Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dlaczego schodzi mi podkład?

27 sie 2014 - 21:58:02

Obecnie używam podkładu z revlonu, który odpowiednio dla mojej cery dobierała wizażystka oraz stay matte z rimmela. Kiedyś i z jednym, i drugim wszystko było ok, ale od jakiegoś czasu zauważyłam że oba schodzą mi z nosa (na pewno nie jest to wynikiem wycierania go chusteczką, jakiegoś częstego dotykania, czy pocierania)i trochę z czoła, na policzkach i brodzie jest ok. Dodam, że kiedyś nie kremowałam twarzy przed nałożeniem podkładu i było dobrze, jak zaczęło mi się tak robić zaczęłam stosować krem, ale jest to samo. Dodatkowo zainwestowałam w dobry pędzel, to również nie pomogło. Nie zauważyłam zmian na mojej cerze, nadal jest mieszana.

Co zrobić? jakieś pomysły o co w ogóle może chodzić? Bo z bliska wygląda to naprawdę źle ;/

dlaczego schodzi mi podkład?

20 wrz 2014 - 00:28:11

Nie mam pojęcia dlaczego, ale podbijam może ktoś się jeszcze wypowie.

dlaczego schodzi mi podkład?

20 wrz 2014 - 02:14:28

jest możliwość, że w tych miejscach Twoja skóra wydziela więcej sebum, przez to, że oba te podkłady są bardzo wysuszające. Może się to objawiać właśnie szybszym schodzeniem podkładu w danych partiach twarzy.

dlaczego schodzi mi podkład?

20 wrz 2014 - 08:08:39

daj skorze twarzy troche odpoczac od podkladow.

dlaczego schodzi mi podkład?

22 wrz 2014 - 21:32:55

Też mi się wydaje, że to wina sebum. Odstaw na trochę podkłady może? ;)

dlaczego schodzi mi podkład?

22 wrz 2014 - 21:55:46

Mamy końcówkę lata :)
po lecie wiadomo skóra jest delikatnie przesuszona...
a jesli jest przesuszona, to automatycznie aby wyrównać poziom nawilżenia (NMF) gruczoły łojowe zaczynają proacować dużo bardziej, dlatego w tych miejscach podkład może " nie siadać" ...
idealnie byłoby zrobić kilka razy peeling - najlepiej zrób to kawą mieloną - umyj buzię i na wilgotną skórę nakładaj kawę (suchą, sypką mieloną - byle nie rozpuszczalną, tylko ta fusiastą).
Kawa poprawia mikro-krążenie, a co za tym idzie skora jest lepiej natleniona, staje sie jędrna i świetlista, a także wypoczęta. dzięki obecnosci kofeiny - dostaje nasza skora kopa a i nam poprawia się od zapachu humor :)
kawa delikatnie tez nawilzy buzię :)

po zmyciu peelingu naloz krem, albo - jesli masz w poblizu biedronkę- mieli ostatnio maski algowe do sprzedania - mialy niezly sklad i taka maseczka rowniez dobrze by Ci zrobila:)

jesli po kilku takich zabiegach problem by sie pojawial- prawdopodobnie trzeba zmienic podklad :(

uhhhh ale wyłożyłam łopatologicznie to :D

w wolnej chwili zapraszam Was na mojego bloga, do 30,09 jest konkurs do wygrania paleta cieni LANCOME oraz błyszczyk Victoria's Secret :)
facebook.com/FashionLovePassion/posts/770987729631817

dlaczego schodzi mi podkład?

25 wrz 2014 - 09:39:49

a bazy uzywasz? Moze rzeczywiscie daj cerze odpocząć, a tak to uzyj sobie jakiejś trwałej bazy, która utrzyma fluid w okolicach nosa ;-)
Ja z baz moge polecic tą: http://www.skapiec.pl/site/cat/4624/comp/7544786
Ale uzywam jej tylko na wielkie wyjscia :) W sensie,ze tylko wtedy kiedy szczerze potrzebuje zeby make up sie trzymal. Wydaje mi sie,ze jak przyzyczaisz twarz to bedzie gorzej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-25 09:40 przez Arobala.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Make-up krok po kroku, porady, makijażowe inspiracje!