Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

sprawdzony stomatolog

2 minuty temu

sklep detailingowy

26 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mnie się podoba taki naturalny makijaż, żeby nie było widać tapety na twarzy a żeby był świeży

Agnieszka, czy masz na myśli makijaż nude? :) Myślę, że w takim makijażu każdej kobiecie jest do twarzy, świetnie nadaje się do pracy i na mniej oficjalne wyjścia.
Ja ostatnio korzystam z tutoriala zamieszczonego na blogu douglasa.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Dziewczyny ja dopiero zaczynam przygodę z makijażem. Mam pytanie. Kupiłam sobie taką gąbeczkę do podkładu, niestety kiedy go nakładam i ją rozcieram to ona mi niemal wszystko ściąga.. Co poradzicie? Co robie źle?

nigdy wcześniej się nie malowałam (tak, wiem, shocking), a przynajmniej nie tak, żeby w tym wyjść do ludzi.
jestem totalną ciapą w nakładaniu makijażu, po prostu nie mam wprawy, cierpliwości i chęci, żeby codziennie się w to bawić. już kij z tym, że rano mam tempo ślimaka więc nawet nałożenie czegoś takiego jak tusz do rzęs trwałoby 30 minut.
jednak mimo to od jakiegoś czasu interesuję się nieco trikami makijażowymi, czytam rożne porady, wskazówki (w celach edukacyjnych na przyszłość) i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie dorastam do sytuacji, tego jest zdecydowanie za dużo, by to ogarnąć w krótkim czasie.
wydaje mi się, że ze względu na moją cerę, na co dzień potrzebowałabym jedynie dobrego podkładu, eyelinera i pomadki, bo brwi i rzęsy mam dość ciemne, tak że nie byłoby widać jakichkolwiek poprawek. moja siostra pracuje w firmie kosmetycznej i ma zniżkę na ich produkty więc kupuje od czasu do czasu różne nowości, w tym pomadki w kredce (nawet czarną), lakiery do paznokci, raz udało jej się załatwić paletę z cieniami, ale co z tego, skoro żadna z nas się nie maluje ani na co dzień ani na wyjścia.
doszłam już do takiego miejsca, że ściągnęłam sobie na telefon aplikację YouCam Makeup, która bardzo dobrze nakłada makijaż na gotowe i robione zdjęcia i pozwala mi stwierdzić, w jakich mniej więcej kolorach bym dobrze wyglądała albo jaki typ eyelinera byłby dla mnie najlepszy. ale bardzo wątpię, żeby później udało mi się to odtworzyć na żywo, dlatego jeżeli kiedykolwiek będę potrzebować profesjonalnego makijażu, będę mogła pokazać zdjęcia z tej aplikacji, żeby makijażystka wiedziała, czego mniej więcej oczekuję. bardzo fajna, naprawdę polecam, tak przy okazji :)

Ja również uwielbiam oglądać tutoriale, ale jeżeli chodzi o makijaż to zawsze mam wrażenie, że coś zrobiłam nie tak jak na filmie i wyglądam śmiesznie - ostatecznie wychodzę w podstawowym makijażu: oczy - kreska i tusz + usta ;) Jednak sprawdzają się u mnie tutoriale na włosach, uwielbiam :)

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 5/5

Cytat
girlwiththepug
Agnieszka, czy masz na myśli makijaż nude? :) Myślę, że w takim makijażu każdej kobiecie jest do twarzy, świetnie nadaje się do pracy i na mniej oficjalne wyjścia.
Ja ostatnio korzystam z tutoriala zamieszczonego na blogu douglasa.

Mi się tez podoba taki make up no make up. Poza tym faceci nie lubia u dziewczyn mocnej tapety na twarzy. Muszę zajrzeć na ten blog Douglasa, może się czegoś naauczę.

No muszę powiedzieć, że na prawdę macie talent! Muszę ponadrabiać pewne rzeczy :D

makijaż bomba, ale czy może by tak ktoś podał nr cieni do powiek ;)

Ja na co dzień nakładam tylko eyelinera i pomadkę, na poważniejsze wyjścia maluję mocniej oko (czyli cienie, eyeliner + tusz), ale broń Boże smoky eye, bo źle w nim wyglądam.
Do tego albo naturalne albo bardzo mocne usta, zależy od mojego nastroju :D
No i z racji na moją cerę stosuję krem BB albo z filtrem UV.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

ostatnio widziałam wpis na blogu <moderacja-spam> że lepiej oglądać filmy video zamiast książek, pordników, takch zdj itp ;) a jakie jest wasze zdanie na ten temat? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-20 11:01 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 3/5

Zaraz spróbuję wrzucić tutaj zdjęcie makijażu który zrobiłam w stylu Kim Kardashian <moderacja-spam> jest najtrudniejszy wg mnie... same pewnie dobrze wiecie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-20 11:03 przez moderator.

Jak ja bym się chciała nauczyć tak malować oczy. Ach!

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 2/5

dziewczyny! ja odkryłam super produkt do podkreślania brwi i do tego jeszcze za śmieszne pieniądze! miss sporty ma taki studio eyebrow kit - super pigmentacja i kolory, bardzo łatwo można podkreślić brwi i efekt jest naturalny :) jeśli ktoś jest takim freakiem brwiowym (hihi ;)) jak ja to polecam

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 4/5

Ja mogę polecić tusz do rzęs max factor 2000 calories, baze pod makijaz Make-up akademie z bielendy z efektem rozświetlenia i podkład Bourjois na to. Wtedy makijaż długo mi się utrzymuje, skóra jest bardziej promienna. Jak używam tej bazy to zwykle już nie nakładam kremu do twarzy

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 2/5

ja niedawno odkryłam super eyeliner z miss sporty: pump up booster. To taki eyeliner, trochę taka kredka, ale super się nim pracuje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chcę wygrać konkurs! Pomożecie?:)