Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 16:54:15

Wiem, że jest jeszcze duuuużo czasu ale myślę już teraz o wakacjach :) Chcemy z siostrą wyjechać najlepiej do Hiszpanii ( Majorka, Ibiza, Wyspy Kanaryjskie itp.) ale jak byłyście w jakichś innych krajach ( tylko żeby nie były mega drogie ;)) to też opiszcie jak było :) Najbardziej interesują mnie wrażenia, ile płaciłyście i czy jechałyście z biurem podróży czy same organizowałyście? W jakich byłyście hotelach i jak wam się podobało :) Mamy zamiar wyjechać we wrześniu ponieważ na pewno będzie sporo taniej a i tak będzie ciepło :) Pytam już teraz bo muszę wiedzieć ile pieniędzy mam odkładać :P
Pozdrawiam ;))

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 16:58:11

Ja byłam 2 razy w Hiszpanii-raz na Minorce i w tym roku w Lloret de mar. Miejsca skrajnie różne,zależy czego oczekujesz,ale jak widzę raczej nastawiona jesteś na imprezowe miejsca, więc Lloret jak najbardziej :P Byłam z biurem podróży, autokarem, i po drodze zahaczyliśmy o Paryż i Monako :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 16:59:23

Hiszpanię polecam- Lloret de Mar, tanio, żarcie mega!
przez biuro jechaliśmy, ale autobusem (i to mój 1. i ostatni raz)
W tym roku byłam w Chorwacji i też polecam! Tylko zabierz swoj prowiant, bo w sklepach drożyzna.
Jechaliśmy w 4 osoby samochodem, naprawdę wyszło tanio! to samo z kwaterą, świetne warunki , 9 nocy na łebka wyszło chyba 300zł, więc sama oceń :)
W przyszłym roku marzy mi się Maroko, ale co wyjdzie to zobaczymy :)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 17:34:25

Ja raczej nastawiam się na podróż samolotem i nie wiem co lepsze all inclusive czy HB, teoretycznie wiadomo, że all in ale czytałam, że w Hiszpanii nie zawsze się to sprawdza bo hotele są daleko od plaży....

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 17:38:56

Cytat
mzap88
Hiszpanię polecam- Lloret de Mar, tanio, żarcie mega!
przez biuro jechaliśmy, ale autobusem (i to mój 1. i ostatni raz)
W tym roku byłam w Chorwacji i też polecam! Tylko zabierz swoj prowiant, bo w sklepach drożyzna.
Jechaliśmy w 4 osoby samochodem, naprawdę wyszło tanio! to samo z kwaterą, świetne warunki , 9 nocy na łebka wyszło chyba 300zł, więc sama oceń :)
W przyszłym roku marzy mi się Maroko, ale co wyjdzie to zobaczymy :)
Byłam w Biogradzie w tym roku, sobota-sobota, tanio, świetny gospodarz, zakwaterowanie- bajka, pogoda boska, widoki śliczne, ale .. Byłam nastawiona na imprezowanie, a tu D :C no i fakt, bardzo drogo, jeśli chodzi o żarcie. Ciągle jedliśmy jakieś konserwy tanie albo zupki chińskie z PL :D Raz dziennie na mieście, ale to każdy gdzie chciał i zazwyczaj do sprawdzonych, nie aż tak drogich miejsc gdzie i tak smakowało :P

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 17:40:31

Cytat
olciiiaaxd
Ja raczej nastawiam się na podróż samolotem i nie wiem co lepsze all inclusive czy HB, teoretycznie wiadomo, że all in ale czytałam, że w Hiszpanii nie zawsze się to sprawdza bo hotele są daleko od plaży....

tam gdzie ja byłam w Hiszpanii miałam HB i ledwo zmieściliśmy.... (jedzenie)
Strasznie dużo, strasznie różnorodne ;)
a plażę mieliśmy 400m od hotelu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 17:43 przez mzap88.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 17:41:27

Byłam na Teneryfie, Lanzarote i wybrzeżu Costa Brava, najbardziej podobało mi się na Teneryfie, piękna, zielona wyspa z czarnym piaskiem wulkanicznym i umiarkowanym klimatem.
Zawsze z Itaką.
Ceny, w sezonie wysokie, w marketach, restauracjach jak dla Niemców. Jedynie opłaca się kupować perfumy i papierosy bo Wyspy Kanaryjskie są strefą wolnocłową.
Na wyspy (chyba) bardziej opłaca się z biurem, do Hiszpani ( tej na Półwyspie Iberyjskim) taniej wyjdzie organizacja na własnę rękę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 17:43 przez pippi1105.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 17:51:21

