Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

18 minut temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:31:32

Chcałam spytac czy któraś z Was była może na wakacjach w Czarnogórze,może coś ciekawego do polecenia ?? Noclegi,knajpki,atrakcje,dodam ,że jedziemy własnym samochodem .

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:33:59

uważaj bo dużo plaż dla nudystów :)

zweryfikowana
Posty: 1.035
Ostrzeżenia: 1/5

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:34:14

tez jestem ciekawa:)

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:39:11

Sporo tego jest, np.
- Boka Kotorska
- Durmitor
- Kaniony Pivy (!), Tary, Moracy
- stare monastyry
- drogi wysokogórskie lub wyżej położone (Kotor-Cetinje), droga nad jeziorem Szkoderskim
- stara Budva.
Warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik.

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:41:47

ja byłam i GORĄCO polecam. Ulicinij bardzo fajny, ale dość daleko. Prawie na granicy z Albanią, ALE. Bardzo tanio zarówno nocleg (nawet na starym mieście wychodzi taniej, niż w Chorwacji pół km od morza!) jak i jedzenie. Fajnie zwiedzić np. Bar (miejscowość ; )). jedynym minusem Ulcinij jest to, że oprócz plaży "Velika plaža" dość daleko od miasta i małej plaży w centrum miasta właściwie nie ma plaż. Jest na nich czarny piasek, więc w południe trochę parzy w stopy. : ). Marzę o tym, żeby tam wrócić, bo było genialnie!

Cytat
alpina
- Boka Kotorska
- stare monastyry
- drogi wysokogórskie lub wyżej położone (Kotor-Cetinje), droga nad jeziorem Szkoderskim
- stara Budva.
Warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik.
\

Oj, z Boki Kotorskiej mam niezapomniane wspomnienia : ) W ogóle w Czarnogórze warto zwiedzać stare miasta : )


Cytat
Gloniasta
uważaj bo dużo plaż dla nudystów :)

nie spotkałam : O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-17 16:43 przez all_day.

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:44:23

Byłam dwa razy w Czarnogórze za pierwszym razem zatrzymaliśmy się w Ulcinj a za drugim w Budvie zdecydowanie polecam tą drugą miejscowośc warto też się wybrać do Albanii.

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 16:46:07

a jeszcz ejak jest z paszportami dla dzieci do lat 18 ,muszą być ,bo rózne opinie czytałam:)

Czarnogóra !!!!!

17 maj 2012 - 17:01:24

Hej,
Byłam w Czarnogórze 2 lata temu, też samochodem:) Chętnie podzielę się spostrzeżeniami, w razie pytań prosze pisać:)
- Co do podróży to była długa bo staliśmy długo na granicy z Serbią (w jedną stronę ok 4 godzin w drugą ok 6). W Serbii należy uważać na przepisy, bo Policja nie jest łaskawa i daje wysokie mandaty, a znaki drogowe są tak poustawiane, że niewiele z nich wynika.
- Nocowaliśmy w dwóch miejscach, w okolicach Ady Bojana i w Bigovej, noclegów szukaliśmy na miejscu, choć to była udręka, bo w wysokim sezonie jest ciężko znaleźć coś ciekawego w dobrej cenie. Nam się udało płacić po 10 Euro/os/noc w fajnych warunkach, ale musieliśmy się naszukać.
- Pierwsze noclegi załatwiliśmy w okolicach Ady Bojana, a konkretnie za Ulcinjem, w drodze na Adę Bojana. Sam Ulcinj jest głośnym miejscem z ogromem turystów, a takie miejsca nas zupełnie nie interesują. Mieliśmy blisko na plażę, blisko do fajnych knajpek na Adzie.
- sama Ada Bojana to m.in. jeden z najbardziej znanych ośrodków dla naturystów w Europie, oraz knajpki z pysznymi daniami z ryb i owoców morza. Na plaży byliśmy raz, a zupę rybną wspominamy do dziś:) Polecam.
- Jezioro Szkoderskie, Stary Bar, Budva, Kotor, Perast - byliśmy i polecam.
- drugi nocleg znaleźliśmy w Bigovej. Jest to lekkie "zadupie", ale mieliśmy boski apartament (w zasadzie cały domek) do dyspozycji, rewelacyjny, wszystko wypasione, taras, ogród do dyspozycji. Plaża w samej Bigovej jest średnia, bo jest strome zejście i od razu głęboko, ale w okolicy (trzeba dojechać autem) jest plaża w Jazie. Z Bigovej jest blisko do Kotoru - to też duży plus.
- Spływu Tarą nie zaliczyliśmy, bo mieliśmy dośc stania w korkach gdziekolwiek się nie ruszaliśmy i się nam nie chciało. Nad samą Tarą, na wysokim mości nad rzeką byliśmy i wygląda cudnie - nie powiem.

Czarnogóra !!!!!

06 cze 2013 - 09:56:17

Polecam wszystkim wyjazd do Czarnogóry. byłem tam kilka razy więc mogę z całą stanowczością napisać, że jest to bardzo pozytywnie nastawiony do turystów. Na pewno polecam wyjazd rodziną z dziećmi.

