Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PODRÓŻ SAMOLOTEM

22 wrz 2009 - 21:37:08

Witam. Dziewczyny mam pewien problem. Ponieważ za pare tygodni lecę z 10-cio miesięczną córcią do UK i wybieram linie RYANAIR. I tutaj w związku z tym mam kilka pytań, a może
któraś z Was była w podobnej sytuacji. Przeszukałam różne fora, stronkę z linii lotniczych i nie jestem pewna do końca co mogę zabrać, a czego nie. Wiem, że mogę dla dziecka wziąść tylko wózek - za darmo. Dodatkowo mogę za 40zł zabrać np. łóżeczko turystyczne. Mój 1 bagaż 15kg, oraz podręczny. Pytania: Czy mogę zabrać dla dziecka jakiś kocyk, zabawki, dodatkową torbę z akcesoriami dla dziecka, dokupić miejsce siedzące oraz jak jest z piciem dla malucha? Muszę mieć również napoje w butelkach do 100ml ?? Proszę o pomoc w zapytaniu, ponieważ jestem w kropce i już mam przed tym całym lotem z dzidzią obawy!:(( Piszcie wasze przeżycia, uwagi, sugestie i rady. Dziękuję z góry!:) Kamila

PODRÓŻ SAMOLOTEM

22 wrz 2009 - 21:41:54

My lecieliśmy z Siostrzenicą tylko Ona miała powyżej dwóch latek więc był również dla Niej bagaż, ale picie brałam Jej normalnie, tylko musiałam wszystkiego spróbować na lotnisku przy Celnikach, nawet jak było zamknięte

PODRÓŻ SAMOLOTEM

22 wrz 2009 - 22:14:46

ja latalam wizerem z malym jak mial 6 miesiecy i musialam sporbowac napojow badz mleka z butelek,na poklad moglam wziac fotelik,soja torbe podrozna,malego owinelam kocykiem wiec zaden problem.czy zabwki w raczce itp a do bagazu zwyklego wozek.Jsli chodzi o fotelik to slyszalam ze jesli nie ma na pokladzie kompletu pasazerow to pozwalaja wziac ze soba wlasnie,bo generalnie maluszki lataja przypiete do rodzcia specjalnym pasem chyba ze juz sa wieksze i wykypujesz im zwykle miejsce siedzace obok siebie.

PODRÓŻ SAMOLOTEM

22 wrz 2009 - 23:02:21

hej ja latam czesto tymi liniami z synkiem juz odpowiadam na pytania! :)
dziecko do 2latek siedzi na kolankach u mamy badz taty ma dodatkowy pas.
kazda dorosla osoba i powyzej 2lat ma 10kg bagaz podreczny
15kg bagaz glowny a dla dziecka mozesz soczki mleka tylko w jego butelkach zadnych butelek np. kubucsia czy jakies soczki wszystko musi byc w jego buteleczce przy odprawie smakujesz zawartosci mozesz mu wziazc kcyk zabaweczki poduszke ja zawsze kladlam pod wozek i mialam wszystko wlozone w mojej podrecznej 10kg czasami mozna miec 1osobna mala na takie jedzonko czy picie jak masz jeszcze pytania daj znac:)

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 00:22:16

Dziewczyny jezeli macie jakiekolwiek pytania piszcie, pracuje w Ryanair juz od kilku lat i jezeli tylko bede mogla chetnie pomoge :)

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 09:29:10

Hej

Ja mam pytanie ;). Lecę jutro z dzieckiem właśnie Ryanair. Czy torbę przy wózku z mlekiem i pieluchami będę musiała schować do podręcznego? Czy mogę mieć dodatkową dla dzidziusia? Czy słoiczki z jedzeniem też będę musiała próbować? ;P

Pozdrawiam:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 09:33:37

By uzyskać szczegółowe wymagania danej linii najlepiej skontaktować się z tym przewoźnikiem. Tam z pewnością otrzymasz szczegółowe odpowiedzi o polityce przewozów stosowanych wobec dzieci.

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 12:31:19

też myslę ,że najlepiej zadzwonić do lini lotniczych i bezpośrednio od nich dowiedzieć sie jak to u nich wyglada, co mozna a czego nie?

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 12:34:45

Dziecku do 2 lat nie przysługuje bagaż podręczny, czyli pewnie będę musiała schować wszystko do swojego :(

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 13:04:32

Cytat
justyna1022
Dziecku do 2 lat nie przysługuje bagaż podręczny, czyli pewnie będę musiała schować wszystko do swojego :(

Niestety tak :( dziecku do 2 lat bagaz nie przysluguje, jednak bardzo czesto obsluga naziemna przymyka oko na torbe - jezeli jest to mala torba przypieta do wozka - nie jest to jednak zasada i moga przy bramce poprosic o schowanie torby dzidzi do Twojego bagazu.
Wszystkie plynne pokarmy bedziesz musiala sprobowac przy celnikach.

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 13:17:19

Dziękuję za odpowiedź.
Moim zdaniem taka torba przy wózku z samymi pieluchami i mlekiem powinna być dozwolona, przecież za niemowlę też jest opłata, a wiadomo, że dla dziecka takie rzeczy są niezbędne.
No trudno najwyżej schowam :(

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 13:22:20

Dodzwonienie się do Ryanair graniczy z cudem!!Nie liczyłabym że to się uda!! Ale chyba dziewczyny już wszystko napisały. W tym roku leciałam z Ryanairem i przeczytałam chyba wszystko na temat przewozu dzieci. Nie wiem dokąd lecisz,ale już np. nam we Francji przymykali oko na wszystko(nie trzeba było smakować picia dziecka, miałam dodatkową torbę z pieluchami itp.)

Jeśli chodzi o zabawki to ja dałam dziecku do ręki. Dodatkowo można mieć różne drobiazgi w keiszeniach tylko przy odprawie wszystko wyjmujesz do kontenerów a potem już masz dowolność nikt się o to nie czepi.

Jak masz jakieś pytania,pytaj jeszcze.

PODRÓŻ SAMOLOTEM

09 sie 2010 - 13:29:53

Lecę do Łodzi.
Jak byłam ostatnio wszystkie rzeczy dla dziecka miałam w swoim podręcznym, ale przez to dla siebie musiałam zabrać mniej rzeczy. Myślałam, że może mogłabym mieć dodatkową torbę przy wózku. No ale niestety nie mogę :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CENTRUM NAUKI KOPERNIK