Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Włochy Bibione:))

06 kwi 2011 - 10:59:24

Witam:)) 28maja jadę do Włoch- Bibione i nie wiem co mam zabrać??:P
Pomóżcie stworzyć listę potrzebnych rzeczy:))
A może ktoś tam już był??

Włochy Bibione:))

06 kwi 2011 - 11:04:55

witaj!
byłam tam na dwutygodniowych wakacjach.
najważniejszy jest krem z filtrem bo słńce naprawde jest tam bardziej szkodliwe i temperatury wysokie,
weż też coś na deszczowe dni jak ja byłam to jeden wieczór był deszczowy więc lepiej się zbezpieczyć
a pozatym to tak jak na wakacje strój kompielowy letnie ubranka...
jak jeszcze chcesz coś wiedziec to pisz
miejscowość typowo turystyczna pięknie tam jest i plaże zadbane z leżaczkami....

Włochy Bibione:))

06 kwi 2011 - 11:06:54

ja tam byłam, ale chyba 7 lat temu jakoś;)

Włochy są wspaniałe, od siebie polecam wycieczki do Wenecji i Triestu


słońce nie grzeje aż tak jak w Egipcie czy Turcji więc bez obaw;) plaża straasznie szeroka, piaszczysta.
aha weź sporo €, bo to niestety relatywnie drogi kraj..

Włochy Bibione:))

06 kwi 2011 - 11:14:23

zgadzam się słońce nie grzeje tak jak w egipcie ale bez kremu poparzyło mi skórę
wenecja i triest rzeczywiście warto zobaczyć werona i padwa też jest niedaleko ale nie są tak piękne

Włochy Bibione:))

06 kwi 2011 - 22:34:38

Słuchaj, a na dwa tygodnie to ile Euro gdzieś potrzeba??:PP

niezweryfikowana
Posty: 336
Ostrzeżenia: 1/5

Włochy Bibione:))

07 kwi 2011 - 11:46:14

Z pewnością krem z filtrem będzie przydatny. Radziłabym również wziąć kapelusz na głowę albo jakąś chustkę. Słońce potrafi tam mocno grzać, więc trzeba chronić głowę. Poza tym weź wygodne buty na wypadek gdybyś chciała zwiedzać okolicę :)

Włochy Bibione:))

07 kwi 2011 - 11:48:00

Bylam tam 10 razy. Nic szczegolnego nie bierz, poza normalnymi rzeczami na wyjazd. Tylko wez krem z wiekszym filtrem niz normalnie, bo slonce tam strasznie opala i smaruj sie czesto bo latwo o poparzenia.
Na dwa tygodnie tam jedziesz? hmm duzo, nie wiem co tam mozna robic przez 2 tygodnie. No chyba ze planujesz wycieczki - blisko jest Wenecja (ok. 100 km), I Triest. Troche dalej - Rzym i San Marino ale tez warto odwiedzic.

Jesli jedziesz 28 maja to przygotuj sie na to, ze pogoda moze byc rozna - moze sie zdarzyc deszczowy dzien i niekoniecznie bedzie strasznie upalnie. Ja zawsze jezdzilam w lipcu, pare razy w czerwcu i o ile w lipcu byl upal (nie jakis nieznosny, bo wieje caly czas lekki wiatr od morza) to w czerwcu temp byla tak 25-27 stopni i zdarzal sie deszcz. Wiec na wszelki wypadek przygotuj sie tez na to:)

Jeszcze taki tip jesli wybierasz sie do Wenecji - tam jest parking taki duzy pietrowy i tylko tam wolno parkowac. Dalej idziesz do przystanku tzw. tramwaju wodnego i tym sie poruszasz. Przed parkingiem kilkaset metrow stoja zazwyczaj jacys ludzie ktorzy kieruja samochody na jakies parkingi przy ulicy - trzeba na to bardzo uwazac, bo parkujesz tam samochod, a jak wracasz to sie okazuje ze zaparkowalas na zakazie, ktory byl przez nich zasloniety. Za pierwszym razem jak tam bylam, tak sie wlasnie nacielam, cud ze mi auta nie odholowali:P



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 11:55 przez razdwapiec.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kolonie za granicą