

Cytat
MajkaaaxDxD
Jak widzę takie tematy to od razu wiem, które panie będą się udzielać i przy okazji wykłócać gdzie to która nie była, czego jeszcze nie widziała, ile za co nie zapłaciła :D

Autorko niestety nie pomogę, bo pierwsze prawdziwe wakacje jeszcze przede mną.

eeee, przesadzasz, to że podają ceny daje mi ogląd co , jak , gdzie i za ile, więc co w tym złego.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:44:43

ja również bardzo chętnie dowiem się o wczasach w Hiszpanii bo mam nadzieję, że w te wakację właśnie tam się wybiorę :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:50:41

Byłam w Turcji egejskiej i na riwierze. Chodziło mi o to, że w Egipcie wszyscy turyści traktowani są jednakowo. Nie ważne, czy są z Niemiec, Polski czy Anglii. Tamtejsi są bardzo gościnni, przyjaźni itd. I czuje się to w hotelu i na mieście.
W Turcji natomiast Polaków na każdym kroku traktowali gorzej niż np. Anglików i Niemców. W barze Anglikom robili drinki pół na pół, Polakom lali dużo mniej alkoholu, Anglicy obsługiwani byli w pierwszej kolejności. Tak samo było z obsługą w sklepach. Gdy wchodził do sklepu Polak i Niemiec, to obsługa biegła pierwsza do Niemca. Jak np. chciałam skoczyć na bunge, to usłyszałam "Polak? Polaków nie stać" ;)

Jeśli chodzi o wycieczki i zabytki to Piramidy, Kair, Luxor, nurkowanie na rafach zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Jednak nie uważam, że w Turcji było nudno. Pamukkale, Efez, spływ rzeką Dalaman, kąpiele w błocie też były super. ;)

Polecam autorce, że jeśli chce mieć mega wakacje za niewielkie pieniądze, to niech wybierze się do Afryki. Jeśli ma nie ograniczonego budżetu lub chce wybrać się do Hiszpanii i inne miejsca jej nie interesują, to może ktoś inny skorzysta z moich wypowiedzi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 18:55 przez duchess93.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:51:55

Cytat
NaAatalCiaaAaa
Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

obie Wyspy sa piękne. Sycylia jest tańsza. Sardynia kosi cenami- chociaz ja bylam tam w czerwcu przed sezonem i udalo mi się znaleźć fajny hotel za ok. 33e/ 2os/ noc. Ale jedzenie itp. s adrogie (chodzi mi o wodę, benzynę, restauracje). Polecam wynając samochód i sobie pozwiedzac samemu Sarynię, nei jest to duża wyspa, w 1 tydzien mozna zobaczyc na północ i wschód. La Maddalena jest przepiękna, można dośc neidrogo popłynąć na Korsykę.
Na Sycylii jest dużo upalniej, ceny niższe, ale baardzo dużo do zobaczenia (byłam 4 razy i jeszcze nie widzialam wszystkeigo co chciałam)- warto na Sycylii pojechać na wulkan. Ceny zdecydowanie przyjemniejsze.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:55:10

Cytat
NaAatalCiaaAaa
Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

A mogłabyś mi napisać ile zapłaciłaś? :) Bo takie coś by mi pasowało :) No i z jakiego biura jechałaś i w jakim hotelu mieszkałaś? :)


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i czekam na dalsze opinie :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:00:37

Cytat
bentkuff
Cytat
NaAatalCiaaAaa
Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

obie Wyspy sa piękne. Sycylia jest tańsza. Sardynia kosi cenami- chociaz ja bylam tam w czerwcu przed sezonem i udalo mi się znaleźć fajny hotel za ok. 33e/ 2os/ noc. Ale jedzenie itp. s adrogie (chodzi mi o wodę, benzynę, restauracje). Polecam wynając samochód i sobie pozwiedzac samemu Sarynię, nei jest to duża wyspa, w 1 tydzien mozna zobaczyc na północ i wschód. La Maddalena jest przepiękna, można dośc neidrogo popłynąć na Korsykę.
Na Sycylii jest dużo upalniej, ceny niższe, ale baardzo dużo do zobaczenia (byłam 4 razy i jeszcze nie widzialam wszystkeigo co chciałam)- warto na Sycylii pojechać na wulkan. Ceny zdecydowanie przyjemniejsze.


