Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wesele 2017 remizy koszta pomocy.

16 lis 2016 - 07:03:36

Witam planujemy z narzeczonym wesele we wrześniu 2017r.
Chcemy zrobić wesele w remizie na około 170 osób. Kobietki które robiły takie wesele jakie są koszta cateringu bo nie wiemy co bardziej się opłaca catering czy kucharka z załoga. Podam w punktach rzeczy które mnie interesują i prosiłabym żebyscie podali jakie to mniej więcej koszta po swoich doświadczeniach. Dodam, że szukałam tego typu informacji na internecie ale często były to dane z przed kilku lat a jak wiadomo ceny się zmieniają. Naprawdę Proszę o pomoc:

1. Suknia ślubna szyta na miarę
2. Buty i dodatki Pani Młodej
3. Fryzjer i makijaż
4. Fotograf
4a.Sesja w plenerze
5. Videofilmowanie
6. Zespół muzyczny
7. Strojenie remizy
8. Alkohol ile powinno się liczyć na głowę?
9. Tort i ciasta
10.Owoce
11.Pojazd do ślubu
12.Kwiaty
13.Opłata księdza
14.Strojenie kościoła
15.Organista i kościelny
16.Zaproszenia
17.Kucharka + jedzenie ciepłe przystawki
18.Kelnerzy
Proszę bardzo o pomoc

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-16 07:09 przez miko1992r.

Wesele 2017 remizy koszta pomocy.

16 lis 2016 - 10:13:41

oooo ja miałam wesele na 170 osób w remizie:) Było to w 2015 roku, od razu powiem że ceny są bardzo różne w zależności od regionu. Ale powiem jak było u mnie:)
1.Co do sukni to praktycznie każda sukna jest szyta na miarę nawet w salonie:) bo idziesz, przymierzasz model pokazowy i szyją na twój konkretny rozmiar:) moja kosztowała 3500,ale nie przejmuj się bo ja dużo nawymyślałam(naprawdę dużo) generalnie kieckę można kupic nową spokojnie za 2000tysiące.
2.buty i doatki w zalezności co i jak chcesz, ja za buty dałam 70 zł, toczek 120, podwiązka to zaledwie 15-20 zł. biżuteria u mnie 120 zł.
3.fryzjer i makijaż około 180-200zł.chyba że znajdziesz taniej.
4.u nas fotograf, czyli, zdjęcia u fryzjera, kosmetyczki, w domu, kościele i na sali plus później plener 1000zł.
5.kamera 1400 zł
6.nasz zespół z poprawinami 3200
7.wystrój sami 1400zł
8.alkohol to zależy jaką wódkę bierzecie, a na osobe pół litra wódki, taki przelicznik plus 2 litry soków czy tam napojów, wiadomo że kupuje się wszystkiego po trochu, od razu doradzam wodę mineralą, najlepiej w dzbankach z cytryna. Goście często piją wodę.
9.u nas tort i ciasta piekła kucharka która robiła wesele, ale wiem że cena tortu slubnego w cukierni plasuje się na 500+
10owoce to już były kupowane razem z zakupami dla kucharki, cięzko mi jest powiedzieć jak to cenowo wychodzi
11 co do pojazdu to najlepiej zorientuj się kto ze znajomych ma dobre autko i może was zawieźć, zazwyczaj młodzi tak robią, wtedy ktoś znajomy bierze za paliwo plus ewentualnie wódka weselna, my mieliśmy do kościoła 5km od kościoła do sami 7 i pan który świadczy takie usługi zażyczył sobie 500 zł. więc moim zdaniem nie warto
12 moja wiązanka, świadkowej, plus butonierki 600zł, wszystko zalezy jaka wiązanka i jakie kwiaty, najlepiej wydrukuj sobie zdjęcie wiązanki idz do kilku kwiaciarni i pytaj gdzie co ile kosztuje ja też tak robiłam.
13 u nas ksiądz od 500 w górę ale to też w każdej parafii inaczej, też niestety musisz pytać księdza.
14 ja odradzam strojenie koscioła, bo wydasz około 1000 zł a msza w kościele trwa chwile, jeśli już to zrób tak jak my u mojej siostry, kupiliśmy takie materiołowe wstęgi wywiązaliśmy kokardy, założyliśmy na ławki, do tego uszyj u krawcowej dwa pokrowce na kszesła, kup kilka kwiatów, zrobicie sami a koszt mniejszy.
15 u nas kościelny w cenie księdza organista 200
16 zaproszenia to też zalezy jaki chcesz, możesz kupić po 1.20 albo po 5 zł, wtedy liczysz ile potrzebujesz i gotowe, ja polecam kupić na allegro jest taniej.
17 moja kucharka brała 17 złoty od osoby plus 200 zł dla każdej kelnerki i oczywiście kupowałam wszystkie produkty,
18kelnerzy jak wyżej:)

