Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 11:04:11

Witam, wyjeżdżam z chłopakiem po 20 lipca na wakację nad nasze morze, nocleg mamy we Władysławowie i planujemy być tam ok tydzień. Jednak nie chcemy przeleżeć tego czasu plackiem nad wodą, planujemy wybrać się do Trójmiasta i okolicznych miejscowości, aby zobaczyć coś ciekawego. I tu moja prośba do Was doradżcie mi co warto zobaczyć będąc nad morzem, może polecicie czym najlepiej podróżować, gdzie można zjeść coś smacznie i nie zbankrutować ;D
Z góry dziękuję za wypowiedzi ;)

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 11:14:34

sam Władek jest ciekawy, potem można jechac do jastrzębiej góry (latarnia morska oraz Lisi Jar)albo najlepiej wybrac się do Jastrzębiej spacerem brzegiem morza. Polecam tez fokarium na Helu koniecznie trzeba zobaczyc karmienie oraz fortyfikacje wzdłuż całego półwyspu. Warto wybrac się np na wycieczkę rowerami wzdłuż półwyspu.We Władku otworzyli Ocean park ale to chyba raczej dla dzieciaków. Do Gdańska albo gdyni najfajniej dostac się stateczkiem z Helu albo Jastarni-przynajmniej nie stoi się w korkach. Tam zależy co was interesuje. Polecam Centrum hevelianum na Górze Gradowej w Gdańsku, na ogarnej jest super muzeum zabawek z PRL jeśli kogoś interesuje, może zoo? A zjedzeniem nad morzem to ogólnie słabo-drogo i niezdrowo. Warto poszukac baru z domowymi obiadami po prostu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 11:15 przez anna178.

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 11:22:21

Dziękuję ;) właśnie planujemy odwiedzić zoo w Oliwie i oceanarium w Gdyni.
Czy już nikt się nie wypowie na ten temat? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 11:39 przez smyk21.

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 11:46:06

podbijam!

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 11:51:20

Potwierdzam, sam Władek jest ciekawy :)

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 11:57:10

Słyszałam, że jest tam Dom Rybaka, wesołe miasteczko, plaża, no i ten ośrodek sportu czy coś jeszcze? ;D

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:06:28

W samym władku nie ma za dużo do roboty, nie jedzcie tam kebabów bo sa obrzydliwe, małe i drogie, polecam "restaurację" dell'opera (idąc aleją gwiazd sportu w stronę plaży będzie po prawej stronie, za 15zł można zjeść smaczny obiadek). Kilka minut od Władka jest Jastrzębia, najbardziej wysunięty punkt na północ i latarnia morska w rozewiu. Jak pisał ktoś powyżej, pojedźcie na hel a z tamtąd wybierzcie się promem do trojmiasta, jednak aby dostać się do zoo w oliwie bez samochodu stracicie kupę czasu.

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:11:16

Niestety znajomi którzy mieli jechać z nami się wycofali, bo coś tam ;/ i jesteśmy zmuszeni pojechać pociągiem ponieważ bilet z lublina kosztuję 50 dla jednej osoby, czyli cała podróż 200 zł, a naszym samochodem dobrze ponad 400.

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:25:13

Trochę cienko, tam autobusy to rzadkość więc na jakiekowliek dojazdy będziecie tracić po pół dnia... Pozostaje spacer plażą do Jastrzębiej i spędzanie czasu we władku

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:27:21

Poważnie tak żle z tymi autobusamia? A tak liczyłam na wypady do Trójmiasta ;/

zweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 1/5

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:27:37

Cytat
anna178
sam Władek jest ciekawy, potem można jechac do jastrzębiej góry (latarnia morska oraz Lisi Jar)albo najlepiej wybrac się do Jastrzębiej spacerem brzegiem morza. Polecam tez fokarium na Helu koniecznie trzeba zobaczyc karmienie oraz fortyfikacje wzdłuż całego półwyspu. Warto wybrac się np na wycieczkę rowerami wzdłuż półwyspu.We Władku otworzyli Ocean park ale to chyba raczej dla dzieciaków. Do Gdańska albo gdyni najfajniej dostac się stateczkiem z Helu albo Jastarni-przynajmniej nie stoi się w korkach. Tam zależy co was interesuje. Polecam Centrum hevelianum na Górze Gradowej w Gdańsku, na ogarnej jest super muzeum zabawek z PRL jeśli kogoś interesuje, może zoo? A zjedzeniem nad morzem to ogólnie słabo-drogo i niezdrowo. Warto poszukac baru z domowymi obiadami po prostu.
Polecam to co zaproponowaa ci ta uzytkowniczka!
A jezli do Trójmiasta to samochodem nie ma co sie tam pchac. Najlepiej pociagiem (sama nim jechałam). Ciekawa okolica i wg ;))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 12:29 przez hickeyx3.

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:30:34

Cytat
smyk21
Poważnie tak żle z tymi autobusamia? A tak liczyłam na wypady do Trójmiasta ;/

Ja bardzo często jeżdżę z Gdańska do Władka ale autem, prawdę mówiąc nie słyszałam aby ktoś z moich znajomych próbował kiedyś jechać autobusem/pociągiem, więc nie wiem jak to dokładnie wygląda. Jakieś połączenie na pewno jest :)

niezweryfikowana
Posty: 320
Ostrzeżenia: 1/5

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:33:44

też byłam w oceanarium w Gdyni, ale niemiło to wspominam, ponieważ było zimno, lał deszcz, kolejka ogromna- 2 godziny czekania :( ale poza tym w środku bardzo fajnie, miłe widoki;p

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:33:56

A co warto zobaczyć w Trójmieście? Ja wiecznie spędzałam wakację w góracch więc nie mam pojęcia co tam jest, czytam w necie, że Gdańsk można zwiedzać tydzień po czym ktoś wymienia trzy, cztery rzeczy, miejsca, które trzeba zobaczyć-trochę mało na tydzień ;)

zweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 1/5

wakację nad morzem 2012

11 lip 2012 - 12:34:33

Najlepiej jechac z Władka do Trójmiasta pociągiem;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Grecja - Paralia