Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

UKRAINA

29 lip 2011 - 22:36:47

witam ponownie:) teraz sama mogę wypowiedzieć się na temat Ukrainy. Straszne drogi, bardzo życzliwi ludzie poza kilkoma antypolskimi sytuacjami spotykaliśmy się z ogromną życzliwością w związku z tym że wykonywaliśmy pomiary ludzie na początku nie wiedzieli o co chodzi ale z czasem gdy juz sie dowiedzieli obdarowywali nas owocami, warzywami, gościli u siebie w domu, Hrywny polecam kupic tuz za przejściem granicznym lub we Lwowie bo tam widzialam najlepsze kursy(2,90 za 10 hrywien). Zefiry bardzo słodkie ale pyszne. Na Ukrainie mają bardzo tanie papierosy w granicach 3-5 zł, alkohol - wódka 0,5l kosztuje ok 20-30 hrv czyli do 12 zł, litrowe piwo ok 3,5 zł a 2l- 4zł. Hostele w Lwowie 60-90 hrywien. Mają rewelacyjne soki podobne do naszego tarczyna w 1l butelkach - ok 3 zł/litr. Ukraińskie środki komunikacji są bardzo tanie w porównaniu do naszych bo marszrutka (busik) na terenie miasta to koszt 1 hrywny czyli ok 35 gr, za pociąg z kuszetkami za ok 120 km zapłaciliśmy 22 hrywny czyli ok 7,2 zgodnie z obenym kursem. Z Szechynii do Lwowa bus kosztuje tez 21 hrywien i jesździ bardzo często więc polecam jechać w ciemno i kombinować na miejscu gdzie się zatrzymac i co zobaczyc. Na dworcu we Lwowie jest przechowalnia bagażu- 10 hrywien za 1 sztukę do północy. W medyce przy przejściu dla pieszych jest biedronka więc nie trzeba wszystkiego brać ze sobą z miejsca zamieszkania bo można zaopatrzyć się tam. Ukraińcy mają drogi nabiał, mięso więc sami zaopatrują się w Polskiej biedronce. Kwitnie też handel przygraniczny: papierosy 8 zł, wódka 10 zł/0,5 l. Podsumowując, mimo różnych opinii na temat Ukrainy polecam ją wszystkim bardzo gorąco, sama mam zamiar wybrać się tam w przyszłym roku:))

UKRAINA

29 lip 2011 - 22:38:50

Byłam na Ukrainie we Lwowie , 3/4 lata temu.Obowiązują tam chrywny i kopiejki , jak coś kosztuje 30 ch to zawsze dzielisz na połowę , czyli w tym przypadku rzecz kosztuje 15 zł.Jedzenie bardzo tanie , koniecznie odwiedź pchli targ :)

UKRAINA

29 lip 2011 - 22:44:19

Ja byłam we Lwowie na wycieczce i Ukraina to dla mnie dramat. Nigdy tam nie pojadę. Na ulicach podejrzane typy w skórach i drogich samochodach, albo biedota, dzieci bez butów, żebrzące i plujące na ludzi. Jakieś dziewczyny wyglądające jak lalki barbie, które na widok wycieczki darły mordy i były agresywne. Jak dla mnie to masakra. Reszta wycieczkowiczów tez była w szoku.

niezweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

UKRAINA

29 lip 2011 - 22:44:22

ja byłam na ukrainie w kijowie na wymianie szkolnej i wspominam to bardzo dobrze :)) objadłam się słodyczy których u nas nie ma i przywiozłam worek taki 60litrowy słodyczy bo tam tanio było :) wódki nie wiozłam bo byłam wtey w 1gim i nie w głowie była mi wódka;p

UKRAINA

30 lip 2011 - 00:21:45

Cytat
bisiek
Byłam na Ukrainie we Lwowie , 3/4 lata temu.Obowiązują tam chrywny i kopiejki , jak coś kosztuje 30 ch to zawsze dzielisz na połowę , czyli w tym przypadku rzecz kosztuje 15 zł.Jedzenie bardzo tanie , koniecznie odwiedź pchli targ :)
Hrywna kosztuje teraz od 29 do 39 groszy więc nie dzieli się na pół tylko wystarczy przemnożyć przez ilość.

UKRAINA

30 lip 2011 - 00:25:56

Tam jest tanio :D
W barach, restauracjach, sklepach - wszędzie tanio :D
Wszystkie dziewczyny to takie laski.. na szpileczkach.. no prawie wszystkie :)
Piwo mają niedobre!
Legalnie możesz przewieźć 2 paczki papierosów i jedną flachę ;)
Fajne tam mają papierosy - różnokolorowe albo wszystkie czarne za 30 hrywien, czyli około 10 zł.
Ale drogi to mają gorsze od nas...