Dzieki za informacje;) Wlasnie z tego co wiem to podobno na Sycylii jest wiecej do zwiedzania, za to na Sardynii krajobraz jest podobno ladniejszy;p a w jakim miesiacu bylas??
Cytat
olciiiaaxd
Cytat
NaAatalCiaaAaa
Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

A mogłabyś mi napisać ile zapłaciłaś? :) Bo takie coś by mi pasowało :) No i z jakiego biura jechałaś i w jakim hotelu mieszkałaś? :)


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i czekam na dalsze opinie :)

Mieszkam w UK i wlasnie w UK znalezlismy na stronie internetowej przypadkiem ta oferte. Nie wiem jak jest w Polsce, ale wg mnie wiecej mozliwosci jest leciec z zagranicy i taniej. Za tydzien pobytu za 2 osoby, all inclusive zaplacilismy ok.600 funtow. Hotel w ktorym mieszkalismy nazywal sie Bellevue. Osoboscie bylo ok , ale polecalabym wybrac jakis inny:) Tylko tyle ze mielismy bardzo blisko do plazy i jedzenie bylo bardzo dobre:)Jesli zdecydowalabys sie na niego, to zwroc uwage na pokoje, gdyz resort jest na prawde wielki i oferuje rozne pokoje:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 19:19 przez NaAatalCiaaAaa.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:11:08

Cytat
duchess93
Byłam w Turcji egejskiej i na riwierze. Chodziło mi o to, że w Egipcie wszyscy turyści traktowani są jednakowo. Nie ważne, czy są z Niemiec, Polski czy Anglii. Tamtejsi są bardzo gościnni, przyjaźni itd. I czuje się to w hotelu i na mieście.
W Turcji natomiast Polaków na każdym kroku traktowali gorzej niż np. Anglików i Niemców. W barze Anglikom robili drinki pół na pół, Polakom lali dużo mniej alkoholu, Anglicy obsługiwani byli w pierwszej kolejności. Tak samo było z obsługą w sklepach. Gdy wchodził do sklepu Polak i Niemiec, to obsługa biegła pierwsza do Niemca. Jak np. chciałam skoczyć na bunge, to usłyszałam "Polak? Polaków nie stać" ;)

Jeśli chodzi o wycieczki i zabytki to Piramidy, Kair, Luxor, nurkowanie na rafach zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Jednak nie uważam, że w Turcji było nudno. Pamukkale, Efez, spływ rzeką Dalaman, kąpiele w błocie też były super. ;)

Polecam autorce, że jeśli chce mieć mega wakacje za niewielkie pieniądze, to niech wybierze się do Afryki. Jeśli ma nie ograniczonego budżetu lub chce wybrać się do Hiszpanii i inne miejsca jej nie interesują, to może ktoś inny skorzysta z moich wypowiedzi.

z nierównym traktowaniem się zgodzę, ale to wynika z pewnych zachowań. Pewnie i stereotypów i uprzedzen także. Ale ilu jest Polaków czyhających na last minute by za 1000zł pojechać na koniec świata, najlepiej all inclusive, 50 wycieczek fakultatywnych, bufet. Mialam praktyki jak Erasmus w hotelu i wiem, że Polacy sa skąpi- no neistety- mało dają napiwków, wnoszą alkohol do restauracji (swoj własny), wynosili jedzenie w torebkach z bufetu, żeby mieć na poźniej. No i narzekania bo zapłacili tyle pieniędzy, a nie ma fajnych kanałów w tv, że woda w basenie za ciepła, że oni chcą zjeść jakieś mięso, a menu tylko frutti di mare...Wiec majac to doswiadczenie wiem, czemu niektórzy tak traktują Polakow, Bułgarów, Serbów itp...J mam 3 paszporty i jak gdzies jade i sie legitymuje francuskim (urodzialam sie we Francji i otrzymałam francuskie obywatelstwo)- to ceny dla mnei sa wtedy wyższe, wszyscy są mili, przepuszczają, jak mówię ze ureguluje należność na koniec pobytu czy rachunek w restauracji nastepnego dnia to nie robią problemów, a jak mam jakies zastrzeżenia to 5 minut i wszystko jest załatwione. Jak się legitymuję polskim czy greckim to już zalezy- generalnie sie patrzą czy mam czym zapłacić ;) albo gadaja o kryzysie i bezrobociu....lub pogodzie.

A maroko polecam- na własną rękę mozna tanio ogarnąć wyjazd.
Cytat
NaAatalCiaaAaa
Cytat
bentkuff
Cytat
NaAatalCiaaAaa
Ja bymlam w tym roku na Majorce (Peurto de Alcudia), dokladnie w pazdzierniku, bylo upalnie, widoki niesamowite, pojechalismy z narzeczonym z biura podrozy. Wybralismy all inclusive i szczerze nie zalowalismy, jedzenie bylo bardzo dobre , a wybor niesamowity (bufet), w tym napoje i alkohol wliczone, takze kazdy znalazl cos dla siebie:) W sklepach drogo, gdyz nastawione sa przede wszystkim na turystow. Caly czas organizaowane byly imprezy, wycieczki. Ogolnie polecam Majorke, ale marza mi sie wczasy na Bora Bora:D niestety jest baaaardzo drogo;/ W tym roku myslimy nad Sycylia badz Sardynia;)

