Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:09:14

Bedę jechać za 2 dni do Hiszpanii, czyli ponad 30 h. Mam pytanie co zabrać do jedzenia, żeby było w miarę zdrowe i syte. Myślałam żeby zjeść rano bułkę razową z jakimś serkiem i warzywkiem, później jakiś owoc np. jabłko, na obiad znowu bułkę razową z czymś( właśnie nie wiem co mogłabym zjeść zamiast niej), na deser np, zabiorę sobie 250g borówek amerykańskich i na kolację duży jogurt pitny. Dojedziemy chyba tam tak na późniejszy obiad, więc rano tez bułkę i jakiś owoc. Może macie pomysły na zastąpienie czegoś, podobną rzeczą?

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:14:49

Wiesz co ja bym nie była pewna jak zadziałają na Ciebie w drodze i w upale właśnie wszelkiego rodzaju jogurty i owoce,które zawierają dużo błonnika. Może weź sobie na tą pierwszą część jakis serek wiejski + pieczywo, albo w pojemniku plastikowym np. sałatke z serem feta + grzanki i np. paczke wafli ryżowych do pochrupania,jakbyś miała ochotę na jakąś przegryzkę?

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:16:24

Weź banany! Wzięłabym serki homogenizowane i orzeszki ziemne bez soli. Duużo przekąsek :)
Tak mało będziesz jeść? Dla mnie to trochę dziwne..

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:17:10

Zrób sobie coś pożywniejszego np. sałatkę grecką czy z grillowanym kurczakiem i zapakuj to w plastikowy pojemniczek ;)

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:17:39

Makaron

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:20:48

mozesz wziasc normalny obiad w termosik :)

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:22:57

Domyślam się,że skoro chcesz produkty zdrowe to pewnie się odchudzasz lub coś w ten deseń,jesz 5 posiłków,ale dziewczyny mają racje,co innego funkcjonować cały dzień,coś robić i wtedy jeść tylko zdrowe rzeczy w regularnych odstępach a co innego jechać 30 godzin więc weź na wszelki wypadek trochę więcej :)

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:29:37

ja takich podróży autokarem 30 a nawet 48 godzinnych miałam mnóstwo !
Zawsze, i DLA MNIE pierwsza zasadą jest- szybkie przekąski.
Na 30 godzinną podróż wzięłabym jakieś ze 4 kanapeczki takie jakie lubisz ! zero jogurtów ! nigdy ich nie biorę bo kilka mi skisło kiedyś i omal się nie zatrułam :(Jakieś chrupki, coś do podjadania :) Uwierz mi że takie zwykłe batoniki musli - żeby nie czekoladowe bo zrobi się papka- chyba że bierzesz lodówkę przenośną :)Jakieś bułki słodkie, landrynki po prostu coś na przekąskę- przez tak długą podróż człowiek je czasami (nie wszyscy) z nudów :)
Według wymogów autokar powinien zatrzymać się na 1 godzinę lub 30 min na odpoczynek- zwykle koło jakiś restauracji/postojów gdzie możne coś zjeść na obiad czy coś w tym stylu :) Ale zrobienie sałatki greckiej do pudełeczka nie było by złym pomysłem :) i do tego pieczywko, kanapka

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:34:55

na pewno nie bierz jogurtów, serków, i owoców. szybko się zepsują i to w upale.
jak nie jesteś na diecie, to jakieś paluszki, kanapki, albo jakieś delikatne sałatki do pudełeczka ;)

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:37:09

Ja też jadę za 2 dni do Hiszpanii, gdzie jedziesz? :)

Jadłospis do autokaru

29 lip 2012 - 21:40:18

Osobiście nie polecam kanapek, które przeleżą 5 godzin w gorącym samochodzie, robią się "kwaśne" całkiem inny smak. Ja wzięłabym: winogron, banany, chipsy, chrupki, herbatniki, sucharki, takie gotowe "pizze" z piekarni co je się na zimno, drożdżówki, bagietki z czosnkiem, jakieś landrynki i gumy rozpuszczalne :P

Jadłospis do autokaru

30 lip 2012 - 11:14:03

Przede wszystkim zabierz ze sobą dużo picie. Poza tym jakieś kanapki najlepiej lekkostrawne.


Wynajem autokarów

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 6/5

Jadłospis do autokaru

30 lip 2012 - 11:17:04

Ja wzięłabym wafle ryżowe lub chrupkie pieczywko do pochrupania, i jakieś lekkie sałatki. Bo tak szczerze mówiąc to nie mam za bardzo pomysłu na cos innego.

Wejdźcie proszę
http://szafiarenka.pl/8/5944739/stop-czy-start-dla-energetyki-jadrowej-w-polsce.html?autologin=1#msg-5944739

Jadłospis do autokaru

30 lip 2012 - 11:18:45

Jajo, kiełba i ogórek, herba w termosie i landrynki. Standardowe wyposażenie Polaka podróżnika :)

Jadłospis do autokaru

30 lip 2012 - 11:19:06

Ja tez jade ale za 6 dni :) i myslalam, że dobrym pomysłem był by jakis makaron z lekkim sosem do pojemniczka. Tymi bułkami to sie zapchać można.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

woodstock pomoc