zawsze jeździłam na własną rękę. Ale nie wiem co wam przyszlo z tymi drogimi cenami za jedzenie w Cro. Ceny takie jak wszędzie. No przepraszam ale Polska po Bułgarii i Rumunii oraz Litwie na najniższe płace- wiec sie, nie dziwcie ze jest drożej. Chorwacji wielu imprez sie nie uświadczy, oni się dopiero uczą tego ( no np. Zrce na Pagu). Pojedzcie na Korsyke czy Sardynie w sezonie- 2e za wodę 0,5L a wody z kranu nic nei można ;)

z tanich miejsc to Bułgaria, Krym na Ukrainie, turcja w mniej popularnych miejscach jest taniutka, Hiszpania na południu, Portugalia na wysokości Od Lisboa po Porto(poludnie Portugalii jest dorgie- mówię o Algarve).

Generalnie unikajcie miejsc, gdzie głównymi turystami są Anglicy i Francuzi. Im bogatsi turysci tym wyższe ceny.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:01:29

Ja bym jednak polecała All Inclusive ;) Zwłaszcza,jeśli różnica w cenie nie jest za wielka. Miałam HB w Hiszpanii a w Bułgarii AI i jednak dla nas HB to było trochę mało. Jestem przyzwyczajona do 4 posiłków a tu nagle tylko 2, bida :D Byłam głodna i i tak dokupywałam jedzenie w sklepach,co wyszło drożej niż wzięcie od razu All Inclusive. W All Inclusive masz za darmo np. napoje, lody,ciasta,różne barki, przy basenie, przy kortach tenisowych, generalnie mam wrażenie,że ci z "opaskami" są lepiej traktowani ;)

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:11:57

Generalnie jak chcesz mieć wypas za małą kwotę to polecam Afrykę - Tunezja, Egipt, Maroko. Tam bieda, traktują Cię jak boga, wakacje najtańsze a na największym wypasie ;) Płacisz dolarami, a nie euro(a wiadomo, dolary są tańsze)


Wyżywienie bierz tylko all inclusive. Możesz pić alkohol i napoje za free do woli. Whisky, rum, ouzo, piwo, wódkę, wino czerwone i białe, pepsi/colę, fantę, sprite/7 up, tonic. Praktycznie nie wydajesz kasy na jedzenie i picie. To jest bardzo wygodne i opłacalne ;) Codziennie siedzisz w barze i pijesz do woli. Jeść możesz o każdej porze. Nie wydajesz pieniędzy na jedzenie i picie na mieście.

Dla porównania:
Byłam w Egipcie 2 tyg. w Hurghadzie zapłaciłam ok. 2100 za hotel 3 gwiazdkowy + 1500 zł miałam kieszonkowego(w dolarach - 500$ na 3 osoby). Hotel miał mega 3 baseny, jacuzzi, z 5 restauracji - w każdej mogłam jeść bez żadnych opłat. Wszystko tam było tanie, dosłownie za grosze. Do tego jeszcze mogłaś się targować, za pół darmo rozdawali pamiątki. Kraj zacofany, traktują Cię jak boginię. Codziennie w hotelu dawali wodę do pokoju za free. No ale, w końcu to Afryka.

Byłam również w Turcji, kraj bardziej cywilizowany od Egiptu. Wszystko było już droższe, nie mogłaś się targować. Polacy traktowani byli jako biedota, gorzej. Dla Turków liczyły się tylko pieniądze. Generalnie na 2 tyg. wakacje wydałam 2600 + zdecydowanie więcej pieniędzy na mieście. Ok. 1700 zł. W all inclusive było mniej jedzenia, hotel mniejszy, basen i cały fun mniejszy. Może było więcej klubów i restauracji na mieście niż w Egipcie.
Jednak klimat bardziej odpowiadał mi w Egipcie, bo w Turcji było duszno. No i w Egipcie zobaczyłam więcej i wakacje w Egipcie były dla mnie bardziej wartościowe niż gdziekolwiek indziej. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wygląda życie w Afryce. Zabytki i wycieczki tez były dużo lepsze niż w Turcji.
a jeśli chodzi o biuro podróży to zawsze jadę z Alfa Star - sponsor polskiej siatkówki i M jak miłość, więc raczej nie upadnie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 18:17 przez duchess93.

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:16:16

Cytat
bentkuff
zawsze jeździłam na własną rękę. Ale nie wiem co wam przyszlo z tymi drogimi cenami za jedzenie w Cro. Ceny takie jak wszędzie. No przepraszam ale Polska po Bułgarii i Rumunii oraz Litwie na najniższe płace- wiec sie, nie dziwcie ze jest drożej. Chorwacji wielu imprez sie nie uświadczy, oni się dopiero uczą tego ( no np. Zrce na Pagu). Pojedzcie na Korsyke czy Sardynie w sezonie- 2e za wodę 0,5L a wody z kranu nic nei można ;)

z tanich miejsc to Bułgaria, Krym na Ukrainie, turcja w mniej popularnych miejscach jest taniutka, Hiszpania na południu, Portugalia na wysokości Od Lisboa po Porto(poludnie Portugalii jest dorgie- mówię o Algarve).

