Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

kosmetyki samochodowe

36 minut temu

dresy na ulice

46 minut temu

Studia online

59 minut temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:18:35

Witam

Mam kilka pytań dotyczących samodzielnego wyjazdu nad morze w wieku 17lat.

1. Czy w wieku 17lat mogę wyjechać sam bez opiekuna nad morze z kolegą (oczywiście za zgodą rodziców,kolega ma 16lat i rodzice mu pozwalają) ? Jeśli byliście sami na wakacjach gdy nie byliście pełno letni proszę o napisanie tego .

2. Czy jakby spisała mnie policja na tych wakacjach to coś by się stało , że jestem w innej miejscowości w której nie mieszkam ?(na innych forach pisali , że nic by się nie stało, ponieważ mogę przebywać gdzie chce bo wolny kraj)

Proszę odpowiadać w tym stylu:
Ad1. odpowiedź
Ad2. odpowiedź

Ten temat pokażę rodzicom żeby mnie puścili na te wakacje... Pomóżcie i napiszcie jakiś komunikat do moich rodziców żeby mnie puścili.

Chciałbym byście napisali pozytywy by mnie puścili na te wakacje ! PROSZĘ !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 09:41 przez bolek123.

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:25:02

Ad. 1 Mnie rodzice puścili nad morze po płaczu i prośbach, ale z dwoma koleżankami ;) O chłopach nie było mowy ;D
Ad 2. Nic Ci nie zrobią :P

Drodzy rodzice! Nie bądźcie tacy nadopiekuńczy, bo to się źle skończy ;) Zaufajcie Waszemu dziecku, bo czasem trochę wolności jest lepsze niż stała kontrola ;) Uwierzcie mi wiem to z autopsji :P !

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 3/5

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:26:44

ad.2
jezeli dopuszczasz do siebie mysl ze narozrabiasz i moze spisac cie policja to radze twoim rodzicom zeby jednak cie NIE puszczali!

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:29:35

Ad1 nie byłam
Ad2 raczej nic, no chyba że narozrabiasz

Ja jestem matką i bym raczej nie puściła córki na taki wyjazd, no chyba że wykazywałaby się wybitną dojrzałością jak na ten głupi wiek. Całe szczęście jeszcze parę lat minie zanim dopadną mnie takie problemy.

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:30:49

Cytat
niezadowolona
ad.2
jezeli dopuszczasz do siebie mysl ze narozrabiasz i moze spisac cie policja to radze twoim rodzicom zeby jednak cie NIE puszczali!
Jesteśmy spokojni i mówiłem rodzicom , że nie będziemy rozrabiać... :(

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:32:12

A ja chyba trzymałabym zdanie Twoich rodziców, bo moim zdaniem osoba dojrzała potrafiłaby podczas rozmowy wytoczyć własne argumenty, a nie bawić się w jakieś apele na forach.

1. Z tego co pamiętam to jak miałam 17lat wyjechałam z chłopakiem nad morze, ale byłam z Nim już długo, mieliśmy mały samochód, na który oszczędzaliśmy w poprzednie wakacje i On miał 18 lat, więc był pełnoletni i brał za mnie odpowiedzialność. W Twoim przypadku to Ty jesteś starszy, pozatym chcecie tłuc się taki kawał pociągiem/autobusem bez opieki, jesteś pewny, że jesteś na tyle dojrzały, aby brać odpowiedzialność za cudze dziecko? (bo 16-letni chłopaczek jest jeszcze dzieckiem, nie oszukujmy się).

2. Nie stałoby się nic. Ale w tym miejscu potwierdzasz moje zdanie - odpowiedzialna osoba nie śmigałaby po knajpach z 16-letnim dzieciakiem. W biały dzień policja nie spisuje za ładne oczy :)

I ostatnia kwestia: pieniądze na wyjazd są Waszymi zarobionymi? Bo jeśli są to pieniądze rodziców, to niestety, ale mają bardzo dużo do powiedzenia.