obie Wyspy sa piękne. Sycylia jest tańsza. Sardynia kosi cenami- chociaz ja bylam tam w czerwcu przed sezonem i udalo mi się znaleźć fajny hotel za ok. 33e/ 2os/ noc. Ale jedzenie itp. s adrogie (chodzi mi o wodę, benzynę, restauracje). Polecam wynając samochód i sobie pozwiedzac samemu Sarynię, nei jest to duża wyspa, w 1 tydzien mozna zobaczyc na północ i wschód. La Maddalena jest przepiękna, można dośc neidrogo popłynąć na Korsykę.
Na Sycylii jest dużo upalniej, ceny niższe, ale baardzo dużo do zobaczenia (byłam 4 razy i jeszcze nie widzialam wszystkeigo co chciałam)- warto na Sycylii pojechać na wulkan. Ceny zdecydowanie przyjemniejsze.


Dzieki za informacje;) Wlasnie z tego co wiem to podobno na Sycylii jest wiecej do zwiedzania, za to na Sardynii krajobraz jest podobno ladniejszy;p a w jakim miesiacu bylas??

ja byłam i w maju i w czerwcu. Pogoda była baardzo spoko- z tym ze na Sardynii jeden wieczor padalo- aż tyle, że z drogi zrobiła się rzeka- ale mi się podobało. Woda szybko opadla, a ja przynajmniej mam zdjecia jakich nikt nie miał :D Polecam samemu pojechać- tzn. już teraz myśleć gdzie pojechać. Ja polecam lecieć jakimś lowcostem do Włoch( nawet Ryanair/ Wizzair do Milano Bergamo). Potem lot do Alghero lub Calghari. Ceny hoteli jak się wcześnie zabookuje (np. na booking.com) sa dośc korzystne. Ja mialam naprawdę świetną pogodę w czerwcu, bylo baardzo cieplo
(nie potrzebuję 38C w cieniu i wody tak ciepłej jak we wannie)- wystarczy mi 30C :D Sardynia ma świetne widoki- dosłownie góry tuż nad wodą- wiec jak jedziecie samochodem to jesteście na takich urwiskach jak we filmach- cisnienie skacze ze hej :D ja czasami aż zamykałam oczy bo sie po prostu bałam. Bo jednak te kilkaset metrow od poziomu morza widzisz jak na dłoni. A na Sycylii- hmm ceny lepsze, duużo do zobczenia- trzeba z góry sobie zaplanowac co sie zobaczy, jaką część bo tam co 10 km jest coś fantastycznego i nawet 2 miesiace by nie wystarczyly by to wszystko przezyc, zobaczyć. A, i kuchnia na Sardynii jest przesmaczna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 19:26 przez bentkuff.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:14:22

bentkuff
super sprawa z tymi trzema obywatelstwami!
A w Maroku byłaś? opowiadaj :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:18:29

bylam w Calleli (kolo Barcelony i od razu na jeden dzien pojechalam do niej pojechalam) i polecam! Callela to typowe turystyczne miasto z piekna plaza, klubem na kazdym rogu, straganami i sklepami

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:20:48

Ja z narzeczonym byłam na Majorce, było extra! All inclusive, pyszne jedzenie, piękny hotel i dosłownie 2minuty do plaży :) Polecam :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:24:52

Cytat
konfrontacja18
Ja z narzeczonym byłam na Majorce, było extra! All inclusive, pyszne jedzenie, piękny hotel i dosłownie 2minuty do plaży :) Polecam :)

Z jakim biurem i w jakim hotelu? :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:34:02

Cytat
mzap88
bentkuff
super sprawa z tymi trzema obywatelstwami!
A w Maroku byłaś? opowiadaj :)

no, mama nie doczekała powrotu i urodzila we Francji. Ale się przydaje czasem bo do paru krajów nei musze wizy.
W Maroko byłam krótko, bo akurat leciałam tanio z Ryanairem :D razem z kolegą, żeby mi sie nic nei stalo heheeh :D
no raczej autostop (naorawdę w Maroko jezdzi sie autostopem cudownie!!!! wiem ze moi kumple (3) jechali tam i nigdy nei czekali dłużej niż 10 minut by ktos ich podrzucił. Ja raczej podrózowalam autostop + couchsurfing. Bo z kolegą nie mogliśmy brać wspolnych pokoi, gdyż nie jesteśmy małżeństwem :D albo nas chcieli rozdzielać więc odpuściliśmy sobie. Najśmieszniejsze bylo to, że moi kumple to już w ogole mieli kichę z hotelami bo byla ich trójka i musieli szukac takich "gay friendly" :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 19:37 przez bentkuff.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 19:50:55

Jeśli masz zamiar tanio i imprezowo spędzić wakacje, polecam Bułgarię- Słoneczny brzeg, jedna chodząca impreza, dla chcących odpocząć w ciszy nie polecam.
W sklepach nad morzem ceny nie są wygórowane.
No i polecam wybrać się na własną rękę, wiele, wiele taniej wychodzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

studniówka