Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 08:40:02


nawet to fajne ale dla młodszych lepsze z przodu roweru jednak

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 08:48:41

Motylek my mamy właśnie ten fotelik... identyczny, jest super :) Ma regulację pasów i podnóżków, jest wygodny i porządnie wykonany, mój synek ma 4 lata i jeszcze się do niego mieści i wagowo i wzrostowo! Polecam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-15 09:23 przez moderator.

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 09:10:08

ja do tej przyczepki bym dziecka nie wsadziła! bała bym sie!! a jak by jakies auto nie wychamowało to by była tragedia:( strach pomyslec!!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 09:22:38

W Polsce nie wolno przewozić dzieci w przyczepkach rowerowych. Takie przyczepki są bardzo popularne na całym świecie i są również dostępne w naszym kraju. Jednak ustawa jest nieubłagana i jednoznaczna: Art. 63. ust. 3 mówi co następuje: "Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:
1) dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;
2) konwojentów, drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy [...]".


Wyjątki od tego zakazu nie obejmują przyczepek rowerowych.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-15 09:32 przez CHRUPEK.

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 09:27:47

Mi się jakoś te przyczepki nie podobają, niby małe dzieci można w nich przewozić ale co z tego jak nie można z dzieckiem porozmawiać, a jakby źle się poczuło to jak nam powie- przecież nie usłyszymy! My uwielbiamy jeździć na rowerach, Oliwier siedzi w foteliku i pokazuje mi różne rzeczy które widzi, rozmawiamy, podziwiamy, super spędzamy czas :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 09:33:13

Nie można w ogóle przewozić w nich dzieci!

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 10:41:22

400zl za fotelik na rower???jejuss moj rower jest tanszy;)

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 10:45:13

Cytat
CHRUPEK
W Polsce nie wolno przewozić dzieci w przyczepkach rowerowych. Takie przyczepki są bardzo popularne na całym świecie i są również dostępne w naszym kraju. Jednak ustawa jest nieubłagana i jednoznaczna: Art. 63. ust. 3 mówi co następuje: "Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:
1) dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;
2) konwojentów, drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy [...]".


Wyjątki od tego zakazu nie obejmują przyczepek rowerowych.
tyle lat jezdze i nigdy ale to przenigdy nikt nam uwagi o to nie zwrócił i zeby nie było jedzimy tez i po głownej drodze owszem raz mielismy kontrole pod wzgledem kasku ale gliniarz po obejrzeniu i skntrolowaniu małej zapytał o cene "cuda"

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 10:47:53

to trafiłaś na łaskawych policjantów

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 10:52:36

Cytat
CHRUPEK
to trafiłaś na łaskawych policjantów

... albo niedoinformowanych, u mnie w mieście często widać Pana który na takiej przyczepce wozi swojego niepełnosprawnego syna. W ogóle to trochę dziwne, że zabronione jest przewożenie dzieci w takich przyczepkach a te przyczepki można kupić w każdym lepszym sklepie sportowym?

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 10:53:58

Cytat
CHRUPEK
to trafiłaś na łaskawych policjantów
nie sadze zwłaszcza ze przejezdzalismy koło takich nie raz :)
Cytat
asiunia2706
Cytat
CHRUPEK
to trafiłaś na łaskawych policjantów

... albo niedoinformowanych, u mnie w mieście często widać Pana który na takiej przyczepce wozi swojego niepełnosprawnego syna. W ogóle to trochę dziwne, że zabronione jest przewożenie dzieci w takich przyczepkach a te przyczepki można kupić w każdym lepszym sklepie sportowym?
no ja swoja zakupiłam w sklepie sportowym i powiem wam ze w tym roku poznalismy malznenstwo z takim "sprzetem " i troche z nimi sobie pojezdzilismy
to prawda ze nie mieszkam w big city ale ciemnogrodem tez bym tego nie nazwała:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-15 10:56 przez Limonka82.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 10:55:43

To może w Warszawie bardziej pilnują tego bo mało ludzi posiada takie przyczepki a znajomi dostali za to mandat.
Dopuszcza je do ruchu prawo unijne.. Tymczasem w Polsce prawo o ruchu drogowym nie zezwala na korzystanie z przyczepki ... Przepisy te powstały, gdy przyczepek jeszcze nie było.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-15 10:59 przez CHRUPEK.

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 11:03:38

Szczerze to i Ja sie nie spotkałam że nie wolno w przyczepce wozić, Moja siostra ma już 3 rok i nikt nigdy nic nie mówił.
My mamy fotelik na rower i jest świetny dalismy za niego 250 zł i super jestem z niego zadowolona :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 11:06:38

ja tego nie wymyśliłam tylko takie jest Polskie prawo

Fotelik na rower ?

15 lis 2010 - 11:10:53

Cytat
CHRUPEK
To może w Warszawie bardziej pilnują tego bo mało ludzi posiada takie przyczepki a znajomi dostali za to mandat.
Dopuszcza je do ruchu prawo unijne.. Tymczasem w Polsce prawo o ruchu drogowym nie zezwala na korzystanie z przyczepki ... Przepisy te powstały, gdy przyczepek jeszcze nie było.
zapewne masz racje jednak w moich okolicach nikt tego nie egzekwuje a po drugie jezdziłam jezdze i jezdzic bede tak długo jak tylko sie da(do pierwszego mandatu heheh) bo wygodniejszej sprawy jak nasza "riksza"nie znam nie wyobrazam sobie małego babla w foteliku w 50 km przejazdzce z przelotnym deszczem
ostatnio serce mi sie kroiło jak widziałam kruszynke ktora usnela w foteliku glowka jej chybiła na kazda strone a mojej małej nawet jak zimno bierze kocyk okrywa i spi:) na poczatku mielismy mały problemik bo mała nie chciala jezdzic sama i brała misia protestowała bo mis nie miał kasku od dzis jezdzi mis w kasku i mała i po problemie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mróz a spacery