Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 660
Ostrzeżenia: 1/5

Atrakcje w woj. Śląskim?

14 lip 2009 - 10:39:05

Poszukuję jakiegoś ciekawego pomysłu na spędzenie czasu w województwie śląskim lub okolicy. Mój mężczyzna przyjeżdża na weekend i chcialam sprawić mu niespodziankę. Obojętnie czy będzie to tylko coś w rodzaju zwiedzania czy aktywny wypoczynek, ale potrzebuję inspiracji :) Ostatnio wybraliśmy się na strzelnicę, świetnie się bawiłam, ale teraz potrzebuję małej odmiany. :P Może macie jakieś ulubione miejsca, coś, co warto polecić? Odpadają jedynie kluby, dyskoteki i imprezy, na których są dzikie tłumy, bo to nie mieści się w granicach mojej tolerancji :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-14 10:39 przez barbra88.

Atrakcje w woj. Śląskim?

14 lip 2009 - 10:44:06

1. Chorzów – Park Kultury i Wypoczynku (stadion śląski, planetarium, park etnograficzny, zoo, wesołe miasteczko, kolejka linowa „ELKA”, korty tenisowe), teatr Rozrywki, plac św. Jana.
2. Częstochowa – Jasna Góra z klasztorem, cmentarz żydowski, cerkiew, Muzeum Historii Kolei, Muzeum Produkcji Zapałek.
3. Istebna – Izba regionalna z XIX wieku, ośrodek edukacji ekologicznej, Przełęcz Kubalonka.
4. Katowice – Muzeum Najmniejszych Książek Świata, kościół św. Michała Archanioła z XVI wieku, 2 pałace, katedra Chrystusa Króla – największa w Polsce, klasztor franciszkanów z kalwarią, Pomnik Powstańców Śląskich (największy w kraju), wieża spadochronowa (jedyna w Polsce), Spodek Katowicki.
5. Koniaków – produkcja koronkowych ozdób i części garderoby – również bielizny.
6. Korbielów – kurort zimowy, sanktuarium Maryjne, Dominikanów, osada wołoska (XV wiek), kaplica drewniana i dom drewniany (XIX wiek).
7. Pustynia Błędowska – zanikająca pustynia, kręcono tam Faraona, szlak jeździecki.
8. Szczyrk – sanktuarium maryjne, jaskinie (Lodowa, Salmopolska, Malinowska, w Klimczoku),trasy narciarskie, kościół św. Jakuba.
9. Ustroń – synagoga, muzeum Ustrońskie, Kościół św. Anny, kościół św. Klemensa, związek miast polskich.
10. Wisła – karczma z XVIII wieku – obecnie Muzeum Beskidzkie, wieża kościelna z XVI wieku, zamek prezydenta, pałacyk myśliwski, skocznia narciarska.
11. Żywiec – kamienna dzwonnica, park, domek chiński, stary i nowy zamek, browar żywiec, kościoł św. Krzyża (XV wiek). notatki z krajoznawstwa ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-14 10:44 przez martarebacz.

zweryfikowana
Posty: 660
Ostrzeżenia: 1/5

Atrakcje w woj. Śląskim?

14 lip 2009 - 10:56:06

O właśnie, zapomniałam, że mamy zoo w Chorzowie :D Nie byłam tam całe wieki... Problem jest tego typu, że usłyszę: "Czym tu się zachwycać, że zwierzęta są więzione w klatkach?", a do tych wszystkich kościołów i sanktuariów nie zbliży się na km :P Skrajnie cięzki przypadek :D Nie mniej jednak dziękuję, na pewno coś wybiorę. Chyba, że ktoś jeszcze ma jakieś pomysły :)

zweryfikowana
Posty: 526
Ostrzeżenia: 1/5

Atrakcje w woj. Śląskim?

14 lip 2009 - 19:49:56

Ja proponuje Aqua Park w Tarnowskich Górach albo spacer po Parku w Świerklańcu albo wypad na koncert Pectus w Zabrzu

Atrakcje w woj. Śląskim?

14 lip 2009 - 19:52:31

Ogólnie Cieszyn ;D zaraz na granicy z Czechami, więc można udać się do Karwiny na basen etc ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-14 19:52 przez getfreakyy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bułgaria