Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej:) Wybieram się za 2 tyg na weekend Zakopanego z moim narzeczonym, jadę tam po raz pierwszy. Jakie miejsca i atrakcje polecacie? Co można zobaczyć, wiem że jest tak ogromnie dużo ciekawych miejsc ale jakie to wy polecacie najbardziej warte oglądnięcia.?:D

Ja kocham nasze tatry więc oczywiscie polecam chodzić po górach:) Jeśli jesteście zmotoryzowani to wybierzcie się do Meander Park Oravice, są to świetne baseny termalne przy których nasze się chowią:) Jest to tylko 35 km od zakopanego. Ceny bardzo przystępne a same baseny swietne. Mniejsze od tatralandii ale bliżej i taniej.Przejscie graniczne w chochołowie, pare kilometrów i jesteście na miejscu.www.meanderpark.com



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 08:43 przez alpina.

zweryfikowana
Posty: 1.008
Ostrzeżenia: 1/5

Skoro po raz pierwszy to obowiazkowo Morskie Oko :) to trzeba zobaczyc

Z tego co się orientuję, to w pobliżu Zakopanego jest park linowy, bo bylam, ale szczegółów nie znam :)

Cytat
Annies90
Skoro po raz pierwszy to obowiazkowo Morskie Oko :) to trzeba zobaczyc

Dokładnie. Skoro nie jesteście zaprawieni w górskich szlakach to polecam także szlak na gesią szyje, idzie się na nią z parkingu przy morskim oku. Przyjemna trasa z pięknymi widokami. Możecie też pokusić się o wejscie na kasprowy, zawsze to większa i tańsza frajda niż wjechać kolejką a trasa niezbyt trudna.

weekend to za mało!:)) a tak poważnie, jak już koleżanka pisała wyżej Morskie Oko obowiązkowo. Tylko prosze nie bierzcie dorożki... Przejdzcie się na nogach. Z Morskiego możecie odrazu skoczyć nad Czarny Staw.

Wybierzcie się też do Doliny Kościeliskiej i przejdzcie do Jaskini Mroźnej:)

Cytat
ewkka11
Z tego co się orientuję, to w pobliżu Zakopanego jest park linowy, bo bylam, ale szczegółów nie znam :)

Parki Linowy jest blisko skoczni narciarskiej :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 08:54 przez kasia_susu.

Dziękuję dziewczyny :) nom niestety tylko na weekend bo nie ma czasu bo praca;/ a słyszeliście o basenach termalnych w Szaflarach, widziałam na necie ale nie wiem gdzie to dokładnie jest i oczywiście cenowo jak. A podobno trasa nad morskie oko jest bardzo długo że długo się tam idzie pieszo podobno z tego co słyszałam kilka dobrych km. A jakieś jescze inne miejsca warte uwagi w Zakopanem??

a znacie jakieś fajne noclegi w karpaczu? bo poszukuję? co warto tam zobaczyć?
gdzie pójść/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 09:38 przez zapach_opium.

wjazd na kasprowy wierch lub wędrówka ok 4-5 h
morskie oko 9 km ok 1,5 h się idzie ( ja tyle szlam ) piękne widoki po drodze a na koncu jeszcze ladniejsze, ale musicie bardzo rano wyjśc, ok 8-10 polecam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 09:42 przez ouuuu.

zapraszam na kawe jak bedziecie :)

Cytat
Byska
Dziękuję dziewczyny :) nom niestety tylko na weekend bo nie ma czasu bo praca;/ a słyszeliście o basenach termalnych w Szaflarach, widziałam na necie ale nie wiem gdzie to dokładnie jest i oczywiście cenowo jak. A podobno trasa nad morskie oko jest bardzo długo że długo się tam idzie pieszo podobno z tego co słyszałam kilka dobrych km. A jakieś jescze inne miejsca warte uwagi w Zakopanem??

owszem jest długa - ale przyjemna i nie tak bardzo męcząca. Idziesz asfaltową drogą cały czas:)
Hmm inne miejsca... No na Giewont możecie się przejść, ale nie zdziwcie się jak zoabczycie te tłumy i kolejki pod sam szczyt;P a w tym okresie na pewno będą. Gubałówka jeszcze ,choć to żadna rewelacja według mnie. Krupówki - wiadomo. Pyszne jedzenie jest w resturacji "Pstrąg Górski", przy potkoku. Klimat niesamowity, ale też ciężko o wolny stolik. Skocznia narciarska. Można tam wjechać, ale nie pamiętam ile to kosztuje, raczej niewiele.

Postaramy się zwiedzić choć trochę z tych miejsc które zaproponowałyście;) mam nadzieję że czasu starczy hehe:D a na tą kawkę to gdzie zapraszasz :P?

Polecam zobaczyć dom do góry nogami w Zakopanem;)

Inne propozycje macie jakieś?;)

Cytat
jonasz71
zapraszam na kawe jak bedziecie :)


Jesteś z Zakopanego?

Może mogłabyś jako mieszkanka ocenić czy lokalizacja na pobyt na ulicy Droga do Wantuli jest w miarę dobrym miejscem, czy to raczej takie "zadupie"?


Niby według mapy nie jest tak źle, ale wiadomo - mapa a rzeczywistość to co innego ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hiszpania Costa Brava wrzesień 2012