Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

3 minuty temu

Budowa domu

8 minut temu

Projekt wnętrza

41 minut temu

usługi stomatologiczne

44 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Paryż

13 sie 2012 - 21:51:55

witam mam nadzieje że ktoś mi pomoże,musze zaplanować podróż do Paryża i ogólnie wszystko... jedziemy w sobotę rano a wracamy w niedziele wieczorem.
2 osoby dorosłe i 16 i 8 lat..
jak by to zoorganizować? pomóżcie
co sądzicie o campingu w lasku bolońskim? jedziemy camperem..
jaki tam jest dojazd do wieży eiffla czy opłaca się brać rowery?
co warto zwiedzić? najważniejsze rzeczy. I czy zamiast rowerem może bardziej opłaca się metrem?? ale jak do niego dojechać?
prosze o podbijanie

Paryż

13 sie 2012 - 22:00:27

Nie wiem bo nigdy nie byłam w Paryżu, ale mam zamiar kiedyś się wybrać. :)

Paryż

13 sie 2012 - 22:07:54

proszę jeszcze ktoś! podbijajcie

Paryż

13 sie 2012 - 22:07:55

tam jest pięknie! mase rzeczy do zwiedzania , wszystko zalezy na ile dni się tam wybierasz wtedy mozesz zdecydować czy zwiedzać/ogladać bardziej znane budowle czy się nie ograniczać ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 22:09 przez tide.

Paryż

13 sie 2012 - 22:12:48

Jedna blogerka ostanio była w Paryzu i właśnie relacjnowala swoj pobyt m.in. fajnie opisala rozne zabytki itp.
http://blackdresses.pl/

Paryż

13 sie 2012 - 22:14:28

Byłam i często metrem szybciej dojedziesz, a rowerem to zależy jak daleko.
No oczywiście zwiedź Wersal, Wieże Eiffla,Notre Dame, Luwr, a już koło niego jest jeden z Łuków Triumfalnych. Ogólnie jest tam bardzo dużo obiektów do zwiedzania. Najlepiej poczytaj gdzieś :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 22:17 przez raspberryxx.

Paryż

13 sie 2012 - 22:16:38

Metro ! ja też miałam 3 dni na zwiedzenie Paryża, starałam się zobaczyć to co najważniejsze, w większości mi się udało, tylko dzięki temu, że mój chłopak jest dobrze zapoznany z miastem...zobaczyłam te najsłynniejsze miejsca,na sam Luwr i muzeum poświęciłam spory kawał dnia... Metro ma świetne połączenia do większości atrakcji.

Paryż

13 sie 2012 - 22:21:54

Na wieży przygotujcie się na mega kolejkę, ale to norma. Ja czekałam 3 godziny. Co do metra to śmieszne przygody z nim były :P Drzwi zamykali bardzo szybko i połowa naszej grupy pojechała gdzieś dalej, druga połowa została przygnieciona przez bramki, zaraz za wyjściem z metra :P
To tyle moich wspomnień, bo byłam tylko 1 dzień ;D

Paryż

13 sie 2012 - 22:26:01

Ja również polecam metro , świetnie zorganizowane, chociaż z tego co ostatnio zauważyłam sporo ludzi wybiera właśnie rowery :) co do zwiedzania fakt jest ogrom obiektów żeby dostać się na wieże bądź do Luwru Wersalu niestety trzeba swoje odstać w kolejce( 2 godziny spokojnie bo to jeszcze okres wakacyjny ) także słabo z tym ale jest tyle fantastycznych zabytków na powietrzu , pałac luksemburski budynek pałacu inwalidów ( nie ma kolejek)i wiele wiele innych, chociaż być w paryżu i nie być na wieży - trochę kiepsko :) miłej wycieczki :)

Paryż

13 sie 2012 - 22:36:32

Niestety nigdy nie byłam w Paryzu.

Paryż

13 sie 2012 - 22:44:21

Ja mam fantastyczną mapę z najciekawszymi miejscami Paryża i opisanymi dokładnie liniami metra, ale nie wiem gdzie ona jest.

W lasku bulońskim bym nie ryzykowała noclegu.

Mnie Paryż bardzo rozczarował za pierwszym razem. Potem jeździłam już dla poznawania ludzi, a nie miasta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 22:45 przez AgataBatycka.

Paryż

13 sie 2012 - 22:45:07

ok a więc zwiedzę wieże eiffla, łuk tryumfialny, luwr, katedra notra dame, ogród luksemburski, wzgórze montmartre , ogóród Trocadero,plac vandome, pole marsowe dużżżżżzo tego chyba nie dam rade.. czy te atrakcje są daleko od siebie oddalone? może z czegoś zrezygnować?

Cytat
AgataBatycka
Ja mam fantastyczną mapę z najciekawszymi miejscami Paryża i opisanymi dokładnie liniami metra, ale nie wiem gdzie ona jest.

W lasku bulońskim bym nie ryzykowała noclegu.

Mnie Paryż bardzo rozczarował za pierwszym razem. Potem jeździłam już dla poznawania ludzi, a nie miasta.

jak znajdzesz daj znać koniecznie bo niewiem czy dam radę wszystko poukładać. a gdzie radzisz przenocować? mamy camper a ten camping jest blisko ponoć wieży eiffla



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 22:48 przez music4everybody1.

Paryż

13 sie 2012 - 22:49:41

Cytat
music4everybody1
ok a więc zwiedzę wieże eiffla, łuk tryumfialny, luwr, katedra notra dame, ogród luksemburski, wzgórze montmartre , ogóród Trocadero,plac vandome, pole marsowe dużżżżżzo tego chyba nie dam rade.. czy te atrakcje są daleko od siebie oddalone? może z czegoś zrezygnować?

Uwierz mi, że to nie jest dużo. Luwr, wieża, luk są blisko siebie. Do katedry dojedziesz metrem. Aczkolwiek po Luwrze trzeba się trochę nachodzić. Ogród luksemburski szału nie robi, więc bym sobie go darowała na Twoim miejscu. Sacre Coeur warto zobaczyć. Warto być też na cmentarzu Pere Lachaise. Do Wersalu jest kawałek, ale jak dla mnie to nie ma co oglądać. Dzielnica La Defense jest ciekawa.

Wiesz co, ja zaraz postaram się poszukać tej mapy i zrobię Ci skan.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 22:53 przez AgataBatycka.

Paryż

13 sie 2012 - 22:56:00

Jeśli chodzi o nocleg, to pewna dzieczyna wynajmuje mieszkanie w Paryżu... około 100 zł za dobę :)

Paryż

13 sie 2012 - 23:08:24

Cytat
natalie27
Jeśli chodzi o nocleg, to pewna dzieczyna wynajmuje mieszkanie w Paryżu... około 100 zł za dobę :)

a ma parking? jest sprawdzona ? czy te 100zł to za 4 osoby?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie byliście za granicą;)