Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:09:04

jutro wybier mam sie na Ukrainę i ma pytanie, czy któraś z Was była tam w ostatnim czasie i czy mogę liczyć na jakieś wskazówki na ostatnią chwilę ??? dobre rady jak najbardziej wskazane. Co jadłyście, piłyśice dobrego, ile czego mozna przywieźć do Polski. Ratunku !

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:14:50

Radzę przygotować się na kolejki na granicy jeżeli jedziesz autem, dokładnie gdzie się wybierasz? stan dróg woła o pomstę do nieba w sumie jadłabym tylko pierogi, bałabym się jeść cokolwiek innego :D aha no i ważne właśnie gdzie jedziesz jeżeli to zachodnia Ukraina to niestety ale raczej nie przepadają za Polakami :/ (historia) a dokładnie co możesz przywieźć a co nie to musiałabym zapytać się brata (celnika) jak coś dam Ci jutro znać :)

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:18:11

hehe jezdze pod ukraine (3km od granicy) co tydzien, mam tam dom i powiem Ci ze nie wiem co dobrego tam można zjeść wiem ze na pewno na osobe mozesz legalnie przewieźć pół litra wódki i 2 paczki fajek :) pozatym zawsze straszyli za dziecka ze zaraz za granica juz porywaja i morduja ;P

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:18:57

oj tam to raczej skromnie żyją ubóstwo stare domu drewniane -oczywiscie jak wszedzie są tez i te ładne , możesz przywiesc wóde i papierosy przynajmniej dawno można było

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:19:09

jade w okolice Jezupola czyli zachodnia część Ukrainy. Będę wdzięczna za wszystkie pomocne wskazówki. Jedziemy pociagiem do przemyśla, stamtad busikiem przez granice i jakims busem dalej, nie wiem jeszcze dokładnie.Jesli mozesz to zapytaj tez brata o orientacyjny kurs hrywien na granicy. Z góry dzieki
słyszałam o litrez wódki i 4 paczkach fajek ale wole sie dowiedziec dokładnie zeby nie zrobic sobie niepotzrebnie problemu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 00:20 przez rikka234.

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:22:29

Hrywna już Ci mogę powiedzieć że kosztuje 36 groszy, na mur beton możesz przywieźć 2 paczki papierosów :D zapytam jutro co i jak :D miłej podróży :)

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:24:21

ok czyli nie ma duzej roznicy w cenie, generalnie slyszałam że bardziej opłaca sie wymienic pieniadze juz na ukrainie i warto miec dolary chocby w małych nominałach.

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:24:53

Byłam tam tylko raz przejeżdżałam przez granicę w Krościenku;) Wtedy pamiętam mogło się dużo rzeczy przewozić:P to było z 10 lat temu:P a teraz ograniczeń nie znam;). Nie ma tam nic - poza biedą:|- z tym mi się Ukraina kojarzy.

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:29:19

Radziłabym Ci wymienić pieniądze w Przemyślu, blisko dworca jest mnóstwo kantorów, jeden z najlepszych jest na ul. Mickiewicza (zapytaj o kantor 'bolek';) jest to ok 3 minuty od dworca i na pewno nigdzie się nie zgubisz :) na Ukrainie liczą sobie drogo bo np (bynajmniej kiedyś jeszcze tak było) że 1 zł= 1 hrywna. Dolarów nie zaszkodzi nie mieć ale też nic się nie stanie jak ich nie będziesz miała..

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:29:25

tak właśnie kojarzy większość osób, ja kojarzę ja po pięknych widokach z krymu :)

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:31:34

Przy przekroczeniu granicy możesz poprosić strażnika granicznego o taką karteczkę gdzie jest napisane, ile alkoholu można przewieźć, w każdym razie nie jest tego dużo ;P
Z Ukraińcami można bez problemu dogadać się po polsku, ja byłam niedawno na zachodniej Ukrainie, spotykałam się z życzliwością, jedzenie bardzo dobre, tani alkohol ;)
według mnie to nieprawda że trzeba wymieniać pieniadze w Polsce, we Lwowie był korzystniejszy przelicznik nawet;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 00:32 przez milusss.

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:34:29

byłam raz ..jechałam pociągiem i nigdy tego nie zapomnę, jakieś przemytniczki jechały z nami całym wagonie a jak przychodził konduktorzy to był istny horror, zwiedzaliśmy cerkiew wywalili nas stamtąd ..chcieliśmy coś zjeść a tu takie ceny że oooooooo....chyba to był kiepski dzień na wycieczkę..to było kilka lat temu

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:38:46

Nie koniecznie zgodzę się, że na Ukrainie żyją skromnie, biednie. To tak samo jakby pojechać gdzieś w głąb Polski. Małe wioski zabite dechami. Słyszałam, że jeśli chcesz bez problemu przejechać, a zatrzymają cię do kontroli to miej przyszykowane 50 hrywien. : )

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:42:03

Haha łapówkarstwo pełną parą ale też coś o tym słyszałam :)

UKRAINA

22 lip 2011 - 00:42:54

jak ci zazdroszczę. tak bardzo chce tam pojechać.
mi w ogóle nie kojarzy się z biedotą. odessa serce
ogólnie niewiele mogę na ten temat powiedzieć, nie byłam tam, tylko słyszałam od znajomych, którzy 3 tygodnie podróżowali po ukrainie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Autostop