Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

zakupy internetowe

11 minut temu

Budowa domu

16 minut temu

Projekt wnętrza

49 minut temu

usługi stomatologiczne

52 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 21:45:59

Cześć dziewczyny.

11 lipca wylatuję do USA. Lecę sama i trochę się boję.
Chciałam się Was zapytać o różne rzeczy, więc jeśli któraś z Was była w Stanach, albo zna odpowiedź na moje pytanie, to proszę o pomoc.

1. Ile bagażu mogę zabrać. Słyszałam, że 20 kg, ale inni mówią, że 10, więc chcę się upewnić.
2. Na pokład mogę zabrać płyny w nie mniejszych buteleczkach niż 100 mililitrów, ale ile takich buteleczek mogę wziąć? Jaka jest górna granica?
3. Ile wcześniej mam być na lotnisku? Bo tu mam sprzeczne informacje, 3h czy 2h?

Jeśli możecie napiszcie tez przydatne wskazówki, bo tak jak mówiłam lecę całkiem sama i mam wiele obaw.

zweryfikowana
Posty: 994
Ostrzeżenia: 1/5

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 21:47:46

na wszystkie Twoje pytania odpowie Ci strona internetowa linii lotniczych którymi się wybierasz:)

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 21:49:30

2 h wcześniej i wejdz na strone linii lotniczych, nic prostszego. kazda z nas poda inne informacje bo to zalezy od linni choc podobne maja zasady niby.

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 21:50:18

a więc :
- 10kg - to bagaż pogręczny który możesz zabrać ze sb na pokład , każda linia lotnicza ma swój określony wymiar tego bagażu(ale zwykle jest on podobny )
- 100ml max. to prawda , chyba nie ma odgórnie nałożonej granicy , ile takich buteleczek możesz ze sb zabrać
- lepiej żebyś była ok. 3h wcześniej , tak dmuchając na zimne :)
moje pyt :
1. lecisz tylko na bagarzu podręcznym ?
2. masz przesiadki ? czy prosto do usa ?

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 21:52:33

Cytat
zuziak_____
a więc :
- 10kg - to bagaż pogręczny który możesz zabrać ze sb na pokład , każda linia lotnicza ma swój określony wymiar tego bagażu(ale zwykle jest on podobny )
- 100ml max. to prawda , chyba nie ma odgórnie nałożonej granicy , ile takich buteleczek możesz ze sb zabrać
- lepiej żebyś była ok. 3h wcześniej , tak dmuchając na zimne :)
moje pyt :
1. lecisz tylko na bagarzu podręcznym ?
2. masz przesiadki ? czy prosto do usa ?

Dzięki za odpowiedź.

Nie właśnie chodziło mi ile może ważyć bagaż, który idzie do luku.
Lecę najpierw z Warszawy do Chicago a z Chicago do San Jose.
Cytat
jagababa123
http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=326&Itemid=344 tu poczytaj
za dużo rozpisywania się na ten temat
Dzięki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-28 21:56 przez Sancja.

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 22:13:51

Cytat
Sancja
Cytat
zuziak_____
a więc :
- 10kg - to bagaż pogręczny który możesz zabrać ze sb na pokład , każda linia lotnicza ma swój określony wymiar tego bagażu(ale zwykle jest on podobny )
- 100ml max. to prawda , chyba nie ma odgórnie nałożonej granicy , ile takich buteleczek możesz ze sb zabrać
- lepiej żebyś była ok. 3h wcześniej , tak dmuchając na zimne :)
moje pyt :
1. lecisz tylko na bagarzu podręcznym ?
2. masz przesiadki ? czy prosto do usa ?

Dzięki za odpowiedź.

Nie właśnie chodziło mi ile może ważyć bagaż, który idzie do luku.
Lecę najpierw z Warszawy do Chicago a z Chicago do San Jose.
Cytat
jagababa123

to narzucają linie lotnicze , na pewno wizzair ma aż 32kg , a za to ryanair chyba tylko 15 :)
http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=326&Itemid=344 tu poczytaj
za dużo rozpisywania się na ten temat
Dzięki :)

Podróż do USA.

28 cze 2011 - 22:16:05

Ja byłam, ale dość słabo pamiętam przeprawę (właściwie przeprawy, trochę ich było), bo dawno to było . Ogólnie miałam wrażenie, że jakbym była sama to mogłabym się zgubić. Np. Heathrow było dla mnie ogromne. I na którymś lotnisku, zdaje się właśnie na Heathrow, trzeba było się przemieszczać busami do kolejnych terminali. I trzeba bardzo pilnować tego gdzie, co, o której. Mówię, ja bym się sama pogubiła.
Pamiętam że przechodziłam przez te wszystkie wykrywacze metalu, czy innych takich i nie można było wnieść głupich cążków do paznokci, więc nie bierz ich :) Mieliśmy przesiadkę w Londynie, trochę czekania było, ale ogólnie podróż była raczej przyjemna. Już w Chicago było zdejmowanie odcisków, jakieś sprawdzanie i była rozmowa z tym sprawdzającym ( z cyklu: po co przyjechaliśmy itp.).
Faktycznie wejdź na stronę linii, tam powinno być wszystko wpisane
Lecieliśmy British Airways.

Podróż do USA.

30 cze 2011 - 13:57:56

jak kupowałas bilet w biurze podrózy to powinni Ci wszystko powiedziec a jak sama przez strone to tam znajdziesz interesujace Cie informacje

Podróż do USA.

30 cze 2011 - 14:01:13

Nie prawda, ryanair ma 10kg bagażu podręcznego a nie 15kg. Co do płynów to kup plastikową torebeczkę z wielokrotnym zamknięciem - wielkość ok 20cm x 20cm, możesz tam włożyć kosmetyki (które też się zaliczają do płynów) itp ale jedna buteleczka nie może przekroczyć 100ml.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cypr