Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dobry podkład na lato?

09 maj 2015 - 10:09:58

Dziewczyny, jaki podkład polecacie na lato do cery trądzikowej? Zależy mi na dobrym kryciu, ale żeby jednak był lekki i wyglądał naturalnie... Na pewno nie szukam czegoś takiego jak Revlon ColorStay bo jest megaaaa ciężki.
Napiszcie czego używacie i co się u was sprawdza;)

Dobry podkład na lato?

09 maj 2015 - 10:51:43

U mnie sprawdza się Loreal Paris True match- ZERO błyszczenia,konsystencja zupełnie matowa, chociaż na początku to może być przyczyną kłopotów w nakładaniu równomiernym, ale jak się wprawisz będzie super:)!

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 3/5

Dobry podkład na lato?

11 maj 2015 - 10:12:00

Ja korzystam z nivea visage, ale to bardziej krem niż podkład xD

Dobry podkład na lato?

01 lip 2015 - 19:05:27

Najlepszy podkład na lato to brak podkładu ! :)

Zmagałam się z trądzikiem przez kilka lat. Od czasów gimnazjum używałam fluidów, ale to było głupotą..

Moim problemem było również to, że nie mogłam dobrać koloru podkładu do swojej cery, żeby nie wyglądało na typową "tapetę", bo mam bardzo jasną cerę.

Nie udawało mi się też zakryć trądziku. No i każdy podkład był dla mnie 'za ciężki', czułam jakbym miała na twarzy maskę, a najgorsze było to, że spływał i robiły się na twarzy plamy.

Jakieś dwa lata temu wyjechałam na wakacje zabierając ze sobą tylko korektor. Szybkie pakowanie się i nawet nie myślałam o kosmetykach ;)

I problemem było właśnie wykonanie makijażu bez podkładu jak do tej pory.. Więc, użyłam korektora na całą twarz zamiast podkładu i robię tak do dziś.

Plusy z zastąpienia podkładu korektorem:
+ Konsystencja korektora jest dużo lepsza niż podkładu
+ Lepiej dobrany kolor
+ Dobrze kryje niedoskonałości i przebarwienia
+ Mniejsze koszty
+ Nie spływa
+ Nie ma efektu 'tapety', dużo osób mówi, że nie mam makijażu i wyglądam naturalnie i chyba to jest najważniejsze :)

Osobiście używam korektora Bell HypoAllergenic. Pisze, że jest to Hipoalergiczny korektor rozświetlający pod oczy. Ale ja używam go na całą twarz i polecam takie rozwiązanie zamiast podkładu ;)

I jeszcze jedno.. Zauważyłam, że moja cera się poprawiła a trądzik prawie całkiem zniknął. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-01 19:07 przez _natt_es.

Dobry podkład na lato?

19 lip 2015 - 20:48:27

dobry na lato to taki, który nie będzie cięzki dla skóry. Ja używam lekkich, nawilżającaych,a nie matujących. Dla mnie teraz jets wazniejze, aby odzywić skórę, bo niedawno skończyłam kurację z żelem alaclarin, który pomagał mi w trądziku. Obecnie szukam dobrego kremu, aby odżywić skórę i zregenerować ją.

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

Dobry podkład na lato?

20 lip 2015 - 01:30:09

U mnie na lato najlepiej sprawdza się ten [moderacja - link] :) nadaje skórze zdrowego blasku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-27 10:42 przez moderator.

Dobry podkład na lato?

20 lip 2015 - 08:19:26

Dla mnie niezawodny jest Soraya Sceniczny :) Latem używam koloru Beż a potem jak schodzi opalenizna to przechodzę na Jasny beż :) Idealnie kryje i jest bardzo trwały. Nie tworzy efektu maski i skóra oddycha, w ogóle nie jest tłusty. Kiedyś chciałąm wypróbować czegośinnego i koleżanka makijażystka polecila mi Revlon colorstay i to było coś okropnego. Tłusty przeokropnie, świeciłam się jak psu jajca i wyglądałąm jak typowa tapeciara. Musiałąm nakładać na niego tonę pudru sypkiego żeby się trochę przymatowić.... a Soraya Sceniczny jeszcze mnie nie zawiódł. Skóra się po nim nie klei nic a nic no i nawet nie trzeba wykańczać np. pudrem transparentnym bo sam w sobie sprawia, że skóra się nie świeci. Więc polecam

Dobry podkład na lato?

26 lip 2015 - 21:46:00

Ja latem tylko nakładam korektor i pudruję, podkład pomijam.

Dobry podkład na lato?

26 lip 2015 - 22:34:56

Stosuję Gosh ceptional wear i jestem z niego zadowolona.

Dobry podkład na lato?

14 sie 2015 - 14:22:19

ja z kolei latem staram się jak najmniej mieć na twarzy :D
w tym roku poszłam po bronzer bronzing terra powder od Golden Rose. kupiłam w promocji, używam codziennie, a jego nie ubywa :P
jest delikatny i nie tworzy efektu maski, z tego co mi babeczka przy stoisku powiedziała, to jest kilka odcieni w zależności od kolory cery i włosów, mi dała 102 i jest ok.
jeśli masz trądzik to zalecałaabym jak najmniej podkładów, tak , żeby te skóra oddychała, jak tylko wracasz do domu, to zmywaj wszystko.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

eyeliner trwały!