Może spróbujcie pojechać z kimś pełnoletnim (jakaś koleżanka/kuzynka/brat kolegi?), będzie Wam łatwiej :)

Edit: Dopiero doczytałam, żeś faktycznie facet. Uciekaj stąd jak najszybciej, bo jeszcze rodzice przyuważą, że dyskutujesz z Nami na forum o szmatkach i z wyjazdu dopiero będą nici :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 09:41 przez fashioncat.

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:35:32

Dziewczyny, które odpowiadają czytajcie ze zrozumieniem - pytania zadał chłopak

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 3/5

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:36:03

Cytat
bolek123
Cytat
niezadowolona
ad.2
jezeli dopuszczasz do siebie mysl ze narozrabiasz i moze spisac cie policja to radze twoim rodzicom zeby jednak cie NIE puszczali!
Jesteśmy spokojni i mówiłem rodzicom , że nie będziemy rozrabiać... :(

no w takim razie policja raczej za nic nie bedzie cie spisywała ,wiec niepotrzebnie o tym wspominasz,jeszcze nastraszysz rodziców ;D

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 1/5

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:37:43

Trochę mnie zdziwiło takie pytanie, bo moim zdaniem 17lat to całkiem sporo, mimo że pewnie do lat 20 jeszcze jesteśmy dziećmi :P kiedy ja miałam 17lat to już o takie rzeczy nie musiałam prosić rodziców, ale to może dlatego, że dużo wcześniej udowodniłam im, że jestem odpowiedzialna.

ja mam jeden argument: jeśli teraz Cię nie puszczą samego to jak inaczej udowodnisz, że jesteś samodzielny/odpowiedzialny/dojrzały? :) do tego kiedy "dorośniesz" jeśli ciągle będziesz trzymany pod kloszem?

tylko jeśli Ci się uda wyjechać samemu, to nie zawiedź rodziców. ;)

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 09:58:02

Ja bym nie puściła z młodszym chłopaczkiem. Mój brat jeździł na samodzielne wakacje od 15 roku życia chyba. Ale z kolegami. Pierwszy raz z dziewczyną pojechał po 1 roku studiów, ja z facetem po maturze.

Odpowiadając na pytania
1. prawnie nie jest to zabronione, co do reszty- patrz wyżej
2. Jeżeli będziecie nietrzeźwi, albo robić jakieś inne niedozwolone rzeczy- mogą wezwać rodziców, mogą wszystko łącznie z zatrzymaniem na izbie dziecka. Ale w praktyce musielibyście naprawdę przeskrobać;P

Edit:no faktycznie chłopak, nie widziałam edycji;p

Jak 2 facetów to spoko, myslę, że rodzice mogą mieć mniejsze obawy w pewnych kwestiach;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 10:02 przez Asztarte.

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 11:32:12

@Odświeżam

zweryfikowana
Posty: 278
Ostrzeżenia: 1/5

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 11:53:14

Jeżeli zatrzymała by cie policja po 22 i w alkomacie byłby promile,to na pewno dostałabys kuratora i rodzicą by sie oberwało,bo no jednak jakby nie patrzał jestes niepełnoletnia,oczywiście mozna trafic na policjanta w porządku,ale tez i nie....a opiekun musi byc PEŁNOLETNI...policja prędzej was podejrzy o ucieczke z domu jak dwóch 16-latków spotka:)..wiem jak jest pracowałam nad morzem 2 sezony i tez sami jezdzili litosci nie bylo;\\



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 11:55 przez olivcia16211.

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 12:00:31

A wynajmą Wam cokolwiek ? Bo z tego co wiem, to zawsze prosili o dowód . Ja tam zaczęłam jeździc samodzielnie w wieku 17 lat, ale zawsze był ze mną ktoś pełnoletni, bo mam takich znajomych i nie było problemu z wynajmem ;)

zweryfikowana
Posty: 139
Ostrzeżenia: 1/5

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 12:07:23

o matko ja w wieku 16 lat juz po hiszpaniach jezdziłam ;D

Samodzielne wakacje

31 maj 2012 - 12:11:22

Ad1. Mozesz bez problemu.
Ad2. Jesli wyjezdzasz poza miasto swojego zamieszkania (powiat) bez opiekuna to obowiązuje Cie posiadanie ważnego dowodu osobistego - lub paszport.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy ktoras z was leci do UK?