Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:25:57

Zastanawiam się, czy zgodzić się na wyjazd z niepełnosprawnymi do Gdyni, na początku lipca, na 10 dni. Wyjazd organizowany jest przez wolontariat.
Wiem, że na pewno nie byłoby tam tak łatwo.. Czy któraś z Was może wie, na czym taki wyjazd dokładniej miałby polegać?

zweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:43:13

Jedź! To naprawdę niesamowite przeżycie móc zobaczyć ja Ci ludzie sobie radzą, jak się rozwijają, są pełni zapału. Ja sama pracuję z ludźmi niepełnosprawnymi od 3 lat (mam 16lat). Wyjazd będzie polegał m.in. na bardzo dużej ilości rehabilitacji (np.dogoterapia, hipoterapia), na rozrywce, jakieś wycieczki, wyjazdy. Jedź, naprawdę. Trzymam kciuki za udany wyjazd :)

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:45:42

ja bym pojechała ;)

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:51:42

Musisz liczyć się z tym, że każdy opiekun ma swojego podopiecznego a czasem nawet kilku, w zależności od ich niepełnosprawności, będziesz musiała ich dźwigać, pomagać w różnych najprostszych sytuacjach

zweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:54:07

Cytat
Ramonna840
Musisz liczyć się z tym, że każdy opiekun ma swojego podopiecznego a czasem nawet kilku, w zależności od ich niepełnosprawności, będziesz musiała ich dźwigać, pomagać w różnych najprostszych sytuacjach

Zazwyczaj jednak, jeśli ktoś ma duży stopień niepełnosprawności to jedzie z nim jeden z rodziców.

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:57:30

Zazwyczaj jednak, jeśli ktoś ma duży stopień niepełnosprawności to jedzie z nim jeden z rodziców.[/quote]

Być może tak, ale ja akurat miałam taką sytuację, że było bardzo dużo osób na wózkach

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 17:57:42

bardzo chciałabym jechać :) koleżanka właśnie mi napisała, że jednym niepełnosprawnym opiekują się 2 osoby.
Byłoby to na pewno ciekawe doświadczenie, zwłaszcza jeśli chcę w przyszłości studiować psychologię ;-) obowawiam się tylko, że bym sobie nie poradziła, zrobiła komuś przez przypadek krzywdę..

zweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 18:02:05

Cytat
screams
obowawiam się tylko, że bym sobie nie poradziła, zrobiła komuś przez przypadek krzywdę..

No coś ty, na pewno nic się nie stanie...jeśli będziesz to robić z uśmiechem na twarzy, to Ci ludzie zrozumią że jeszcze nie jesteś do konca pewna czy dobrze się nimi opiekujesz. Hej, a z jakiego wolontariatu jedziesz ( i jak mogę się dowiedzieć, to ile masz lat (chce się po prostu dowiedzieć czy trzeba mieć 18lat żeby jechać na coś takiego)). Też chce iść na psychologię później :)

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 18:06:48

Moja mama pracuje w domu opieki społecznej z niepełnosprawnymi ruchowo i umysłowo facetami.
Teraz właśnie była z nimi na tygodniowym wyjeździe w górach.
Oni opiekują się tymi chłopcami którzy sami nei chodza, jeżdza na wózkach a do tego są chorzy umysłowo, niepoczytalni i ciężko z nimi cokolwiek zorganizowac
wiekszośc mało rozumie ale mają pieniądze i zyczenie rodizny i jeżdza na wczasy.
w przypadku mojej mamy taki wyjazd polega na tym że ona poprostu się nimi opiekuje 24/h razem z innymi opiekunkami. Zmieniają s ie oczywiscie.
musza wszystko przy nich robić, przewijać jak dzieci często, karmić.

Ale jak masz jechać na wyjazd z osobami niepełnosprawnymi ale tkaimi które rozumieją to tez inaczej, bo taka osoba zrobi coś kołosiebie. Sama sie umyje zje trzeba wedy tylko ich pilnować i organizowac jakoś czas.

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 18:10:23

Jak niepełnosprawność ruchowa to jedź, gorzej jak nie masz doświadczenia i porywasz się na pomoc przy niepełnosprawnych umysłowo bo to naprawdę jest ciężka praca i jesteś za tych ludzi w 100% odpowiedzialna...

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 18:14:55

wiesz co mój zawód to opieka nad niepełnosprawnymi i powiem ci szczerze że to wymaga ogromnej cierpliwości i empati jeżeli czujesz się na siłach to jedz! Osoby niepełnosprawne potrafią człowieka nauczyć bardzo wiele!

wyjazd z niepełnosprawnymi

17 cze 2010 - 18:15:40

Jeśli chcesz jechać z tzw.czystej ciekawości to lepiej sobie odpuść.To ciężka,zarówno fizycznie jak i psychicznie praca.Sama mam takiego syna,więc mówię ci od serca.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zakopane tanie noclegi blisko krupowek