Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

40 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 13:21:54

Wybieram się na wycieczkę do Paryża.

Ogólnie to miasto nie sprzyja poruszaniu się samochodem z tego co czytałam i słyszałam ;)

Mam pytanie, może któraś z was zwiedzała Paryż i może podpowiedzieć gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, w miarę tanio, najlepiej bezpłatnie bo takie parkingi z tego się orientuje też są , niezbyt daleko stacji metra :), czy parkometry są na monety czy karty ?

Szukałam w googlach, czytałam fora i mniej więcej się orientuje, ale konkretna, sprawdzona rada mile widziana ;)




Jadę na dłużej do Holandii a stamtąd do Paryża jet tylko ok. 300 km. więc chcemy sobie zrobić małą wycieczkę :)

Ogólnie poruszać się mamy zamiar komunikacja miejską, dlatego gdzieś chcemy ten samochód zostawić bo poruszanie się tam samochodem to nie jest najlepszy pomysł a jakoś te 300 km przebyć trzeba ;)



Ciekawa byłam , może ktoś był i mógłby mi jakieś spokojne miejsce na obrzeżach polecić :)
Trochę już się orientowałam, ale zawsze dobrze jest mieć kilka miejsc w zapasie :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 23:41 przez sheeep890.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 14:09:16

nie pomoge ale podbijam

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:06:41

Dzięki :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:09:23

nie odważyłam się samochodem.
jest mnóstwo parkingów, w supermarketach znajdziesz darmowe ;)
polecam metro, ale trzeba uważać.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:09:35

z tego co pamiętam jak byłam samochodem z tatą (dobre 6 lat temu), to była totalna masakra, korki, mało miejsc do parkowania...
nie lepiej komunikacja miejska? szybciej, taniej i wygodniej :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:11:06

niestety tez nie pomoge:(

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:14:49

Cytat
khara
z tego co pamiętam jak byłam samochodem z tatą (dobre 6 lat temu), to była totalna masakra, korki, mało miejsc do parkowania...
nie lepiej komunikacja miejska? szybciej, taniej i wygodniej :)


Nie mam na myśli parkowania w centrum :)
Chciałabym samochód zostawić gdzieś na obrzeżach i dalej metrem.

Chodzi mi o jakiś parking na obrzeżach, tylko żeby nie było za daleko (jakos bardzo daleko) od stacji metra, przystanku autobusowego itp. :)
Nie znam francuskiego, a po angielsku nie każdy chce tam rozmawiać :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:16:51

Byłam na wycieczce w Paryżu ale samolotem, więc nie pomogę... A nie wygodniej będzie zwiedzać metrem i kolejką? Tam jest naprawdę dobry miejski transport.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:21:41

Cytat
sheeep890
Cytat
khara
z tego co pamiętam jak byłam samochodem z tatą (dobre 6 lat temu), to była totalna masakra, korki, mało miejsc do parkowania...
nie lepiej komunikacja miejska? szybciej, taniej i wygodniej :)


Nie mam na myśli parkowania w centrum :)
Chciałabym samochód zostawić gdzieś na obrzeżach i dalej metrem.

Chodzi mi o jakiś parking na obrzeżach, tylko żeby nie było za daleko (jakos bardzo daleko) od stacji metra, przystanku autobusowego itp. :)
Nie znam francuskiego, a po angielsku nie każdy chce tam rozmawiać :)

nie mówię tylko o Paryżu, generalnie wszędzie jest tłoczno, w godzinach szczytu nawet przez najmniej oblegane uliczki jest ciężko przejechać ;)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:22:55

Niestety nie pomogę.

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:41:59

Cytat
dzwooneczek
Byłam na wycieczce w Paryżu ale samolotem, więc nie pomogę... A nie wygodniej będzie zwiedzać metrem i kolejką? Tam jest naprawdę dobry miejski transport.

Ogólnie poruszać się mamy zamiar komunikacja miejską, dlatego gdzieś chcemy ten samochód zostawić bo poruszanie się tam samochodem to nie jest najlepszy pomysł a jakoś te 300 km przebyć trzeba ;)

Jadę na dłużej do Holandii a stamtąd do Paryża jet tylko ok. 300 km. więc chcemy sobie zrobić małą wycieczkę :)


Ciekawa byłam , może ktoś był i mógłby mi jakieś spokojne miejsce na obrzeżach polecić :)
Trochę już się orientowałam, ale zawsze dobrze jest mieć kilka miejsc w zapasie :)

WYCIECZKA DO PARYŻA

13 lip 2012 - 15:45:34

Cytat
sheeep890
Wybieram się na wycieczkę do Paryża.

Ogólnie to miasto nie sprzyja poruszaniu się samochodem z tego co czytałam i słyszałam ;)

Mam pytanie, może któraś z was zwiedzała Paryż i może podpowiedzieć gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, w miarę tanio, najlepiej bezpłatnie bo takie parkingi z tego się orientuje też są , niezbyt daleko stacji metra :), czy parkometry są na monety czy karty ?

Szukałam w googlach, czytałam fora i mniej więcej się orientuje, ale konkretna, sprawdzona rada mile widziana ;)

gdzie zostawić samochod to nie wiem :) ale ostatnio czytałam w gazecie że nalezy OBOWIĄZKOWO mieć w samochodzie alkomat :) inaczej grozi mandat :)


"Przenośne alkomaty już wkrótce będą częścią obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu na drogach Francji. Za ich brak kierowcom – również tym jadącym z i do Polski – będzie grozić kara grzywny.

Zmiany we francuskim kodeksie drogowym wejdą w życie wiosną tego roku. Obowiązek posiadania przenośnych alkomatów będzie dotyczył każdego pojazdu podróżującego po Francji, również przejazdem. Za brak urządzenia w samochodzie kierowcy zapłacą 17 euro"
poczytaj sobie dokładnie o tym :)

PS: Paryż jest przepiękny :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-13 15:46 przez niczka1990.

WYCIECZKA DO PARYŻA

14 lip 2012 - 23:44:43

Cytat
niczka1990
Cytat
sheeep890
Wybieram się na wycieczkę do Paryża.

Ogólnie to miasto nie sprzyja poruszaniu się samochodem z tego co czytałam i słyszałam ;)

Mam pytanie, może któraś z was zwiedzała Paryż i może podpowiedzieć gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, w miarę tanio, najlepiej bezpłatnie bo takie parkingi z tego się orientuje też są , niezbyt daleko stacji metra :), czy parkometry są na monety czy karty ?

Szukałam w googlach, czytałam fora i mniej więcej się orientuje, ale konkretna, sprawdzona rada mile widziana ;)

gdzie zostawić samochod to nie wiem :) ale ostatnio czytałam w gazecie że nalezy OBOWIĄZKOWO mieć w samochodzie alkomat :) inaczej grozi mandat :)


"Przenośne alkomaty już wkrótce będą częścią obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu na drogach Francji. Za ich brak kierowcom – również tym jadącym z i do Polski – będzie grozić kara grzywny.

Zmiany we francuskim kodeksie drogowym wejdą w życie wiosną tego roku. Obowiązek posiadania przenośnych alkomatów będzie dotyczył każdego pojazdu podróżującego po Francji, również przejazdem. Za brak urządzenia w samochodzie kierowcy zapłacą 17 euro"
poczytaj sobie dokładnie o tym :)

PS: Paryż jest przepiękny :)



Dzięki niczka1990 ;)
Z tego co sie orientuje to będzie to obowiązywać od listopada, ale jeszcze poczytam o tym dokładniej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyjazd a brzydka pogoda ?