Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:09:53

Hej,

mam poważne pytanie. Bardzo chcę wyjechać gdzieś na wakacje, jednak sama nie wiem gdzie konkretnie. Wiadomo, chciałabym wydać jak najmniej i wypocząć. Nie potrzebuję luksusu, jednak zależy mi na wypoczynku gdzieś za granicą nad morzem. Czy możecie coś polecić? Uwielbiam Barcelonę i nie ukrywam, że najbardziej chciałabym lecieć własnie tam, jednak jestem otwarta na inne pomysły. Stąd mam do Was pytanie - ile trzeba przeznaczyć na wakacje za granicą nad morzem? Ciekawią mnie KOSZTY CAŁKOWITE takich wyjazdów, biarąc pod uwage podróż, zakwaterowanie no i "życie". Z góry dziękuję za każdą pomoc!

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:12:14

Wszystko zależy od ceny jaką zapłacisz za nocleg i czas jaki będziesz na wakacjach. Wydaje mi się, że trochę pieniędzy na to pójdzie ok. 3tys. trzeba mieć tak plus minus.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:12:16

jeżeli interesuje Cie tylko morze to niestety nie pomogę, bo leżenie na plaży mnie nie interesuje jako wypoczynek. ale jeżeli chcesz pojechac i pozwiedzac, pochodzic, zjesc cos dobrego, wypic dobre piwo i zakochac sie w stolicy Czech, to mogę Ci cos podpowiedziec;]

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:12:18

Jak wyjadę na wakacje za granicę to wtedy Ci powiem :)))
Leć na Last Minute :)

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:18:00

ja byłam w Egipcie - wrzesień, nie na last, wcześniej zaplanowane (All) dałam za osobę około jak dobrze pamiętam 2 800 zł, dwa tygodnie. Oczywiście do tego jakieś kieszonkowe (jak to się mówi :P), całe wakacje wyszły mnie około 4 000 - 5 000 zł na osobę ...

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:19:00

To wszystko zależy czy chcesz sama się zorganizować czy lecieć z wycieczką organizowaną przez biura podróży. W drugim przypadku ceny znajdziesz na stronach biur podróży ... my do Bułgarii płaciliśmy 1600zł za osobę (w tym wliczone wszystko) + wydaliśmy ok 300 zł na pamiątki i atrakcje. Jeżeli chcesz sama się zorganizować to już zależy czy znajdziesz tani bilet i w jakim hotelu się zakwaterujesz.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:19:29

Cytat
lolinka5
ja byłam w Egipcie - wrzesień, nie na last, wcześniej zaplanowane (All) dałam za osobę około jak dobrze pamiętam 2 800 zł, dwa tygodnie. Oczywiście do tego jakieś kieszonkowe (jak to się mówi :P), całe wakacje wyszły mnie około 4 000 - 5 000 zł na osobę ...

wydaje się, że to bardzo dużo^^

zweryfikowana
Posty: 649
Ostrzeżenia: 1/5

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:19:34

ja w tamtym roku w maju byłam z Mym:* na Krecie za wszystko zapłaciliśmy 1200 zł/os oczywiscie All Inclusive:)przelot samolotem Hotel wspaniały jedzenie pyszne, alkohol do woli plaża przy hotelu:) ze sobą wzieliśmy po 250 euro ja ze soba przywiozłam 200 gdzie nawiozłam tyle pamiatek ze ho ho;P Teraz lecimy do Egiptu ceny na lastach okolo 1200 zł oczywiscie all:) Nad naszym polskim morzem wyda sie 2 razy tyle i za co za zimny Bałtyk i kiepskie jedzenie:P
dolączam zdjęcie jednego z 5ciu basenów

Cytat
nurhia
Cytat
lolinka5
ja byłam w Egipcie - wrzesień, nie na last, wcześniej zaplanowane (All) dałam za osobę około jak dobrze pamiętam 2 800 zł, dwa tygodnie. Oczywiście do tego jakieś kieszonkowe (jak to się mówi :P), całe wakacje wyszły mnie około 4 000 - 5 000 zł na osobę ...

wydaje się, że to bardzo dużo^^
to strasznie dużo za 2 tyg góra 2000 przy 4 gwiazdkach :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 12:22 przez kasiulekasiek.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:24:10

Ceny zależą przede wszystkim od daty wyjazdu - wiadomo - czerwiec, lipiec i sierpień - są najdroższe. Dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić powinnaś wybrać czas poza sezonem - kwiecień/maj lub wrzesień.
Zabukowaliśmy hostel w Lizbonie na pierwszy tydzień września i nocleg wyszedł 80 zł/osobę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 12:36 przez adulus81.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:27:27

nie da sie tak oszacowac. kazdy ma inne wymogi, inne fundusze. ja potrafie na tygodniowe, fajne wakacje sie spiac i wydac 800 zl juz z dojazdem, spaniem i wyzywieniem dla 2 osob (spedzilam z moim facetem 5 dni w hotelu 3giwazkowym, z wyzywieniem, ze spa dzieki grouponowi) warto wlasnie na grouponie poszukac :)

