Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 13:24:16

Hej dziewczyny, założyłam wątek w którym chciałabym się z wami podzielić moją pasją i wielkim marzeniem zarazem, a przy okazji dowiedzieć się czy są tu takie osoby jak ja, których głównym priorytetem jest chęć poznania nowych miejsc, kultur.

Jest tyle pięknych miejsc na swiece, które chciałabym zobaczyć, zwiedzić! Wytyczyłam sobie taki "mały cel" zyciowy, że choć raz chciałabym stanąć nogą na każdym z kontynentów! Jednak jest to dla mnie duże wyzwanie i trochę obawiam się, że mimo dobrych chęci, może być ciężko, bo nie mam towarzysza z którym/którą dzieliłabym pasję.

Jestem otwarta na nowe wyzwania i przygodę, ale w pojedynkę to troche jakby traci sens. Pieniądze też trzeba mieć, choć to juz nie tak duży problem, bo jeśli komuś zależy to je zdobędzie, poza tym sztuką jest podróżować jak najwięcej za jak najmniejsze kwoty!

Czy są tu osoby które nie chcą szybko się ustatkować preferują życie na walizkach i jak ja pragną zobaczyć kawał świata w trakcie swojego życia?

Mam nadzieję, że ktoś w ogóle odpisze, proszę podbijajcie temat! ;-)

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 13:32:40

o jeny to i moje marzenie!! Aż smutno zawsze mi się robi jak wiem że świat jest taki wielki a jak tylko w tej Polsce siedzę i czasami mam ochotę wziąć plecak i ruszyć z dnia na dzień. Ale potem oczywiście przychodzą obawy że sama że sobie nie poradzę itp Ile masz lat jak można wiedzieć?

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 13:36:37

i moje marzenie! zamierzam kiedyś zwiedzić caly swiat :>

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 13:52:04

mam 21 lat i zawsze traktowałam te marzenia z przymrużeniem oka, jednak latka lecą a ja utwierdzam się tylko w przekonaniu, że takie życie jest dla mnie. Większość moich znajomych znalazło swoją drugą połówkę, planują wspólne wakacje, śluby itd, a ja mam zupełnie inne priorytety i spojrzenie na świat. Chciałabym znaleźć taką osobę która pod tym względem by mnie zrozumiała. A wy dziewczyny ile macie wiosen?

coco-moko ja też mam chwilę uziemienia przez takie obawy, że daleko, że sama, że sobie nie poradzę, ale czuję, ze byłoby warto!
Ja mieszkam na śląsku, który delikatnie mówiąc nie słynie z pięknych widoków i świeżego powietrza, za oknem mam kopalnie i budynki zbliżone wyglądaem to tych wojennych baraków z Birkenau, i ten widok utwierdza mnie w przekonaniu, ze muszę czym prędzej stąd wyjechać choćby na jakiś czas, by napawać się pięknym widokiem tego swiata ;-) hahah coż za poetyckie zdanie!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-01 13:56 przez janedoe732.

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 13:56:38

dołączam się, nawet studiuje kulturoznawstwo ;)

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:01:20

na razie moim marzeniem jest wyjazd na wakacje, ale nie mam z kim bo przyjaciółki mają urlopy nie wtedy co ja. Jestem naprawdę załamana ;((

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:02:53

miejsca które najbardziej chciałabym zobaczyć to Nowa Zelandia i Australia, Irlandia, Norwegia, Portugalia, Kuba, zresztą mogłabym wymieniać bez końca!

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:03:33

piekne marzenia :D
wiesz, to ze teraz nie masz towarzystwa nie znaczy ze go nie znajdziesz, a moze akurat bedzie to druga połowka?
mam znajoma tez miała w głowie takie pasje i marzenia a ja wraz z nia...ale niestety z atym ida rowniez pieniadze, ostatnio widzialam jej zdjecia z Chin:D i wiem ze to nie koniec jej podrozowania a jej opis na gg "jak nie teraz to kiedy? jak nie ty to kto?" Wiec nie przestawaj marzyc:D jeździj wiedzaj nawet najblizsza okolicę. Poxniej poznasz ludzi którzy chetni sa na takie mini wypady...a poźniej kto wie? Świat!
bo wbrew pozorom takih mentalnych "globtroterów" jest sporo:)

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:06:58

lubię podróżować, ale nie zawsze jest czas

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:10:43

ja jestem z Warszawy ale bardzooo jej nie lubię, może nie tyle co widoków ale mentalności ludzi wszyscy zabiegani zapatrzeni w siebie nikt nie ogląda się na innych nie uśmiecha a jak się uśmiechnie wszyscy biorą go za świra, właśnie dlatego też chciałabym jechać gdzie indziej poznać innych ludzi, poczuć inny klimat męczy mnie strasznie Polska i chyba też dlatego chce wyjechać ale znowu nie chce też wyjechać gdzieś i tam zostać, dlatego najchętniej wzięłabym plecak i ruszyła w świat trochę pieniędzy, jeździć stopem, mieszkać u innych itp taka przygoda mi się marzy ale jakoś czuje że zostanie tylko w mojej głowie :(

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:17:56

Cytat
coco-moko
ja jestem z Warszawy ale bardzooo jej nie lubię, może nie tyle co widoków ale mentalności ludzi wszyscy zabiegani zapatrzeni w siebie nikt nie ogląda się na innych nie uśmiecha a jak się uśmiechnie wszyscy biorą go za świra, właśnie dlatego też chciałabym jechać gdzie indziej poznać innych ludzi, poczuć inny klimat męczy mnie strasznie Polska i chyba też dlatego chce wyjechać ale znowu nie chce też wyjechać gdzieś i tam zostać, dlatego najchętniej wzięłabym plecak i ruszyła w świat trochę pieniędzy, jeździć stopem, mieszkać u innych itp taka przygoda mi się marzy ale jakoś czuje że zostanie tylko w mojej głowie :(

