Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:51:41

Całe życie spędziłam na Ukrainie - tam się urodziłam. Nic strasznego tam niema. Ludzie zabiegani, ale życzliwsi niż Polacy. W Polsce muszę sama wywalać torbę na półkę w pociągu, albo prosić łaskawie, by ktoś mi pomógł. Tam nie musiałam nigdy prosić, zawsze znalazł się ktoś, kto pomógł.

Jeść możesz spokojnie w każdej reastauracyjce - nie wierz tym głupotom, które tu wypisują. Jedzenie jest bardzo dobre i zazwyczaj świeże - inaczej sanepid zamknie restaurację i na łapówkach zbankrutują, więc pilnują tego.

Nie wieź alkoholu. Kup chałwę i zefir. Zapytaj w spożywczaku o zefir i ci pokażą. Przywiozłam ostatnio całą skrzynkę - znajomi się zajadali. W Polsce czegoś takiego nie widziałam.

Cytat
mika8888
oj tam to raczej skromnie żyją ubóstwo stare domu drewniane -oczywiscie jak wszedzie są tez i te ładne , możesz przywiesc wóde i papierosy przynajmniej dawno można było
boże, gdzie ty byłaś? 17 lat tam spędziłam a drewniane domy widziałam tylko w Polsce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 00:53 przez puchuskubatek.

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:52:39

O Boże daj spokój nawet nie płać 50 hrywien (za co ?!) po pierwsze jest wszechobecne łapówkarstwo na granicy celincy ukraińscy domagają się swojego :D ale to tylko na samochodach i nie 50 ale góra 10 :O Piękna Ukraina może i jest ale niech nikt nie mówi że nie jest biedna, wioski wyglądają tak jak u nas dobre 50 lat temu, może wschodnia Ukraina jest bogatsza (bardziej prorosyjska) ale zachodnia to bieda że aż piszczy, a że zdarzają się pojedyncze 'luksusy' to w sumie tak jak wszędzie :)

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:54:49

Cytat
madziak8909
O Boże daj spokój nawet nie płać 50 hrywien (za co ?!) po pierwsze jest wszechobecne łapówkarstwo na granicy celincy ukraińscy domagają się swojego :D ale to tylko na samochodach i nie 50 ale góra 10 :O Piękna Ukraina może i jest ale niech nikt nie mówi że nie jest biedna, wioski wyglądają tak jak u nas dobre 50 lat temu, może wschodnia Ukraina jest bogatsza (bardziej prorosyjska) ale zachodnia to bieda że aż piszczy, a że zdarzają się pojedyncze 'luksusy' to w sumie tak jak wszędzie :)
akurat wschodnia Ukraina jest biedniejsza. A na zachodniej nic nie piszczy

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:59:51

to że ludzie żyją dużo skromniej niż w Polsce to wiadomo ale nie wydaje mi sie zeby tam było tak okropnie jak większość ludzi uważa, moja przyjaciółka była kilkakrotnie na ukrainie i była zachwycona i chce doświadczyc tego samego, liczę że na jednej wizycie się nie skończy... A co to jest zefir tak żeby mnie oświecić?

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:02:29

wygląda jak beza, ale jest miękkie. rodzaj słodyczy. wygląda zazwyczaj tak

są różne rodzaje - owocowe, w czekoladzie i td.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 01:03 przez puchuskubatek.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:04:35

Cytat
puchuskubatek
wygląda jak beza, ale jest miękkie. rodzaj słodyczy. wygląda zazwyczaj tak

są różne rodzaje - owocowe, w czekoladzie i td.
Dziękuję, napewno skorzystam bo jestem strasznym łasuchem jak i cała moja rodzina a czy poleciłabyś mi coś co warto spróbować jakieś regionalne dania, alkohole?

