Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Warszawa !!

30 maj 2012 - 16:13:52

Hej kobietki warszawianki i nie tylko ;)
Jutro jadę do Warszawy na 3 dni i chcę maksymalnie wykorzystać ten czas, powiedzcie co warto zobaczyć będąc w Warszawie ? Gdzie na zakupy ? No i przede wszystkim jaka u Was pogoda ? Aha i jeszcze jedno pytanie czy bilety komunikacji miejskiej dla studentów są zwykłe ulgowe(jak np dla dzieci szkolnych) czy studenckie ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Warszawa !!

30 maj 2012 - 18:42:26

też chętnie się dowiem,nikt????

Warszawa !!

30 maj 2012 - 18:48:22

Cytat
bl0ndie
Hej kobietki warszawianki i nie tylko ;)
Jutro jadę do Warszawy na 3 dni i chcę maksymalnie wykorzystać ten czas, powiedzcie co warto zobaczyć będąc w Warszawie ? Gdzie na zakupy ? No i przede wszystkim jaka u Was pogoda ? Aha i jeszcze jedno pytanie czy bilety komunikacji miejskiej dla studentów są zwykłe ulgowe(jak np dla dzieci szkolnych) czy studenckie ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Są ursynalia! Festiwal muzyczny z limp bizkit, slayerem, in flames - generalnie na głównej scenie są mocne brzmienia a na open stage beny benassi czy jak to tam się pisze ;D raczej muzyka klubowa i hip-hop.
A oprócz tego w Warszawie warto zobaczyć widok z Pałacu Kultury, Stare Miasto, przejść się nad Wisłę - generalnie takie szlagiery, bo co można innego w trzy dni zrobić ;) ja lubię jeszcze Muzeum Powstania Warszawskiego - jest naprawdę super.
Zakupy? Ja robię w fashion house w piasecznie lub factory w ursusie. A tak to Arkadia, Galeria Mokotów, złotych nie polecę bo pracowałam tam i są dla mnie traumatyczne. Bielty są ze zniżką studencką 50% i nazywają się ulgowymi. Tylko musisz mieć legitkę

Warszawa !!

30 maj 2012 - 18:48:40

Ja narazie w Warszaawie nie mieszkam ale często bywam.Bilety dla studentów są ulgowe ale musisz mieć przy sobie legitymacje studencką.Warto odwiedzić ch np Arkadie oraz jeśli lubisz nie tylko markowe rzeczy to centrum "chiński "Marywilska mnóśtwo ciekawych rzeczy .A co do miejsc hmm to napewno Rynek ;]

Warszawa !!

30 maj 2012 - 18:53:35

też poczytam co polecicie w temacie sklepów :)

Warszawa !!

30 maj 2012 - 18:55:53

hej:)
bilety sa ulgowe albo normalne:) dla studentów przysługuja ulgowe, nie ma studenckich. Jak zamierzasz jeździc po Warszawie to najlepiej kupic bilet dobowy ulgowy za 6 zł. Pogoda taka srednia, dziś było zimnawo, jutro ma padac ponoć, wiec za bardzo letnio bym sie nie ubierała. A na zakupy? Najlepiej Arkadia, wydaje mi się ze tam jest największy wybór różnych sklepów.

Warszawa !!

30 maj 2012 - 18:57:42

hej, u na słoneczko ale bez upałów :)
co do biletow to nie jestem pewna ale chyba sa takie same( ja jezdze na normalnych:))
a co warto zobaczyć : przecudowne zoo,Centrum Nauki kopernika ale tu mogą być kolejki do kas,stare miasto przy którym sa piękne fontanny w soboty masz klorowy ich pokaz :)jeżeli lubisz piłe to fajnie jest sobie porobić foty przy stadionie Narodowym:),no i Łazienki Krolewskie jest dużo rzeczy więc zależy też co lubisz?

Warszawa !!

30 maj 2012 - 19:00:19

standardowo złote tarasy masz już przy dworcu, polecam stare miasto, Powiśle

Warszawa !!

30 maj 2012 - 19:03:53

Arkadia, ja Złotych nie lubię i nie rozumiem szału na nie, Arkadia jakaś taka bardziej swojska,w Złotych denerwują mnie ci ludzie z walizkami torujący przejście :P Polecam Stare Miasto, centrum nauki Kopernika (bardzo fajne nawet dla starszych osób),hmm no Pałac Kultury też,ale w sumie mnie to nie porwało,widok jak z większości wysokich bloków ;)

Warszawa !!

30 maj 2012 - 19:08:27

A może jakieś ciekawe drogerie poza Hebe i Yasmin?

Warszawa !!

30 maj 2012 - 19:15:41

Polecam zobaczyć oczywiście słynny Pałac Kultury, Centrum Kopernika na Powiślu. :) Bilet polecam kupić 3-dniowy ulgowy, bo wyjdzie cie to najtaniej.

Warszawa !!

30 maj 2012 - 19:30:59

dobowy bilet na 3 dni? lepiej od razu kupić 3 dniowy, taniej wyjdzie. ja bym poleciła wyszperać w necie mapkę "Zrób to w Warszawie", na niej znajdziesz wszystkie ważniejsze i ciekawsze miejsca w stolicy, również te nieoficjalne ;) Marywilską, Factory w Ursusie i Fashion House w Piasecznie bym sobie podarowała, bo pół dnia stracisz na dojazd w jedno z tych miejsc.

Największym CH jest Arkadia, w Domach Centrum też się trafiają fajne rzeczy (tam jest H&m, CA, Reserved, Rossmann, Zara (mała), Camaieu, Mohito, TK Maxx).

Z fajniejszych miejsc to oczywiście Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, bulwary nad Wisłą (i browarek w Cudzie nad Wisłą, to taka klimatyczna barka, na której jest klub), budynek Biblioteki Uniwersyteckiej (czynne są już ogrody na dachu, ekstra rzecz, też nad Wisłą), ulica Mokotowska, jeśli chcesz się poczuć jak w Paryżu - większość polskich projektantów ma tam butiki i studia, dalej pyszne pieczywo w Charlotte Chleb i Wino na Placu Zbawiciela. Oczywiście Agrykola i Plac Zabaw (koncerty na świeżym powietrzu, leżaki, świetne miejsce, choć nieco lansiarskie).

Dalej: Praga i zabytkowa Wytwórnia Wódek Koneser, piękny Park Skaryszewski tuż pod stadionem, Łazienki, Ogród Saski z piękną fontanną, blisko Grobu Nieznanego Żołnierza.

Jeśli lubisz takie klimaty, to wódeczka i śledzik albo tatar w Zakąskach na Krakowskim, Meta na Foksalu, Bistro przy pl. Piłsudskiego.

Warto zajrzeć na Tamkę, zobaczyć dwa wielkie murale z Szopenem. Genialna sprawa.

I fakt, już się rozstawia scena na Ursynalia, w kampusie SGGW.

Warszawa !!

30 maj 2012 - 22:50:35

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi :)

Warszawa !!

30 maj 2012 - 22:53:12

Cytat
ecri16
w Złotych denerwują mnie ci ludzie z walizkami torujący przejście :P


tak to jest jak centrum handlowe jest połączone z główną stacją PKP w stolicy. Patologia ale taki life;)

Cytat
MonJar
ja polecam http://www.drogerienatura.pl/

idealne miejsce do zwiedzania stolicy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Samodzielne wakacje - ile mieliście lat?