Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 686
Ostrzeżenia: 1/5

Ja tez chce jeszcze raz do Zakopanego:( my z chłopakiem ogółem byliśmy niecały tydzień w górach ale nocowalismy u jego rodziny i tak kazdego dnia coś zwiedzalismy: Krakow, Zakopany, Wadowice itd wiec co do szczegolow to nie wiem. Krupowki i jazda kolejka obowiazkowo. Polecam tez zwiedzenie Krakowa jesli macie mozliwosc bo to piekne miasto.

Do Jonasz;


Czy nocleg w Zakopanem na ulicy Króle domek koło Słodkiego to fajne miejsce bo tam wy najeliśmy pobyt?

Ja ci strasznie polecam basen w Bukowinie Tatrzańskiej. Jest to chyba największy Aquapark w Polsce, w dodatku z wodą termalną. Ceny wysokie, ale opłaca się (:

Też się chętnie dowiem :)

Ostatnio byłam tam w majowy weekend i to było stanowczo za krótko, dlatego wybieram się na tydzień we wrześniu. Liczę , że nie będzie takich tłumów :)


Ale Morskie Oko trzeba obowiązkowo odwiedzić, jest przepięęęęęękne :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-27 15:27 przez sheeep890.

Myśmy wrócili dwa dni temu z Zakopanego możesz jechać nad Morskie oko tylko się nie zdziw ponieważ pod same morskie oko nie da się podjechać z parkingu trzeba iść oklo 2,5 godziny w jedną stronę. Jedyną alternatywą jest bryczka która w dwie strony dla dwóch osób wyjdzie 160zł. (40zł w jedną strone/os.)
Gubałówka (na końcu Krupuwek)
wjazd na skocznię od ul. Piłsudzkiego (chyba)
możesz też jechać na spływ dunajca (blisko Zakopca) (42zł osoba + parking+ autobus 8zł/os.) Termy w białce tatrzańskiej po drodze z Dunajca 118zł/2os. na 2,5h.
Blisko Krupówek jest też taka Chata odwrócona do gory nogami.
Dolina Gąsienicowa
Ogólnie wszystko bardzo drogo wychodzi, górale są strasznie zachłanni, pazerni i nachalni, niestety nie dali się poznac od dobrej strony. Wcisnąć coś komuś i spier...
Ale widoczki fajne.

A czy ktoś może polecić jakieś kluby/dyskoteki godne uwagi? :)

jeśli lubisz chodzić po górach to zakopane jak najbardziej, natomiast jeśli chesz się pobawić i liczysz na zycie nocne Zakopanego to odradzam - w tej kwestii zdecydowanie przereklamowane, po 23 jest juz cichutko na krupówkach.

Cytat
mok160
Myśmy wrócili dwa dni temu z Zakopanego możesz jechać nad Morskie oko tylko się nie zdziw ponieważ pod same morskie oko nie da się podjechać z parkingu trzeba iść oklo 2,5 godziny w jedną stronę. Jedyną alternatywą jest bryczka która w dwie strony dla dwóch osób wyjdzie 160zł. (40zł w jedną strone/os.)
Gubałówka (na końcu Krupuwek)
wjazd na skocznię od ul. Piłsudzkiego (chyba)
możesz też jechać na spływ dunajca (blisko Zakopca) (42zł osoba + parking+ autobus 8zł/os.) Termy w białce tatrzańskiej po drodze z Dunajca 118zł/2os. na 2,5h.
Blisko Krupówek jest też taka Chata odwrócona do gory nogami.
Dolina Gąsienicowa
Ogólnie wszystko bardzo drogo wychodzi, górale są strasznie zachłanni, pazerni i nachalni, niestety nie dali się poznac od dobrej strony. Wcisnąć coś komuś i spier...
Ale widoczki fajne.

czytam po kolei te wypowiedzi i naprawdę dziewczyny, chyba już wiem w końcu skąd tyle tandety w Zakopanem - bo są na to chętni i to sporo chętnych, którzy np. dziwią się, że nie da się podjechać samochodem nad sam brzeg morskiego oka i jak jeden mąż piszecie o jakichś basenach, o odwróconych domkach,kolejkach linowych, klubach, które są wszędzie, albo o chodzeniu wysmażoną ruchliwą asfaltówką do morskiego oka. Wokół jest tyle tras górskich, a wy mówicie o asfaltowej prostej leśnej asfaltówce, na której mijają was wciąż samochody.

górale są ok jeśli się z nimi obcuje w normalnym środowisku, a nie jeśli ma się z nimi kontakt tylko na Krupówkach przy stoisku z podrobionymi oscypkami, przy których widzą cię w jakichś klapeczkach i doskonale w związku z tym domyślają się, że nie wiesz, że te oscypki są nie wędzone a polane kawą,
albo na parkingu, na którym widzą, że nie umiesz się uwolnić od swojego samochodu nawet w górach. Wyciągają kasę, bo widzą, że mogą i serwują coraz więcej usług na miarę potrzeb, dlatego chyba nic dziwnego, że nie wychodzą do was z sercem na dłoni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-01 14:14 przez Dewelinka_1989.

Dewelinka zgadzam się z Tobą. A już stwierdzenie,że baseny w Bukowinie są największe w pl to mnie najbardziej rozbawiło.

