Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 649
Ostrzeżenia: 1/5

Moje Drogie Panie wyskakuje z narzeczonym do Egiptu...
a że najdalej byłam na Krecie troszkę się boje w koncu to juz Afryka:P macie może jakies rady?? Na co uważać co ze soba koniecznie wziąść to juz w czwartek:):) a ja tak nie lubie latac:( pewnie sie znów znieczule Martini:)
Słyszałam o faraonce itp
a może leci ktoś teraz 15,03 do Hurgady w ogole dziewczyny nie zastanawiajcie sie EGIPT **** Hurgada za 1200 zł to jak za darmoche:):):) warto siedzieć na walizkach:)
zdjecia hotelu do którego lecimy:) a może ktos go zna?Hotel Montillon Grand Horizon



zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 1/5

niestety, tam mnie nie było :p

zweryfikowana
Posty: 1.037
Ostrzeżenia: 1/5

pozazdrościć, pięknie tam jest :D

Zależy która dzielnica Hurgady, generalnie to uważaj bo tam strasznie zaczepiają, nie kupujcie jedzenia spoza hotelu bo się nabawicie chorób (żadnych lodów, a woda tylko butelkowana).

byłam w Hurgadzie:) w hotelu Sany deis el palacio czy jakoś tak ;)
Tak woda tylko butelkowana, ludzie dość męczący by coś u nich kupić...swoja apteczka ze sobą bo tak kolosalne ceny w aptekach są jak tylko usłyszą że obcokrajowcy.... a więcej mogę Ci na priv napisać jak chcesz:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-10 17:07 przez Ania080886.

zweryfikowana
Posty: 649
Ostrzeżenia: 1/5

słyszałam ze sprzedawcy strasznie natarczywi a ja bardzo nie lubie jak mnie ktos nagabuje:P

pij cole jak tam będziesz bo dopadnie ciebie faraonka i nie wyjdziesz z toalety,słyszałam o tym od każdego kto tam był.Po za tym najmniejszy filtr do opalania na tą porę to jest 20.
Dobrej zabawy i miłego pobytu:)

Hmm a czytałaś opinie o tym hotelu? Trochę niezbyt zachęcające :/

zweryfikowana
Posty: 649
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
karolciatg
Hmm a czytałaś opinie o tym hotelu? Trochę niezbyt zachęcające :/
no jasne że czytałam znajomy teraz wrócil i bardzo poleca a zwiedził w swoim zyciu sporo mozna mu ufać no i jedziemy jako VIP-y wiec bedziemy mieć troszke lepiej niż inni:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-10 17:10 przez kasiulekasiek.

zweryfikowana
Posty: 179
Ostrzeżenia: 2/5

Radzę Ci wziąść dobre tabletki, np węgiel kamienny dla Ciebie i narzeczonego. Serio mówię ;D

na co uważać? na Egipcjan hahahah! dla każdego będziesz piękna, każdy będzie się chciał z Tobą umówić, nie ważne ile masz lat, czy jesteś chuda czy puszysta :) radziłabym wyrzucać lód z napojów no i woda tylko z butelek. byłam we wrześniu w Hurghadzie, całkiem dobrze się trzymałam, dopiero 2 dni przed wylotem trochę brzuch bolał... owoce też są niebezpieczne, ale dobre...! miłego wyjazdu, zazdroszczę :)

Cytat
Safira422
pij cole jak tam będziesz bo dopadnie ciebie faraonka i nie wyjdziesz z toalety,słyszałam o tym od każdego kto tam był.Po za tym najmniejszy filtr do opalania na tą porę to jest 20.
Dobrej zabawy i miłego pobytu:)
Nie colę tylko wódkę;)

Nie używaj wody z kranu do mycia zębów, powinni wam dawać co dzień wodę mineralna. Tak samo nie bierz drinków z lodem itp. Tam jest zupełnie inna flora bakteryjna i może was złapać jakaś faraonka;)

Ja byłam, wódkę ( właściwie rum) piłam, bez lodu, buzię nawet mineralną myłam i faraonki nie złapałam;)

Byłąm w Hurghadzie. Co mogę doradzić? hmm...
*na baltonie warto kupić sobie polską wódeczkę i codziennie się nią "odkażać"
* zęby myć tylko wodą z butelki, generalnie pod zadnym pozorem nie pić wody z kranu, uważać na sałatki( warzywa myte surową wodą) - zemsta faraona można zabrać wam nawet tydzień z życiorysu tych wakacji
* jeżeli będzie to okres ramadanu- unikać publicznego obściskiwania się i jedzenia po za hotelem np. w drodze- niektórzy reagują agresywnie
* ten naród bardzo lubi zaczepiać kobiety obcej narodowości (twój facet będzie dla nich niewidoczny), zwłaszcza blondynki- lepiej trzymajcie się razem, unikajcie kontaktu wzrokowego z nimi
* targować się targować i jeszcze raz... ich ceny są mocno zawyżone
* uważać na podróbki
* do wody polecam crocksy lub inne obuwie do pływania ( można nadziać się na jeżowce)
* jeżeli plaża jest otwarta (tj. nie jest własnością danego hotelu tylko mogą korzystać z niej wszyscy) nie zostawiać nic wartościowego- bardzo łatwo można sie tego w szybkim czasie pozbyć;p
* chociaż to oczywiste to jednak napiszę, że warto mieć rzeczy przewiewne, lekkie, jasne najlepiej białe, coś na głowę, kremy z dobrymi filtrami- nie warto spalić się w jeden dzień, warto też mieć chociaż jedne dłuższe spodnie/ dłuższą sukienkę z rękawkiem- jeżeli chcecie zwiedzić jakieś świątynie
* warto wykupić sobie nurkowanie- podobno wrażenia niesamowite ( nie byłam ale planuję w tym roku tyle, że w Turcji)
* w pokoju ( jeżeli macie na parterze) można zapoznać się z... uroczymi jaszczurkami:P ale to nie reguła ;)
* jeżeli chcecie,żeby obsługa traktowała was bardzo dobrze lub nawet lepiej warto od czasu do czasu dać im bakszysz- pare funtów może zdziałać cuda :) ( bakszysz czyli podziel sie majątkiem) Obsługa hoteli zarabia bardzo niewiele co przekłada sie na to jak traktowani są turyści- pare funtów sprawia, ze mamy solidniej wysprzatany pokój i jesteśmy szybciej obsłużeni przy barze

Byłam 2 razy w Hurghadzie i pojechałabym bardzo chętnie co najmniej jeszcze raz. I żadna "zemsta faraona" mnie nie dopadła ale zęby myłam w wodzie mineralnej,w pokoju każdą łyżeczkę, szklankę i inne przed użyciem płukałam wodą mineralną, ręce po umyciu a nawet po kąpieli płukałam wodą mineralną. Mąż tego aż tak rygorystycznie nie przestrzegał i pochorował się.
I pij dużo coli, najlepszy środek na biegunkę.
Co do innych rad to porozumiewaj się najlepiej po angielsku bo niezbyt lubią Polaków, zresztą jak wszędzie.
Miłego pobytu.

Byłam 2 razy i uważam, że z tym lodem, owocami itd. to przesada... Pierwszym razem komletnie się tym nie przejmowałam, a drugim uległam wpływom znajomych i zaczęłam profilaktycznie od czasu do czasu łykać nifuroksazyd, więc radzę co najwyżej to, bez żadnej paniki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TANIE noclegi Warszawa ?