Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 4/5

Sama z dzieckiem na wakacje:)

26 cze 2010 - 11:22:06

Witam chciałam zapytac czy jest taka mamusia która była juz moze gdzieś na wakacjach ,tylko sama ze swoim dzieciątkiem ,i wybrała sie pociągiem lub autobusem,ja chciałbym sie tak wybrac nad morze ale niewiem czy to ma jakiś sens ,niewiem jak tą podróż zniesie moja córcia ,pozdrawiam.

Sama z dzieckiem na wakacje:)

26 cze 2010 - 11:35:16

zalezy w jakim dziecko jest wieku
ja z takim dzieckiem do roczku bym się nie wybrała, ale teraz jak moja Julia ma ponad 2 lata to chyba tak
tylko trochę ciężko może być z tymi tobołami, najlepiej jakby was ktos zawiózł i odebrał, ale pewnie wakacje niezapomniane;)

Sama z dzieckiem na wakacje:)

26 cze 2010 - 12:23:53

ja byłam z córką jak miała 2 latka,podróż pociągiem z przesiadką w kołobrzegu na pks do ustronia m.,podróz to była męka pańska,bo Laura tak się podnieciła,że jedzie pociągiem,że całą noc biegała od lokomotywy do ostatniego wagonu:)kilka razy tak jeżdziłysmy i luzik:)ale lepiej chyba pksem,jak jest taka opcja,bezpieczniej i na bank masz miejsce siedzące,jeżeli autobus jest bezpośredni,w pociągu jest przedział dla matki z dzieckiem,wiec też nie ma problemu,jak masz mozliwosc to jedz,lepsze to od opcji siedzenia w domu,do odwaznych swiat nalezy

Sama z dzieckiem na wakacje:)

26 cze 2010 - 17:47:18

Ja bym się nie zdecydowała, smutno by nam było bez taty ;)

Sama z dzieckiem na wakacje:)

26 cze 2010 - 21:15:09

chyba nie odważylabym się, autem to może jeszcze... ale tak samemu to troche strach w tych czasach

Sama z dzieckiem na wakacje:)

26 cze 2010 - 22:49:32

Ostatnio jechaliśmy z mężem z Gdyni do Krakowa pociągiem ( była zima i nie widziało nam sie jechac samochodem) Wybraliśmy opcje kuszetka dopłata do biletu tylko 25zł i to był strzał w 10!! Wagon jest zamknięty, nikt oprócz tych co maja w danym wagonie wykupione miejsca nie wejdzie. Starszy (11lat) był zachwycony, a mały miał wtedy 4 miesiące i podróz zniósł rewelacyjnie. Kuzynka jechała tez ta sama trasą z córką rok i 3 miesiące i też stwierdziła nigdy juz auta na tę trase! Jechała sama. Teraz ja sie sama wybieram z młodszym i jakos obaw nie mam, ale tylko i wyłacznie kuszetką!! Samochodem jadąc sama i znając moje dziecię miałabym przystanki co 15 min, ze dwie doby bym jechała, a tak moge uwage poświęcić małemu, a jadąc noca mam jeszcze komfort, ze mały będzie spał uspany terkotem pociągowych kół, a ja przy nim :) Dzieci do lat 4 śpią z rodzicem i nie dopłąca się za nie.

Jednak w 'normalnym' wagonie bałabym sie jechać, bo ostatnio ciągle cos słychać o jakiś nieprzyjemnościach i bałabym, że dziecko by mi gdzies wywędrowało jeśli potrafiłoby chodzić i co najwazniejsze miejsce i komfort jazdy tez się liczy!
My jedną walizke mieliśmy pełna 'nocnych' dodatków :) Poduszeczek, kocyków itp :)

Nie bój się, jesli nie masz innej opcji wez kuszetkę i na wakacje!! Lepsze to niz siedzenie w domu :) A dzieci wbrew pozorom dobrze znosza takie podróże :)

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 4/5

Sama z dzieckiem na wakacje:)

27 cze 2010 - 14:11:32

Witam Panią ,powiem Pani ,że podziwiam Panią za odwage ,postanowiłam ,ze pojade nad morze i musze pojechac w te wakacje ,no chyba ,ze pogoda nie dopisze i wezme tą kuszetkę.:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-27 14:16 przez myszka678.

Sama z dzieckiem na wakacje:)

27 cze 2010 - 18:12:55

Oczywiscie, ze jechac;)
I tylko pociagiem, zadnym PKSem, bo dziecko tego nie zniesie... a w pociagu i siusiu mozna zrobic, i pochodzic:)
Uwielbiam pociagi:)

Sama z dzieckiem na wakacje:)

10 wrz 2021 - 12:02:19

Fakt faktem, samemu z dzieckiem może być ciężko, ale dlaczego by nie spróbować? Zawsze można wziąć mniej rzeczy, żeby nie musieć martwić się targaniem bagaży. Samochodem byłaby większa wygoda, ale pociągiem też można sobie poradzić. Ważne, aby zakwaterować się w bezpiecznych i higienicznych pokojach, aby dziecko mogło żyć podczas wakacji w normalnych warunkach. Powodzenia!

Sama z dzieckiem na wakacje:)

03 kwi 2022 - 10:05:22

Na pewno w takiej sytuacji nie będziesz miała czasu na opalanie, dlatego polecam kupić melanotan dzięki temu produktowi uzyskasz ładną i równomierną opaleniznę.

niezweryfikowana
Posty: 164
Ostrzeżenia: 3/5

Sama z dzieckiem na wakacje:)

16 maj 2022 - 13:29:00

W tamtym roku zauroczyło nas Władysławowo i w tym roku na wakacje także tam się wybieramy. Noclegi u nich nie są wygórowane i każdy coś na pewno znajdzie dla siebie. Miejsca są ciekawe i do tego blisko morza.

Sama z dzieckiem na wakacje:)

18 maj 2022 - 07:30:16

Cytat
dioma
Na pewno w takiej sytuacji nie będziesz miała czasu na opalanie, dlatego polecam kupić melanotan dzięki temu produktowi uzyskasz ładną i równomierną opaleniznę.

Również polecam Melanotan. Dosyć nowy produkt na polskim rynku, ale godny poświęcenia uwagi: https://melanotan.biz/ Ogromną jego zaletą jest równomierna opalenizna, która utrzymuje się przez długie miesiące.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Sama z dzieckiem na wakacje:)

29 cze 2022 - 12:20:26

Polecam bezpieczne wakacje na Sardynii https://www.erudita.pl/bezpieczne-wakacje-na-sardynii/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

w co sie bawić w pociągu?