Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

20 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zainteresowała mnie wypowiedź jednej szafowiczki w wakacyjnym wątku tutaj dlatego sama mam pytanie: czy któraś z Was jechała gdzieś dalej na własną rękę? Mam na myśli Egipt, Turcję, Maroko itp. ew. Bułgarię. Chodzi mi o załatwienie samolotu w obie strony, rezerwację hotelu itd. Jak to zrobić, jak dopilnować, czy to się opłaca i udaje?

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź :))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Moi znajomi tak jeżdżą. Byli m.in. W Tajlandii, Indiach, na Filipinach... niedługo jadą do Malezji.
Jak najbardziej się to udaje, jednak wymaga wiele uwagi, dobrej logistyki i wyczucia. Standardowo planowanie takiego wyjazdu zajmuje im około pół roku. Począwszy od wyszukania odpowiedniego lotu (w tym trafienia na jakąś okazję. promocję itp.), zabukowania biletu, zrobienia dokładnego planu podróży. Jak to wszystko się zgra to potem jest już z górki i można cieszyć się wyjazdem.
Ale wiadomo, że tu trzeba liczyć tylko na siebie. Bo jakby nie patrzeć łatwo nie jest.

trzeba wiele nerwów i dużo kasy.
Ale tak to niezła przygoda:]

Ja nie jeżdzę ale wiem z doświadczenia znajomych że o wiele lepiej jechać na własną rękę bo wychodzi taniej niż przez biuro które bierze dodatkowe prowizje ...

W tamtym roku byłam na Chorwacji - samochodem - na własną rękę i płaciliśmy 18euro za noc a później dojechali inni polacy i jak się dogadaliśmy okazało się że byli z biura podróży i za noc musieli zapłacić 22euro. a warunki takie jak nasze i też jechali swoim autem :) No ale biuro za darmo nie będzie załatwiać nam wczasów :)

Do Egiptu bałabym się jechać na własną rękę, wszędzie stoją strażnicy no i te zamieszki

Może jeszcze ktoś coś dorzuci od siebie? :) Może ktoś kto ma pojęcie na ten temat? :))

Cytat
rastagirl
Zainteresowała mnie wypowiedź jednej szafowiczki w wakacyjnym wątku tutaj dlatego sama mam pytanie: czy któraś z Was jechała gdzieś dalej na własną rękę? Mam na myśli Egipt, Turcję, Maroko itp. ew. Bułgarię. Chodzi mi o załatwienie samolotu w obie strony, rezerwację hotelu itd. Jak to zrobić, jak dopilnować, czy to się opłaca i udaje?

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź :))

hej ja się w przyszłym roku wybieram z chłopakiem zwiedzać włochy także na własną rękę jak chcesz mogę ci dać kilka porad wskazówek napisz an priv

niezweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 1/5

kiedys byłam 4 tygodnie w Tunezji bez biura podrozy.najpierw ałatwiasz sobie wizę( nie ma z tym zadnego problemu),potem samolot. Ja leciałam z Warszawy do Frankfurtu a stamtad do Monastiru.(wyszło taniej,niz lot z Warszawy). Na miejscu załatwiasz sobie jakis nocleg. Ja przez pierwsze 2 dni spałam w jakims zwykłym hotelu,a potem wynajełam sobie mieszkanie,a raczej taki mały domek z małym ogródkiem. Wszystko doslownie za grosze w porównaniu do hotelu. Milo wspominam ten wyjazd.

ja 3 tyg. temu byłam w Hiszpani i sami wszystko załatwialiśmy, kosztowało nas to prawie o połowę taniej niż przez biuro podróży
najpierw kupilismy bilety lotnicze, potem hotel opłaciliśmy (wszystko w styczniu już) a reszta na miejscu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-21 17:50 przez landryna26.

niezweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
landryna26
ja 3 tyg. temu byłam w Hiszpani i sami wszystko załatwialiśmy, kosztowało nas to prawie o połowę taniej niż przez biuro podróży
najpierw kupilismy bilety lotnicze, potem hotel opłaciliśmy (wszystko w styczniu już) a reszta na miejscu :)
fajna sprawa i czlowiek od nikogo wtedy nie jest uzalezniony.