nie wiem czy pomogłam, nie wiem skąd jesteś a jak pisałam ma to duże znaczenie w cenach bardzo duże

Wesele 2017 remizy koszta pomocy.

19 lis 2016 - 13:49:57

Pewnie, że pomogłaś.
Dziękuję za poświęcony czas;*

Mamy już zarezerwowana sale w Goku oraz zdecydowalismy się na kucharke wraz z obsługą kelnerska (my robimy zakupy).

Zastanawiam się ile będzie kosztował zespół, kamerzysta, fotograf, jesteśmy z woj.lubelskiego

Wesele 2017 remizy koszta pomocy.

02 sty 2017 - 13:36:35

Z zespołami to różnie bywa cenowo, ale zwykle to jest około 5 tys. My mieliśmy Dja za niecałe 2 tys.
Kamerzysta - nie wiem jak w innych regionach, ale w Małopolsce mniej, niż 2500 to biorą tylko początkujące żółtodzioby. Fotografowie bardzo podobnie, choć mam znajomą, która bierze 1700. Odnośnie fotografa - dobrze się dowiedzieć, czy zapewnia też albumy, czy tylko nagrywa na płytkę CD i "nara". Bo koszt wywołania zdjęć na porządnym papierze jest niemały... Niektórzy fotografowie oferują sesję w dniu ślubu (co jest pomyłką kompletną wg. mnie,bo ja mimo, że mszę mieliśmy na 17:00, to ledwo się wyrobiłam ze wszystkim) i wtedy zwykle jest to taniej, niż sesja w innym dniu.
Odnośnie strojenia kościoła - radzę podpytać w kościele, bo czasami zajmuje się tym kościelny, albo siostrzyczka "przykościelna" i wtedy to z nimi trzeba rozmawiać. Nie raz jest tak, że jest ślub po ślubie, a kościół ubiera się tylko raz ;) także też dobrze podpytać.
Co do ofiary w kościele - my spisywaliśmy licencję w mojej parafii, więc tam dałam 200 zł, natomiast 300 już w kościele, w którym braliśmy ślub. Prawda taka, że najwięcej roboty ma ksiądz spisujący licencję, ale cóż... Po ślubie duchowny dostarcza dokumenty do USC (jeśli ślub konkordatowy).
Suknia - ja sama projektowałam sobie sukienkę ślubną i było z tym problemów co nie miara, bo jak się okazuje, krawcowe szyją, jak umieją = na jedno kopyto. I uszycie sukni wiktoriańskiej przerosło ich możliwości... Na szczęście znalazłam panią, co szyje stroje historyczne i udało się - samo szycie może i nie wyszło bardzo drogo bo 1 tys (bez krynoliny, którą szyłyśmy same z mamą), natomiast materiał (jedwab), koronki i praca związana z ozdabianiem sukni dała mi w sumie prawie 5 tys.... Ale pocieszę Cię, że znajoma miała suknię uszytą za 1700 zł, natomiast nie wiem, czy to tylko "robocizna", czy już z materiałem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-02 13:41 przez nariell.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sylwester 2016