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:06:42

Akurat mieszkam dwa km od granicy i wiem swoje,można powiedzieć wręcz że sąsiadujemy z dwoma wioskami Ukraińskimi a tam ani latarnie w nocy się nie świecą tzn wieczorami ani nic. MAm również rodzinę (w linii prostej ok 7 km ode mnie) na Ukrainie, drogi fatalne, zero latarni,ludzie narzekają,że bieda i przyjeźdżają do nas zarobić, nacjonalizm wszechobecny (oni są polakami ale zostali po tamtej stronie po wojnie) polacy nie mówią o swojej narodowości, są ludzie i dobrzy i źli, jednak im bliżej zachodniej Ukrainy tym gorzej...sama uwielbiam jeździć w tamte strony ale najzwyczajniej w świecie boję się
bardzo dobre są tzw pielimieni czy jak to tam (są to pierogi) wina np kagor ,staryj rynok, wódka lwiwska,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 01:08 przez madziak8909.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:08:26

co do dań nie mam pojęcia. barszcz ukraiński - w każdym regionie inny

a wiem- czebureki - takie bułeczki smażone z ciasta jak na pączki ale ze słonym nadzieniem - taki sobie fast food.

najlepiej iść do małej restauracji i przejrzeć kartę.

Cytat
madziak8909
Akurat mieszkam dwa km od granicy i wiem swoje,można powiedzieć wręcz że sąsiadujemy z dwoma wioskami Ukraińskimi a tam ani latarnie w nocy się nie świecą tzn wieczorami ani nic. MAm również rodzinę (w linii prostej ok 7 km ode mnie) na Ukrainie, drogi fatalne, zero latarni,ludzie narzekają,że bieda i przyjeźdżają do nas zarobić, nacjonalizm wszechobecny (oni są polakami ale zostali po tamtej stronie po wojnie) polacy nie mówią o swojej narodowości, są ludzie i dobrzy i źli, jednak im bliżej zachodniej Ukrainy tym gorzej...sama uwielbiam jeździć w tamte strony ale najzwyczajniej w świecie boję się
bardzo dobre są tzw pielimieni czy jak to tam (są to pierogi) wina np kagor ,staryj rynok, wódka lwiwska,
mówisz o obrzeżach - to jest całkim coś innego - jak inny świat. Widziałaś skrawek a osądzasz cały kraj. Gdybym w Polsce widziała tylko Przemyśl, to też bym powiedziała, że Polska to syf kiła i mogiła



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 01:10 przez puchuskubatek.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:11:51

nie byłam ale słyszałam że jest całkiem sympatycznie ja lecę za rok do Rumunii :D

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:13:32

mówisz o obrzeżach - to jest całkim coś innego - jak inny świat. Widziałaś skrawek a osądzasz cały kraj. Gdybym w Polsce widziała tylko Przemyśl, to też bym powiedziała, że Polska to syf kiła i mogiła[/quote]


Przecież nie piszę o całym kraju tylko o zachodniej Ukrainie i terenach bardziej przyległych do granicy!! coś tu chyba jest nie halo

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:15:31

Zefir to mój pies haah xD tak ma na imie.
Moja kolezanka mieszkala na ukrainie. W sumie nigdy mi o tym nie opowiadala.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:17:08

Uważaj na wysokie krawężniki..hehe to chyba najbardziej zapamiętałam.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:19:12

a czy faktycznie jest tam taki problem z bierzącą wodą? chodzi mi konkretnie o okolice Halicza, Jezupola jak i całej Ukrainy.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:19:37

Ja byłam na Krymie. Jedzenie strasznie tanie tak samo jak papierosy czy alkohol. Wiem, że przewieźć stamtąd można mniej alkoholu i papierosów niż z innych krajów, bo rodzice musieli wyrzucić :/ Niektóre miejsca śmiesznie wyglądały, np. pasy który szły na skos :D Mi się podobało :) A jadłam, to co w Polsce praktycznie.

UKRAINA

22 lip 2011 - 01:45:23

zawsze mozna przywiezc ukrainke :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Autostop