Byłam na wyjazdach organizowanych przez biura podróży, jak i na własną rękę. Przyznam szczerze, że jeden wyjazd kompletnie mi się nie opłacił i już po wszystkim doszłam do wniosku, że zapłaciłabym o wiele mniej jadąc tam z biurem podróży. Inny wyjazd natomiast wręcz przeciwnie - wyszedł bardzo korzystnie - podróżowaliśmy pociągiem po Bałkanach i co drugą noc spaliśmy w pociągu :)

Wydaje mi się, że to czy wyjazd się opłaci czy nie zależy też od tego dokąd jedziemy. Czasami można znaleźć super oferty last minute, np. do Tunezji lub można jechać na wyjazdy studenckie np. z SKT czy OIS. Jeżeli jednak chcesz jechać na własną rękę to po 1 zobacz mniej więcej ile wyniesie Ciebie dotarcie na miejsce (autostop, pociąg - czasami są korzystne bilety kilkudniowe, czy samolot - np tanie linie lotnicze Wizzair czy Ryanair - ale trzeba brać pod uwagę to, że samoloty te lądują zazwyczaj na lotniskach znajdujących się ok kilkadziesiąt km od miasta i czasami dojazd kosztuje więcej niż sam bilet lotniczy). Jeżeli chodzi o noclegi to najlepsze są hostele (ja rezerwowałam przez hostelclub.com). Można też spróbować couchsurfing'u - chociaż ja nigdy nie miałam z tym doczynienia :)

floare - couchsurfing brzmi interesująco... ale też przeraża, że trafiłabym na jakiegoś niespełna rozumu, niebezpiecznego osobnika...

dzięki za wszystkie wypowiedzi :) jednakże jeśli jeszcze ktoś coś doda nie pogardzę poradą :D

<moderacja>
- to jest stronka która w większości miejsc w europie dowiezie Cie z lotniska do hotelu

http://www.olotels.com/
- z tej stronki zamawiałam hotel

Była to podróz mojego życia :) i mam zamiar znowu jechać do Hiszpanii, tylko teraz chyba z biurem podróży bo z dzieckiem pojedziemy :)
Do tunezji, egiptu, iranu itp. nie radzę samemu jechać , na własną rękeę, bo jest niebezpiecznie, a z biurem masz opiekę rezydenta, więc zawsze jakaś pomoc no i ubezpieczenie, o nic się nie martwisz :)

Jeśli chodzi o Hiszpanię, to taniej samemu się wybrać niż z biurem, nasze koszty wyniosły by 5 tyś. zł z biurem, a sami wydaliśmy 3.400zł
Teraz marzy mi się Mallorca :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 11:04 przez moderator.

Cytat
kamiqa
Ja nie jeżdzę ale wiem z doświadczenia znajomych że o wiele lepiej jechać na własną rękę bo wychodzi taniej niż przez biuro które bierze dodatkowe prowizje ...

W tamtym roku byłam na Chorwacji - samochodem - na własną rękę i płaciliśmy 18euro za noc a później dojechali inni polacy i jak się dogadaliśmy okazało się że byli z biura podróży i za noc musieli zapłacić 22euro. a warunki takie jak nasze i też jechali swoim autem :) No ale biuro za darmo nie będzie załatwiać nam wczasów :)

ja też jeżdżę do Chorwacji z rodzicami na własną rękę .

Ja uwielbiam tego typu podróże, sa naprawde fanastyczne a że uwielbiam zwiedzać to wole jechac na własną reke niz korzystac z biur podózy i wykupować all inclusive. Powiem wam że nie jestem niczym ograniczona, moge wrazać o której godzinie mi się podoba, nie musze stawiać się na posiłki o wyznaczonej godzine itp. Wakacje na własną rekę są nraprawde fanastyczne. Co do noclegu jak się zorientowałam to powstaje coraz więcej firm które oferują wynajem domków czy apartamentów. Korzystałam już z wielu, w tamtym roku zarezerwowałam apartament ze strony www.edom.pl i byłam bardzo zadowolona. Mój apartament w rzeczywtstości wyglądał tak samo jak na obrazu a nie jak jakaś melina, tak też kiedyś mi sie zdażyło, ceny mają niskie, oczywiście jeśli zagłębimy się w ich oferte i nie zarezerwujemy pierwszego lepszego noclegu.

wycieczki zawsze sama sobie organizuje, czytamw internecie jakie są ciekawe miejsca w danym kraju a później jade autem. Wakacje na własną rekę sa najlepsza możliwością spędzenia urlopu!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wczasy bez topless