Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co na powieki?

23 lut 2014 - 22:58:09

Witajcie

Do codziennego makijażu używam cieni do powiek, ale niestety nie trzymają się tak długo jakbym chciała..Po jakimś czasie bledną, są niewidoczne. Używam bazy pod cienie z Avonu, ale nie o mam pojęcia co o niej myśleć. Chyba w życiu już się na nią nie zdecyduję..Pieniądze wydane w błoto..
Może to być spowodowane "tłustymi powiekami"..Moje pytania są dwa.. Pierwsze..jeśli mam tłuste powieki to czego mogę użyć by cienie się dłużej trzymały, a drugie..Jakiej bazy Wy używacie pod cienie..Może znajdzie się jakasś lepsza, która "czyni cuda"

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:07:29

bardzo dobra jest baza z DAX cashmere. na tlustych powiekach czesto dobrze sie trzymaja kremowe cienie.

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:09:05

Hm. Mogę zapytać jakie to są?

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:11:28

Odtłuścić jest najlepiej tonikiem, a co do bazy, też mam tą z avonu, szału nie ma. Często wchodzę na blogmakijaz.pl, tam są porady Sephory. Często mówią, że najlepszą bazą jest sam cień kremowy i na to nakładać już w innej postaci.
Kremowy cień ma konsystencję jak np baza, czasami są gęściejsze. Dla mnie lepsze są te w słoiczkach niż sztyftach. Nakładam je palcem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-23 23:15 przez rudaa88.

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:16:05

Revitalash Fineline Primer, na powieki minimalnie.

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:17:21

Podobno baza z Artdeco jest niezła, ale osobiście nie próbowałam.
Też mam ten problem i swojego czasu czytałam o tym trochę. Różne są porady na ten temat, jedne dziewczyny piszą, żeby kłaść krem, podkład, puder i co się nawinie, inne, żeby nie przeciążać powieki i nie nakładać nic poza cieniem, ale tu zaś pojawiają się sugestie, że nienawilżona powieka będzie reagować wzmożoną produkcją sebum.
Z moich doświadczeń wynika, że:
- krem powinien być lekki (spotkałam się z radą, żeby przecierać tylko tonikiem nawilżającym i to chyba też dobry pomysł);
- lepiej nie nakładać podkładu w kremie, jeśli się takiego używa;
- zamiast bazy można użyć cienia w kremie/płynie o naturalnym kolorze. Z tego, co pamiętam dla kilku osób był to najlepszy sposób.
Ogólnie rzecz biorąc, moja metoda wygląda tak: lekki krem, podkład mineralny nakładany na mokro i na to cień. Cały dzień wytrzymuje w moim przypadku, ale to wiadomo, zależy od tłustości powieki.

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:18:08

Jakos ja uzywam bazy z Avonu i stwierdzam, że jest genialna :) ale co kto lubi :) polecam dobrze nawilżać powieki, bo efekt ciężkich, tłustych powiek często pojawia się przy braku odpowiedniego nawilżenia, gdyż dziewczyny zapominają o tym, ze powieka to tez skóra, która wymaga nawilżenia :)

zweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:27:57

Powiem Wam tak, najlepiej na pierwszy rzut wypróbować jakąś tańszą bazę ( polecam essence ) , lepiej sprawdzić jak się w tym czujesz. Każda baza sprawi, że cienie dłużej się utrzymują i wyglądają lepiej.

Zapraszam na mojego bloga tak co do nowinek kosmetycznych. Fuchsia163.blogspot.com

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:34:26

Cytat
diaspro
Powiem Wam tak, najlepiej na pierwszy rzut wypróbować jakąś tańszą bazę ( polecam essence ) , lepiej sprawdzić jak się w tym czujesz. Każda baza sprawi, że cienie dłużej się utrzymują i wyglądają lepiej.

Nie zgodzę się. Nie mówię akurat o bazie Essence, ale wiele jest bubli kosmetycznych, które bardziej szkodzą niż pomagają, także na pewno nie każda baza działa. Mnie np. Vipera nie dała nic, a nawet nie wiem, czy cień nie zbierał się szybciej.

Co na powieki?

23 lut 2014 - 23:38:49

Cytat
jovita
bardzo dobra jest baza z DAX cashmere. na tlustych powiekach czesto dobrze sie trzymaja kremowe cienie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

revlon