Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

30 minut temu

dieta organizacja

45 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 13:21:54

Wybieram się na wycieczkę do Paryża.

Ogólnie to miasto nie sprzyja poruszaniu się samochodem z tego co czytałam i słyszałam ;)

Mam pytanie, może któraś z was zwiedzała Paryż i może podpowiedzieć gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, w miarę tanio, najlepiej bezpłatnie bo takie parkingi z tego się orientuje też są , niezbyt daleko stacji metra :), czy parkometry są na monety czy karty ?

Szukałam w googlach, czytałam fora i mniej więcej się orientuje, ale konkretna, sprawdzona rada mile widziana ;)




Jadę na dłużej do Holandii a stamtąd do Paryża jet tylko ok. 300 km. więc chcemy sobie zrobić małą wycieczkę :)

Ogólnie poruszać się mamy zamiar komunikacja miejską, dlatego gdzieś chcemy ten samochód zostawić bo poruszanie się tam samochodem to nie jest najlepszy pomysł a jakoś te 300 km przebyć trzeba ;)



Ciekawa byłam , może ktoś był i mógłby mi jakieś spokojne miejsce na obrzeżach polecić :)
Trochę już się orientowałam, ale zawsze dobrze jest mieć kilka miejsc w zapasie :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 23:41 przez sheeep890.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 14:09:16

nie pomoge ale podbijam

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:06:41

Dzięki :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:09:23

nie odważyłam się samochodem.
jest mnóstwo parkingów, w supermarketach znajdziesz darmowe ;)
polecam metro, ale trzeba uważać.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:09:35

z tego co pamiętam jak byłam samochodem z tatą (dobre 6 lat temu), to była totalna masakra, korki, mało miejsc do parkowania...
nie lepiej komunikacja miejska? szybciej, taniej i wygodniej :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:11:06

niestety tez nie pomoge:(

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:14:49

Cytat
khara
z tego co pamiętam jak byłam samochodem z tatą (dobre 6 lat temu), to była totalna masakra, korki, mało miejsc do parkowania...
nie lepiej komunikacja miejska? szybciej, taniej i wygodniej :)


Nie mam na myśli parkowania w centrum :)
Chciałabym samochód zostawić gdzieś na obrzeżach i dalej metrem.

Chodzi mi o jakiś parking na obrzeżach, tylko żeby nie było za daleko (jakos bardzo daleko) od stacji metra, przystanku autobusowego itp. :)
Nie znam francuskiego, a po angielsku nie każdy chce tam rozmawiać :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:16:51

Byłam na wycieczce w Paryżu ale samolotem, więc nie pomogę... A nie wygodniej będzie zwiedzać metrem i kolejką? Tam jest naprawdę dobry miejski transport.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:21:41

Cytat
sheeep890
Cytat
khara
z tego co pamiętam jak byłam samochodem z tatą (dobre 6 lat temu), to była totalna masakra, korki, mało miejsc do parkowania...
nie lepiej komunikacja miejska? szybciej, taniej i wygodniej :)


Nie mam na myśli parkowania w centrum :)
Chciałabym samochód zostawić gdzieś na obrzeżach i dalej metrem.

Chodzi mi o jakiś parking na obrzeżach, tylko żeby nie było za daleko (jakos bardzo daleko) od stacji metra, przystanku autobusowego itp. :)
Nie znam francuskiego, a po angielsku nie każdy chce tam rozmawiać :)

nie mówię tylko o Paryżu, generalnie wszędzie jest tłoczno, w godzinach szczytu nawet przez najmniej oblegane uliczki jest ciężko przejechać ;)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:22:55

Niestety nie pomogę.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:41:59

Cytat
dzwooneczek
Byłam na wycieczce w Paryżu ale samolotem, więc nie pomogę... A nie wygodniej będzie zwiedzać metrem i kolejką? Tam jest naprawdę dobry miejski transport.

Ogólnie poruszać się mamy zamiar komunikacja miejską, dlatego gdzieś chcemy ten samochód zostawić bo poruszanie się tam samochodem to nie jest najlepszy pomysł a jakoś te 300 km przebyć trzeba ;)

Jadę na dłużej do Holandii a stamtąd do Paryża jet tylko ok. 300 km. więc chcemy sobie zrobić małą wycieczkę :)


Ciekawa byłam , może ktoś był i mógłby mi jakieś spokojne miejsce na obrzeżach polecić :)
Trochę już się orientowałam, ale zawsze dobrze jest mieć kilka miejsc w zapasie :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:45:34

Cytat
sheeep890
Wybieram się na wycieczkę do Paryża.

Ogólnie to miasto nie sprzyja poruszaniu się samochodem z tego co czytałam i słyszałam ;)

Mam pytanie, może któraś z was zwiedzała Paryż i może podpowiedzieć gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, w miarę tanio, najlepiej bezpłatnie bo takie parkingi z tego się orientuje też są , niezbyt daleko stacji metra :), czy parkometry są na monety czy karty ?

Szukałam w googlach, czytałam fora i mniej więcej się orientuje, ale konkretna, sprawdzona rada mile widziana ;)

gdzie zostawić samochod to nie wiem :) ale ostatnio czytałam w gazecie że nalezy OBOWIĄZKOWO mieć w samochodzie alkomat :) inaczej grozi mandat :)


"Przenośne alkomaty już wkrótce będą częścią obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu na drogach Francji. Za ich brak kierowcom – również tym jadącym z i do Polski – będzie grozić kara grzywny.

Zmiany we francuskim kodeksie drogowym wejdą w życie wiosną tego roku. Obowiązek posiadania przenośnych alkomatów będzie dotyczył każdego pojazdu podróżującego po Francji, również przejazdem. Za brak urządzenia w samochodzie kierowcy zapłacą 17 euro"
poczytaj sobie dokładnie o tym :)

PS: Paryż jest przepiękny :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-13 15:46 przez niczka1990.

WYCIECZKA DO PARYŻA

14 lip 2012 - 23:44:43

Cytat
niczka1990
Cytat
sheeep890
Wybieram się na wycieczkę do Paryża.

Ogólnie to miasto nie sprzyja poruszaniu się samochodem z tego co czytałam i słyszałam ;)

Mam pytanie, może któraś z was zwiedzała Paryż i może podpowiedzieć gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, w miarę tanio, najlepiej bezpłatnie bo takie parkingi z tego się orientuje też są , niezbyt daleko stacji metra :), czy parkometry są na monety czy karty ?

Szukałam w googlach, czytałam fora i mniej więcej się orientuje, ale konkretna, sprawdzona rada mile widziana ;)

gdzie zostawić samochod to nie wiem :) ale ostatnio czytałam w gazecie że nalezy OBOWIĄZKOWO mieć w samochodzie alkomat :) inaczej grozi mandat :)


"Przenośne alkomaty już wkrótce będą częścią obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu na drogach Francji. Za ich brak kierowcom – również tym jadącym z i do Polski – będzie grozić kara grzywny.

Zmiany we francuskim kodeksie drogowym wejdą w życie wiosną tego roku. Obowiązek posiadania przenośnych alkomatów będzie dotyczył każdego pojazdu podróżującego po Francji, również przejazdem. Za brak urządzenia w samochodzie kierowcy zapłacą 17 euro"
poczytaj sobie dokładnie o tym :)

PS: Paryż jest przepiękny :)



Dzięki niczka1990 ;)
Z tego co sie orientuje to będzie to obowiązywać od listopada, ale jeszcze poczytam o tym dokładniej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyjazd a brzydka pogoda ?