Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

24 minut temu

sprawdzony stomatolog

27 minut temu

sklep detailingowy

52 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomozcie.wycieczka tunezja /egipt

10 maj 2012 - 00:48:20

Hej Kobitki:)
Za miesiac lub 2 wybieram sie na wycieczke do Tunezji lub Egiptu:) Chcialabym abyscie polecily mi dobre, ale tanie biuro podrozy bo ja juz tyle ich przeszlam ze sie pogubilam i nie umiem zdecydowac:) jaka jest najtansza cena takich wycieczek na tydzien lub 2? Powiem szczerze ze hotel nie musi byc extra luksus bo i tak to do spania, aha co ze soba zabrac, jakie ubrania? kosmetyki? co do samolotu? Powiedzcie wszystko co mozecie bo to moj pierwszy wyjazd az tak daleko, nigdy nie bylam dalej od domu niz 700km:( Powiem szczerze ze znalazlam oferte za 1500 do tunezji za osobe, ale najlepiej jechac parami bo taniej:) Bedzie ktos z was jechal po 15 czerwca lub 15 lipca, ewentualnie sierpnia do egiptu lub tunezji? Jeszcze babka mi proponowala wycieczke (to sie jakos nazywa, akurat zapomnialam), ale musze byc spakoana i czekac... jak wtedy z oplatami, kiedy bede znala cene? czy kase musze miec naszykowna czy wplacona juz u nich? Ile wziasc kasy na wydatki takie jak pamiatki: cos malego dla mnie, imprezy itp... Jaja tam jest waluta, jakie ceny... slyszalam ze piwo jest drogie bo na nasze moze kosztowac az 18 lub 20 zl :( Bede bardzo wdzieczna za wszystkie info, bo szukam na google ale nic nie moge znalesc albo poprostu sa rozne info...

pomozcie.wycieczka tunezja /egipt

10 maj 2012 - 01:30:49

- do samolotu wygodnie, dodatkowo coś z długim rękawem (bluza?) bo klimatyzacja bardzo chłodzi. Do bagażu podręcznego nie bierz metalowych przedmiotów typu pilnik, nożyczki bo będziesz musiała wyrzucić na lotnisku. Szkoda by było bo mogą się przydać na wakacjach

- na miejscu głównie letnie ciuchy - tam jest naprawdę upalnie. Jak chcesz pozwiedzać to z jeden wygodny niewyzywający zestaw ciuchów do długiego chodzenia - szczególnie buty wygodne plus coś na głowę i okulary słoneczne. To kraje muzłumańskie więc nie polecam paradować po Kairze czy Tunisie w mini z dekoltem do pasa. Nieprzyjemne zaczepki gwarantowane a dodatkowo nie wpuszczą cię do meczetu. Ja zawsze zabieram też jakieś spodnie i lekki sweter z długim rękawem - wieczorem zwykle było mi zimno przez szok temperaturowy :D

- dużo kosmetyków z wysokim filtrem, coś po opalaniu, Fenistil na ew poparzenia słoneczne czy pogryzienia owadów, dobry krem do buzi łagodząco nawilżający

- jak chcesz głównie przebywać w hotelu to ja wolę opcję all inclusive - nie musisz się martwić czy ci na wodę czy colę wystarczy pieniędzy

- wybierz najlepszy hotel na jaki cię stać. Standard hoteli europejskich bardzo różni się od standardu Egiptu czy Tunezji i możesz się bardzo rozczarować... Chyba że nie przeszkadza ci spanie na samym materacu w zarobaczonym hotelu 5 km od plaży i jako posiłek makaron z sosem przez cały okres pobytu... Wiem że zdarzają się wyjątki, ale osobiście nie brałabym pod uwagę hotelu poniżej kategorii 3 gwiazdek. Moim zdaniem 4 gwiazdki to bezpieczne optimum.
Biura czasem wciskają młodzieży oferty "mniej ekskluzywnych hoteli" (bo niby młodzi nie potrzebują luksusów tylko tanich wakacji) a potem okazuje się że łóżko jest ustawione na cegłach. Więc uważaj na takie "super oferty".

- nie używaj na miejscu kart płatniczych/kredytowych, najlepsza waluta w tamte rejony to dolary amerykańskie które wymienisz na lokalną walutę na miejscu (chociaż potwierdź w biurze podróży czy nadal tak jest)

To tak na szybko co mi się skojarzyło :)O szczegóły pytaj w biurze podróży. Miłych wakacji :)

pomozcie.wycieczka tunezja /egipt

10 maj 2012 - 02:11:02

jeżeli chodzi o biuro podróży to polecam Sun&Fun :)
a z resztą to zgadzam się z przedmówczynią :D

pomozcie.wycieczka tunezja /egipt

11 maj 2012 - 00:07:50

dziekuje bardzo:) a mozecie mi powiedziec na co uwazac, zwracac uwage, jakie sa ceny w przyblizeniu? podacie wiecej informacji?
nikt????????????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 00:50 przez aniusia1921.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obóz zagraniczny