Generalnie unikajcie miejsc, gdzie głównymi turystami są Anglicy i Francuzi. Im bogatsi turysci tym wyższe ceny.

tja, w Cro kupiłam najdroższe masło, za 18 zł

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:18:58

Ja kupiłam kiedyś na lotnisku 3 kanapaki z kurczakiem i 3 puszki Neste za 150 zł ;) - boli mnie do dziś

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:24:20

Cytat
duchess93
Ja kupiłam kiedyś na lotnisku 3 kanapaki z kurczakiem i 3 puszki Neste za 150 zł ;) - boli mnie do dziś

przegięcie

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:26:48

Ja kupiłam kiedyś puszkę małej coli za 5 euro :D Też to dziś nie mogę tego przeżyć :D

Wakacje w Hiszpanii.

26 gru 2012 - 18:29:11

Cytat
duchess93
Generalnie jak chcesz mieć wypas za małą kwotę to polecam Afrykę - Tunezja, Egipt, Maroko. Tam bieda, traktują Cię jak boga, wakacje najtańsze a na największym wypasie ;) Płacisz dolarami, a nie euro(a wiadomo, dolary są tańsze)


Wyżywienie bierz tylko all inclusive. Możesz pić alkohol i napoje za free do woli. Whisky, rum, ouzo, piwo, wódkę, wino czerwone i białe, pepsi/colę, fantę, sprite/7 up, tonic. Praktycznie nie wydajesz kasy na jedzenie i picie. To jest bardzo wygodne i opłacalne ;) Codziennie siedzisz w barze i pijesz do woli. Jeść możesz o każdej porze. Nie wydajesz pieniędzy na jedzenie i picie na mieście.

Dla porównania:
Byłam w Egipcie 2 tyg. w Hurghadzie zapłaciłam ok. 2100 za hotel 3 gwiazdkowy + 1500 zł miałam kieszonkowego(w dolarach - 500$ na 3 osoby). Hotel miał mega 3 baseny, jacuzzi, z 5 restauracji - w każdej mogłam jeść bez żadnych opłat. Wszystko tam było tanie, dosłownie za grosze. Do tego jeszcze mogłaś się targować, za pół darmo rozdawali pamiątki. Kraj zacofany, traktują Cię jak boginię. Codziennie w hotelu dawali wodę do pokoju za free. No ale, w końcu to Afryka.

Byłam również w Turcji, kraj bardziej cywilizowany od Egiptu. Wszystko było już droższe, nie mogłaś się targować. Polacy traktowani byli jako biedota, gorzej. Dla Turków liczyły się tylko pieniądze. Generalnie na 2 tyg. wakacje wydałam 2600 + zdecydowanie więcej pieniędzy na mieście. Ok. 1700 zł. W all inclusive było mniej jedzenia, hotel mniejszy, basen i cały fun mniejszy. Może było więcej klubów i restauracji na mieście niż w Egipcie.
Jednak klimat bardziej odpowiadał mi w Egipcie, bo w Turcji było duszno. No i w Egipcie zobaczyłam więcej i wakacje w Egipcie były dla mnie bardziej wartościowe niż gdziekolwiek indziej. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wygląda życie w Afryce. Zabytki i wycieczki tez były dużo lepsze niż w Turcji.

rozwalilo mnie to- o tym zyciu w Afryce. A gdzie byłaś w tej Turcji? widziałas Kapadocję? no i tekst o Polakach jako o biedocie- z punktu widzenia Europy zarobki przeciętnego Polaka są bardzo niskie. No przepraszam, ale jakby ja pracowala w hotelu to lepiej bym obsługiwała tego kto mi dał wyższy napiwek, chyba to jest jasne. W Afryce, a dokłądniej w białej Afryce ( tej arabskiej) oczywiscie ze ceny będą niskie, niższe niż w Europie. Porównaj sobei nawet koszt średniego hotelu w Wawrszawie- a przecie za wiele do zwiedzenia w Wawie nie ma. Ceny w restauracjach wywindowane że hej. Jak zamawiam wino to sie zastanawiam czy brać ulubione czy jednak sobie odpuścić :)
Wiesz, jak już jedziemy po taniości to proponuje Indie. Bardzo tanie utrzymanie. Mozna popracować pol roku w Polsce, a następne pol roku spędzić w Indiach. A jak pracujecie w Irlandii/ UK, DE itp. to spokojnie mozna by wyżyc rok w Indiach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

studniówka