Jest tam dosyć tanio, w restauracjach są normalne ceny porównywalne z tymi u nas. Ale jakość i smak jest niepowtarzalny, prawdziwa kuchnia Bałkańska rewelacja! Jest też typowe włoskie jedzenie jak pizza i owoce morza.

Trzeba pamiętać, że Czarnogóra posiada walutę euro, więc łatwo jest wszystko przeliczać. Wszędzie można płacić kartą kredytową lub bankomatową, w sklepach, restauracjach, na stacji benzynowej.

Jeżeli chodzi o ceny w sklepach to są podobne do tych u nas, ceny mięsa i wędlin oraz nabiału wychodzą w przeliczeniu tak samo jak w Polsce. W marketach jest taniej, w małych sklepikach osiedlowych troszkę drożej. Pieczywo jest pszenne więc lepiej kupować na jeden dzień, gdyż na drugi już jest czerstwe.

Jeżeli chodzi o zwiedzanie to jest bardzo dużo zabtków z kultury rzymskiej i bizantyjskiej.
Sporo starej zabudowy, sporo fortyfikacji, twierdz obronnych, murów obronnych,
największa twiedza w Czarnogórze to Twierdza Kotorska, na samym końcu Zatoki Kotorskiej, jej zabudowania ciągnące się przez pasmo górskie powyżej miejscowości przypominają budowle prekolumbijskie. Naprawdę warto się wspiąć i zobaczyć widok na prawie całą Zatokę Kotorską. Widok zapiera dech w piersiach.

Sama Zatoka Kotorska to naturalny fiord przypominający te z Norwegii.

Jak na taki mały kraj to ma dużo Czarnogóra plaż dostępnych dla turystów, praktycznie co miejscowość to duża zatoka z piaszczysto-kamienistą plażą, a wokół jest duża liczba barów, restauracji i sklepów.
Największa piaszczysta plaża jest za Ulcinjem tzw. Vielika Plaza, mająca długośc 13 kilometów i dość szeroka, bo na 100 metrów. Polecana to miejsce zwłaszcza rodzinom z dziećmi oraz osobom, które nie umieją pływać, gdyż przy brzegu jest około 100 metrów płycizny, do tego dużo barów i restauracji oraz parasoli z leżakami, które można sobie wynająć na cały dzień. Do tego place zabaw dla dzieci i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Na końcu jest faktycznie plaża dla nudystów, ale jak przystało na morze śródziemne to większość kobiet opala się w topless.

Polecam fajną stronkę Piękna Czarnogóra, gdzie jest sporo ciekawych informacji dla osób, które się wybierają pierszy raz, jest trochę fotek w galerii, jest nteż niezła baza noclegowa. Jak ktoś potrzebuje apartament lub pokój w prywatnym pensjonacie to na pewno coś dla siebie znajdzie.

Tubylcy są na prawdę miło nastawieni na turystów zwłaszcza z Polski.

Trzeba pamiętać, że w Czarnogórze jest gwarancja ciepłej wody w Adriatyku oraz dużo słonecznych dni w sezonie letnim,

Czarnogóra jest na tyle małym krajem, że można wszystko co ciekawe zwiedzić podczas jednego 2 tygodniowego pobytu, wszystkie zabytki są w bliskiej odległości od siebie.


JAk coś to chętnie udzielę innych informacji,
pozdrawiam.

Czarnogóra !!!!!

06 cze 2013 - 09:59:41

Ja bylam i nie wrocilabym tam juz nigdy.Ot taki kraj. Ładny,ale bardzo zaśmiecony, na ulicach stoi masa kontenerow z ktorych wypadaja smieci, na plazy brudno. Ale moze dlatego,ze ja bylam akurat w takim miejscu. (Mejline)

Osobiscie zaluje ze wybralam ten kraj na wakacje

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Czarnogóra !!!!!

15 paź 2013 - 15:54:40

Czasami po prostu warto wsiąść w pociąg, samochód lub samolot i oddać się przygodzie ;)

Czarnogóra !!!!!

15 paź 2013 - 15:56:38

Ja byłam kilka lat temu i polecam :) widoki przepiękne ;)

Czarnogóra !!!!!

27 lut 2014 - 03:26:20

Witam i zapraszam do apartamentów mojej rodziny w miejscowości Petrovac w samym centrum wybrzeża Czarnogóry. www.apartamenty-czarnogora.pl

Pozdrawiam :)


Czarnogóra !!!!!

27 lut 2014 - 06:43:31

czarnogóra jak przeglądałam jest tam tanio ponieważ jeszcze mało ludzi tam jeździ na wypoczynek tanio noclegi jedzenie a pogoda gwarantowana i piękniej niż w chowrwacji

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Czarnogóra !!!!!

27 cze 2022 - 09:45:08

Moje marzenie by tam pojechać!
Dzięki za wszystkie polecenie - na pewno się przydadzą!

_______________________
https://www.bluescity.pl/z-czego-zbudowany-jest-kontener-morski/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wakacje.