UKRAINA

30 lip 2011 - 00:26:03

ja nie pomogę

UKRAINA

02 sie 2011 - 12:52:35

Na Ukrainie spędziłam/ spędzam dużo czasu, mam stamtąd męża, więc co nieco o tym państwie wiem. Przede wszystkim nastawienia antypolskie- ja się z takim nie spotkałam. Chociaż fakt, że niektórzy Ukraińcy, z rodziny męża albo z jego znajomych próbują mi lekko "dopiec". Np. pierwsze spotkanie z teściową, na którym to zaraz w pierwszych zdaniach powiedziała mi ze 10 lat temu jeździła do Polski i JEST tam brzydko i brudno (to nic że w Polsce jest z 5 razy czyściej a na Ukrainie to chyba żadnych służb porządkowych nie ma, no chyba że w tych bardzo dużych miastach, a miast na Ukrainie widziałam naprawdę sporo). To w sumie jest jedyna rzecz jaka mnie dotknęła w tym kraju.
Bieda tam (a właściwie tu, bo właśnie z Ukrainy piszę:) jest większa niż w Polsce nie wiem czemu ktoś napisał że nie ma biedy albo że jest tak samo jak u nas... Z resztą to potwierdzi większość Ukraińców. Jest tam oczywiście część bardzo bogatego społeczeństwa, ale większość państwa nie żyje "w luksusie". I nie mówię tu o wioskach położonych 10 km od granicy. Najwięcej czasu spędzam w okolicach Ternopil i też nie zauważyłam standardów chociażby Polskich. A co do wschodu Ukrainy to akurat same miasta na pewno lepiej się mają od tych leżących na zachodzie. Nie wiem jak jest na wschodniej wsi, ale miasta są tam rozwinięte.
A teraz z innej beczki
Zefiry rzeczywiście są przepyszne. W prawie każdym barze bogaty wybór meni ( na Ukrainie podczas picia je się dużo zakąsek). W dodatku alkohol (krajowy), tani, także "popijawa" w takim barze/ restauracji za suto zastawionym stole wychodzi na prawdę nie drogo. Chociaż tu też co chwila wszystko drożeje, papierosy, alkohol, jedzenie...
Nie orientuję się za bardzo ile w Polsce kosztuje mięso, gdyż rzadko kupuję, ale mąż mówił mi że w Polsce tańsze, w dodatku parę razy większy wybór. no i duużo lepsze :)
Uwielbiam ukraińskie majonezy i inne sosy majonezopodobne- strasznie duży wybór. Dobre soczki w kartonikach, jak już ktoś wcześniej napisał. No i te suszone ryby...
Zachęcam do zwiedzania Ukrainy, nie zniechęcania się staniem w kolejkach na granicy (niestety)i stanem dróg, smakowania przepysznych potraw, wsłuchiwania się w melodyjny język Ukraiński (tudzież rosyjski, w zależności gdzie się jedzie).
Ojoj ale się rozpisałam :)

UKRAINA

07 sie 2011 - 00:56:07

mixsersmixer dzięki za Twój wpis, zgadzam się z Twoim wpisem. Na Ukrainie byłam krótko ale zauważyłam że w porównaniu z Polską drogie jest mięso i nabiał. Tańsze slodycze, alkohol, piwa, papierosy dla palaczy za grosze bo średnio 10 hrywien czyli niecałe 4 zł. Drogi faktycznie niedobre ale np stasion we Lwowie już na wykończeniu.

UKRAINA

07 sie 2011 - 01:03:47

Jeśli chodzi o mnie to nie polecam wyjazdu na Ukrainę byłam tam 2 razy ( we Lwowie) i nigdy w życiu już tam nie pojadę:/

UKRAINA

07 sie 2011 - 01:29:03

przygotuj sie na to,ze nie raz musisz tam dac w lape zeby gdzies przejechac itd ale to u nich normalne ;)

UKRAINA

07 sie 2011 - 01:36:40

litr wodki na glowe i 2 PACZKI PAPIEROSOW NA OSOBE TO JEST NORMA KTORA MOZNA PRZYWIESC DO POLSKI. Ogolnie to ja bym sie bala tam pojechac na wakacje, lapowki , opieka medyczna NA NAJGORSZYM POZIOMIE , jedzenie nie pewne ludzie zreszta tez. Po tym jak widzialam dziewczyne ,ktora ulegla tam wypadkowi i czekala na karetke stara rozwalona godzine konajac wrecz NIGDY NIE POJADE TAM NA WAKACJE ANI NA DLUZEJ .

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

UKRAINA

23 cze 2022 - 10:26:42

Jeżeli znacie osoby z Ukrainy które poszukują pracy - polecam podesłać im artykuł https://www.tube360.pl/pracownicy-z-ukrainy/

UKRAINA

16 wrz 2022 - 11:59:00

Jeżeli chcesz zatrudnić osoby z Ukrainy ten artykuł jest dla Ciebie https://www.amazonas-baby.pl/rekrutacja-pracownikow-z-ukrainy/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wczasy bez topless