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:28:52

Cytat
nurhia
Cytat
lolinka5
ja byłam w Egipcie - wrzesień, nie na last, wcześniej zaplanowane (All) dałam za osobę około jak dobrze pamiętam 2 800 zł, dwa tygodnie. Oczywiście do tego jakieś kieszonkowe (jak to się mówi :P), całe wakacje wyszły mnie około 4 000 - 5 000 zł na osobę ...

wydaje się, że to bardzo dużo^^

Kosmicznie...
W zeszłym roku byłam z mężem w Egipcie, w Hurghadzie, hotel 4* All, pobyt na dwa tygodnie 2052 zł/osoba. Wydaliśmy 300$ w tym nurkowanie i quady.
Kair to 60$/osoba, ale sobie darowaliśmy.
Hotel duży, ale czysto, głodni nie chodzilismy, dużo Polaków, więc zawsze wieczorem można coś zorganizować. Pobyt bardzo udany.
Następnym razem będzie Taba, bo bliżej stamtąd do Izraela i Jordanii.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:30:32

Cytat
nurhia
Cytat
lolinka5
ja byłam w Egipcie - wrzesień, nie na last, wcześniej zaplanowane (All) dałam za osobę około jak dobrze pamiętam 2 800 zł, dwa tygodnie. Oczywiście do tego jakieś kieszonkowe (jak to się mówi :P), całe wakacje wyszły mnie około 4 000 - 5 000 zł na osobę ...

wydaje się, że to bardzo dużo^^

też się przeraziłam jak to przeliczyłam, ale na wakacjach o tym nie myślałam :P :P

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:31:24

jesli chodzi o barcelonę, o ktorej piszesz,są stale tanie loty z roznych miast wloch za kilka euro dosc czesto. Do tych miast wloskich najlatwiej i najtaniej dostac sie z naszego wroclawia z lotniska, ale trzeba policzyc jeszcze dojazd do wroclawia. Sam dojazd z lotniska w gironie do barcelony kosztuje chyba jakies10 euro, we wroclawiu tego problemu nie ma, bo dojezdzasz do lotniska normalną komunikacją miejską. są hostele od 15 euro za osobę. Nie wiem w jakim jesteś wieku ale dla studentów to jest idealne. Metro kosztuje z tego co pamiętam jakieś 4 - 5 euro (bilet dobowy) jesli chodzi o sieciówkę na wszystkie inne środki komunikacji ale nie do konca musi byc potrzebne, zalezy czy chcesz leżeć na tej plaży czy zwiedzić miasto, a jest co zwiedzać.
żarcie roznie, w barcelonie z reguly jadalam w małych takich knajpkach tanich prowadzonych przez azjatów, świeże owoce morza itp, to są chyba najtańsze miejsca, a piwo i inne knajpki kosztuja tak jak wszedzie indziej na zachodzie, nic sie nie zmienia ale nie powiedzialabym ze barcelona jest jakaś skrajnie droga w porownaniu z innymi miastami na zachodzie europy.
plaza jest w mieście, ale można wybrac sie gdzies dalej po costa brava, zależy co cie interesuje, ale w tych kurortach nierzadko jest drożnej niż w samej barcelonie , to chyba tyle jesli chodzi o koszty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 12:32 przez dwaGuziki.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:31:43

Na Last Minute można za tysiaka polecieć do 4 gwiazdkowego hotelu. All inclusive, czyli jedzenie i picie do woli. Jak chcesz pozwiedzać to weź kilka stów (zależy jakie wycieczki) dodatkowo.

WAKACJE - KOSZT CAŁKOWITY

08 mar 2012 - 12:33:18

też polecam Egipt! Albo Turcję-wczoraj w jednym z biur turystycznych widziałam ofertę do hotelu 5* z opcją all inclusive za kwotę 999zł!

jeżeli wybierzesz ofertę all inclusive to tzw "życie"nie będzie Cię kosztowało wiele. chyba jedynie na jakieś pamiątki, bo wszystkiego innego masz pod dostatkiem i pod ręką. wliczyć można jedynie wycieczki fakultatywne, których koszt jest bardzo zróżnicowany. ja płaciłam wycieczkę do kairu i gizy jakieś 250zł od osoby, ale warto było, są też tańsze formy wycieczek i atrakcji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OKUNINKA-JEZIORO BIAŁE TANI DOMEK LETNISKOWY