Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:07:10

Czy któraś z Was starała się o taką wizę? Mam problem, bo nie pracuję i nie wiem jak udowodnić moje "zakorzenienie" w Polsce. Może któraś miała taką sytuację. Chętnie wysłucham każdej sugestii.

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:13:43

Ja załątwiałam wize do usa dwa tyg temu :) konsul sie tylko pyta gdzie pracujesz i ty tylko odpowiadasz wiec jak coś zmyslis to świat sie nie zawali ;-p

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:16:02

Ale nie musisz mieć papierów na to, że pracujesz? Nie mogę tak kłamać, bo przecież mogą to sprawdzić. Mów mi szybciutko jak było i co mówiłaś i jakie miałaś ze sobą papiery. Znaczy bardzo proszę :)

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:17:57

ja nie musiałam podawac takich danych, wygrałam wizę w GREEN CARD LOTERY ...

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:33:50

Cytat
sylwucza
ja nie musiałam podawac takich danych, wygrałam wizę w GREEN CARD LOTERY ...

To gratulacje :) Chciałabym pojechać na wakacje, wujka tam mam, on wszystko sponsoruje, ale boję się, że nie dostanę wizy, bo tutaj nie pracuję. Czy to naprawdę jest najważniejsze?

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:38:36

Starałam się.. też byłam bez pracy. Konsul zadawał masę pytań o znajomych do których jadę i na koniec mi wizy nie dał. Ale prawda jest taka,że to zależy od "widzi mi się" konsula... ludzie mający pracę, dobrą pracę, rodziny potrafią nie dostać.

Ale spróbuj, może się uda! :) W razie pytań zapraszam na priv :)
A starając się o wizę turystyczną we wniosku trzeba podać dane pracodawcy, mogą to zweryfikować.

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:47:04

ja miałam taką wizę. dostałam bez problemu mimo, że pracy nie miałam i właśnie skończyłam studia. miałam tylko zaproszenie, którego zapomniałam ze sobą zabrać :D
bardziej mnie wałkowali już w USA na lotnisku ale nawet mi pozwolili na dłuższy pobyt niż chciałam.
mój mąż wizy nie dostał chociaż był w trakcie sudiów i miał stałą pracę. to wszystko chyba zależy od tego czy konsul wstał danego dnia prawą czy lewą nogą :)
a i jeszcze dodam, że mój mąż miał różne papiery ze sobą ale konsul nawet w nie nie zerknął.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-23 09:48 przez kasiurek.

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:52:35

Czyli jedna wielka loteria :/

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 09:53:37

a do loterii wizowej teraz się nie zgłosiłaś?

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 10:05:40

No właśnie nie. Mam nadzieję dostać tę wizę turystyczną, ale im więcej czytam tym bardziej wiem, że szanse znikome.

Wiza turystyczna do USA

23 kwi 2012 - 10:07:54

nic się nie martw. może trafisz na dobry humor konsula i dostaniesz wizę. jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Wiza turystyczna do USA

25 kwi 2012 - 13:58:21

Podepnę się pod temat :)
Czy zawsze przy składaniu podania o wizę zapraszają Cię na rozmowę? Nie obejdzie się jakoś bez wyjazdu do Warszawy?

Wiza turystyczna do USA

26 kwi 2012 - 09:47:35

Cytat
skasna
Podepnę się pod temat :)
Czy zawsze przy składaniu podania o wizę zapraszają Cię na rozmowę? Nie obejdzie się jakoś bez wyjazdu do Warszawy?

Jeśli starasz się o wizę turystyczną musisz iść na rozmowę z konsulem. Masz do wyboru Warszawę albo Kraków.

Wiza turystyczna do USA

26 kwi 2012 - 10:08:28

Ja starałam się o wizę 2 lata temu i musiałam mieć zaświadczenie o tym, że się jeszcze uczę. W przypadku gdy nie pracujesz ani nie uczysz się i masz tam bliskich, mogą podejrzewać, że chcesz tam wyjechać na stałe do pracy. Ale tak jak mówią dziewczyny na to nich nie ma reguły, to jedna wielka loteria.. Ja zamierzam jeszcze kiedyś się starać, ale to w trakcie studiów, bo po skończeniu szkoły uważam, że byłaby to dla mnie teraz strata kasy, bo raczej bym nie dostałą.. więc powodzenia życzę ;)

Wiza turystyczna do USA

29 kwi 2012 - 20:10:29

Witam, Dolaczam sie do dyskusji:)mam podobny problem. Chce leciec do przyjaciela do NY , mam miec zaproszenie ale problem w tym ze nie ucze sie ani nie ma pracy. Mam 22 lata mieszkam z rodzicami. Jak moge udowodnic ze nie chce tam zostac a poprostu odwiedzic mojego przyjaciela, czy warto jest zalatwiac jakies falszywe dokumenty o potwierdzeniu pracy ? Czy poprostu isc na zywiol?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Willa Uliaszówka Szczawnica-opinie