Morskie Oko
Butorowy Wierch
Krupówki
Skocznia
Giewont

kurde BYSKA dopiero teraz czytam,ty na krolach bedziesz koło mnie:( ja tam zaraz lece,ja mieszkam na krolach blisko harendy wyciagu narciarskiego ,a karczma u słodkiego to nasza rodzina:) ide zaraz cie tam poszukac:)
ale piszesz na weekend,to juz pewnie sie zbiaracie do domu:( dziewczyny alez u nas ludzi gorąco jest ,na rowniach zaczynaja sie rozne atrakcje jak co roku,zjezdzaja karuzele itd ,:) a na kasprowym jest cudowie:) dzis była tesciowa(pracuje tam w pkl)
ja tu mieszkam ale niestety po gorach łazic nie lubie:)
mok160 ,,,masz racje co do gorali,ja tu mieszkam bo wyszłam tu za maz ,ale pochodze ze slaska:) takze jestem ceperka ,tu ,moj maz natomiast jest rodowitym goralem ,bo nie wszyscy tu sa prawdziwi gorale ,wiekszosc to zakopianczycy :) a praqwdziwi gorale to nie sa dobrzy,moj maz jest jednym z wyjatków ,ale juz moi tesciowie,,oh masakra,,,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-01 14:27 przez jonasz71.

Na początek Gubałówka potem Giewont lub Kasprowy Wierch, a na zakończenie Morskie Oko, Dolina Kościeliska z jaskinią mroźną lub Dolina Chochołowska. W Zakopanem jest też bardzo znany cmentarz z nagrobkami znanych osób.

Cytat
jonasz71
kurde BYSKA dopiero teraz czytam,ty na krolach bedziesz koło mnie:( ja tam zaraz lece,ja mieszkam na krolach blisko harendy wyciagu narciarskiego ,a karczma u słodkiego to nasza rodzina:) ide zaraz cie tam poszukac:)
ale piszesz na weekend,to juz pewnie sie zbiaracie do domu:( dziewczyny alez u nas ludzi gorąco jest ,na rowniach zaczynaja sie rozne atrakcje jak co roku,zjezdzaja karuzele itd ,:) a na kasprowym jest cudowie:) dzis była tesciowa(pracuje tam w pkl)




Hej, ponawiam swoje pytanie z poprzedniej strony: Może mogłabyś jako mieszkanka ocenić czy lokalizacja na pobyt na ulicy Droga do Wantuli jest w miarę dobrym miejscem, czy to raczej takie "zadupie"?


A dodatkowo - czy polecasz jakieś kluby/dyskoteki, miejsca, gdzie można się pobawić wieczorem?
W ciągu dnia wiadomo - wędrówki górskie, a co z wieczorami? :)

dariaterres byłam teraz u tescia,niestety musze cie zmartwic od centrum zakopanego yto masz jakie z 4 kilometry no moze 3
to sie tam jedzie busem od dworca,jak na krzpetowki co jest ten kosciól słynny co sa pielgrzymki ,i jak sie jedzie w strone koscieliska ,jesli znasz troche tutaj,takze to jest mozna powiedziec na zadupiu troche ,ja mieszkam w druga strone na harendzie prawie ,ale ja mam blizej niz ty stamtad np na krupowki takze busem raczej bedziesz musiała dojechac ,no chyba ze autem itd ,ale na piechote to kawałek jest
wiesz ,jesli chodzi o dyskoteki to sa napewno ,wierchy i jakies inne,ale ja od lat nie chodze niestety ,bo małe dzieci jeszcze itd itd:) ale namawiam meza na za tydzien w sobote ,tak na chwile,wierchy przy krupowkach a inne tez sa ,ale t ojak bedziesz w jakijs knajpie na krupowkach to kazdy kelner ci pokaze i poeie gdzie:) wczoraj jechałam busem z dwoma turystkami i gadałysmy se a one zaskoczone ze 10 zł piwo na dyskotece czy 15 nawet,ale u nas tak jest tak wykorzystuja,w sklepach to samo,i my musimy tez tyle płacic :(
kto sie wybiera na kasprowy,to jak tu juz bedziecie ,to radze wybrac sie z samego rana,bo w sezonie ,sa kolejki stoi sie nawet po 4 godziy lub wiecej na wjazd ,na gubałowke juz nie ale na kasprowy tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-01 14:37 przez jonasz71.

jonasz71 - uuuuu, to nieciekawie się zapowiada :(


Sugerowałam się mapą Zumi i obliczyło, że z Drogi do Wantuli do Krupówek odległość wynosi 1.3km, samochodem 3 min, piechotą 19min.
Tak to jest ufać mapom... :D





Dzięki za wszelkie informacje! Już się dowiedziałam:
* piwo w knajpach 10-15zł (szok!)
* zdzierstwo w sklepach :D
* jeśli chce się wyjechać na Kasprowy - przyjść wcześnie, bo są duże kolejki
* warto się wybrać nad Morskie Oko i Czarny Staw przy okazji
* warto odwiedzić Dolinę Kościeliską i Jaskinię Mroźną
* jest przyjezdne Wesołe Miasteczko gdzieś :D
* dom do góry nogami
* w okolicy parki linowe, baseny, kąpieliska
* polecana restauracja "Pstrąg górski"



Chętnie przyjmę inne, cenne - praktyczne informacje ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BALTIC PARK STEGNA