Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

29 sty 2012 - 19:38:08

Chciałam zapytać czy któraś z Was korzystała z wymiany "Dom za dom" - czyli po prostu wymienienie się z kimś domem na okres np dwóch tygodni w ferie bądź wakacje?

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

29 sty 2012 - 19:40:38

oglądałaś "The holiday":D?

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

29 sty 2012 - 19:41:18

kojarzy mi się to z filmem HOLIDAY :) Nie próbowałam, mogłoby być ciekawie, ale chyba strach wziąłby górę i nie zdecydowałabym się na coś takiego.

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

29 sty 2012 - 19:44:17

hm a ja gdybym była wolna to bym chętnie ze dwie szafiareczki przygarnęła xD a tak to mam faceta i du*a

zweryfikowana
Posty: 546
Ostrzeżenia: 2/5

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

29 sty 2012 - 19:44:30

hmm nie słyszałam o tym:D

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

29 sty 2012 - 19:55:01

Nie oglądałam tego filmu ;)

Taka wymiana fajna sprawa z jednej strony - bo mieszkanie bez ponoszenia kosztów - ale minusy niestety tez są... :/

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

30 sty 2012 - 12:31:16

są są ale często zdaża się że wszystko jest w porządku przynajmniej u nas w paryżu:) co wakacje zostawiam komuś polecanemu przez znajomych mieszkanie ..

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

12 lut 2012 - 16:15:19

hmmm chyba bałabym się zostawić dom pod "opieką" zupełnie obcych ludzi xd

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 15:42:57

Wow nie słyszałam o czyms takim i prawde mówiąc trochę ciężko mi sobie to wyobrazić :D Bałabym się zostawic dom i wszystkie rzeczy pod opieką obcych ludzi. Co innego jak są wymiany że ktos przyjezdza do nas, goscimy go, a potem on nas.

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 15:50:57

ja czasami korzystam z Couchsurfing i w sumie ludzie zostawiają nam zawsze swoje klucze wręcz widząc nas pierwszy raz w życiu i wychodzą:)

Kiedyś w Zagrzebiu dziewczyna wyszła rano na zajęcia, zostawiła nam klucz razem z hasłami dostępu do swojego laptopa gdyby był nam potrzebny i ona wiedziała, że my tego dnia już ruszaliśmy dalej i więcej byśmy się nie zobaczyli, więc teoretycznie mogliśmy jej w mieszkaniu zrobić wszystko. Klucze zostawiliśmy jej w skrzynce na listy i wyjechaliśmy z Chorwacji w ogóle, ale wcześniej faktycznie z pół godziny szorowałam garnek, który jej przypaliłam:D

Dlatego myślę, że można się tak wymieniać, ale tylko wśród ludzi przygotowanych na takie zwyczaje, ufających sobie - za granicą nie ma z tym problemu, wsrod polaków roznie niestety... Jak czasami nocuje w jakichs hotelach czy pensjonatach albo schroniskach i widzę, jak ludzie niszcza nawzajem sobie przestrzen, nawet wody po sobie czasami niespuszczą to wiadome,ze mogą powstać obawy czy zostawienie komuś domu tez spotka sie z takim szacunkiem...

Myślę, że ja też nie miałabym problemu z zostawieniem mojego przybytku ale tutaj gdzie mieszkam nikt nie chce przyjechać:D

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 15:54:35

swietnie :D ja jestem jak najbardziej za :D zabawa, i w sumie ten element stresu jest calkiem zabawny ;p

niezweryfikowana
Posty: 237
Ostrzeżenia: 2/5

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 15:55:45

nie, dzięki :D bałabym się obcych ludzi zostawić samych w swoim domu :P

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 16:00:02

ja bym się nie zdecydowałą , bo za ewentualne szkody kto mi zapłaci?

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 16:00:07

Z tego nie korzystałam ale swego czasu dużo podrózowałam i faktycznie za granica to normalne w polsce bym sie nie odwazyła jak by to nagłosnili zaraz mase cwaniaków by sie znalazło co niby na wymiane a okradali by domy itd. Ale kiedys korzystałam ze takiej strony nie pamietam gdzie mozna było u kogos nocowac za free a w zamian za to mogłas Ty u niego jesli kiedys odwiedzałas jego kraj , ja nieraz tak nocowałam ludzi u siebie ale za czasów studenckich i sama raz skorzystałam, to było nawet fajne :) i można było mase ludzi z całego świata poznać...
no tak dziewczyny ale zapominacie że oni Wam domy swoje tez powierzają...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-16 16:01 przez mycholka.

WYMIANA na FERIE - DOM za DOM

16 lut 2012 - 16:04:54

ojj w życiu :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przetrwanie