Nawet nie wiesz, jak mi się to marzy.. Nawet było już blisko, znalazłam przez internet kogoś, z kim miałam jechać, ale jakoś nie wyszło, z paru powodów :(

Nie chcę tu siedzieć do końca życia.. Chcę spakować się i jechać, ale chyba trochę brakuje mi odwagi :(

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:27:39

Cytat
FuckLimits
Cytat
coco-moko
ja jestem z Warszawy ale bardzooo jej nie lubię, może nie tyle co widoków ale mentalności ludzi wszyscy zabiegani zapatrzeni w siebie nikt nie ogląda się na innych nie uśmiecha a jak się uśmiechnie wszyscy biorą go za świra, właśnie dlatego też chciałabym jechać gdzie indziej poznać innych ludzi, poczuć inny klimat męczy mnie strasznie Polska i chyba też dlatego chce wyjechać ale znowu nie chce też wyjechać gdzieś i tam zostać, dlatego najchętniej wzięłabym plecak i ruszyła w świat trochę pieniędzy, jeździć stopem, mieszkać u innych itp taka przygoda mi się marzy ale jakoś czuje że zostanie tylko w mojej głowie :(

Nawet nie wiesz, jak mi się to marzy.. Nawet było już blisko, znalazłam przez internet kogoś, z kim miałam jechać, ale jakoś nie wyszło, z paru powodów :(

Nie chcę tu siedzieć do końca życia.. Chcę spakować się i jechać, ale chyba trochę brakuje mi odwagi :(

no właśnie mi też noianiaonia odwaga :D A gdzie szukałaś kogoś na taki wyjazd? Ja nie wiem zawsze myślałam że to ja jestem jakaś taka że nie pasuje mi życie w jednym miejscu że chce wyjechać z plecakiem i cieszyć się każdym nowo poznanym miejscem człowiekiem jak mówiłam znajomym że chciałabym coś takiego zrobić każdy kręcił głową i tylko nieee po co kup sobie wycieczkę all inclusive do Egiptu i zwiedzaj pustynie. Ale problem w tym że ja nie chcę siedzieć w hotelu i podróżować busem na pustynie, marzy mi się poznawanie innych krajów od strony codziennej, poznawanie ludzi ich domów o jeny jak ja uwielbiam oglądać czyjeś domu. Czasami chodzenie samej z miasta do miast. Ale brakuje mi kogoś na tę pierwsze chwilę żeby wyjechać i żeby ta odwaga i ta wielka chęć w końcu była już we mnie a nie tylko w głowie w moich marzeniach. Bo wiadomo potem już jest z górki, jak poznaje się innych zawsze można się podłączyć do kogoś. Ale no właśnie brakuje mi kogoś na teraz żeby wyjechać.

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:32:30

Cytat
coco-moko

no właśnie mi też noianiaonia odwaga :D A gdzie szukałaś kogoś na taki wyjazd? Ja nie wiem zawsze myślałam że to ja jestem jakaś taka że nie pasuje mi życie w jednym miejscu że chce wyjechać z plecakiem i cieszyć się każdym nowo poznanym miejscem człowiekiem jak mówiłam znajomym że chciałabym coś takiego zrobić każdy kręcił głową i tylko nieee po co kup sobie wycieczkę all inclusive do Egiptu i zwiedzaj pustynie. Ale problem w tym że ja nie chcę siedzieć w hotelu i podróżować busem na pustynie, marzy mi się poznawanie innych krajów od strony codziennej, poznawanie ludzi ich domów o jeny jak ja uwielbiam oglądać czyjeś domu. Czasami chodzenie samej z miasta do miast. Ale brakuje mi kogoś na tę pierwsze chwilę żeby wyjechać i żeby ta odwaga i ta wielka chęć w końcu była już we mnie a nie tylko w głowie w moich marzeniach. Bo wiadomo potem już jest z górki, jak poznaje się innych zawsze można się podłączyć do kogoś. Ale no właśnie brakuje mi kogoś na teraz żeby wyjechać.

No to już, zbieramy ekipę! :)
Wielu jest takich ludzi, oj wielu.. Ja szukałam na stronie autostopem.net, dużo ludzi się tam ogłasza, poszukując kompana do podróży :)
Też tak mam ze znajomymi, każdy mówi 'niee, to głupie', 'niee, to niebezpieczne', 'niee, po co, nie rozumiem'. A ja po prostu nie mogę tu siedzieć, bo się duszę! Nie mogę pojąć, jak można spędzić życie w jednym miejscu, nie oglądając nigdy pięknych miejsce, o których nawet nam się nie śni!

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 14:50:27

no właśnie i ja się duszę mam coraz mniej siły i chęci do życia tutaj znajomi mnie nudzą albo w ogóle okazała się że połowę z nich wcale nie mogę nazwać nawet znajomymi bo okazali się fałszywi albo mają dla mnie czas tylko wtedy kiedy oni chcą. I w sumie nic mnie tu nie trzyma. To co jedziemy? :D

wielkie marzenia

01 lip 2012 - 15:00:47

Czemu nie :D mam czas od sierpnia :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obóż Murzasichle 2012