Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Brwi permanentne

30 lis 2013 - 20:23:31

Kilka dni temu ( w srodę ) zrobiłam sobie makijaż permanentny brwi .
Mam pytanie do dziewczyn , które również wykonywały ten zabieg .
Jak długo smarowałyście brwi ? Po jakim czasie pigment zaczął blednąć ?
No i czy przemywałyście brwi wodą z mydłem antybakteryjnym :)?

Brwi permanentne

30 lis 2013 - 20:41:29

Brwi powinno się smarować około tygodnia. Ale to wszystko powinna wyjaśnić Ci linergistka. Z tym blednięciem to chyba zależy od wykonanego makijażu. Czy jest mocny, czy słaby. Ale tak po tygodniu powinien zblednąć. Po dwóch tygodniach dlatego trzeba zrobić korektę. Z tego co pamiętam to przez jakiś tydzień należy unikać kontaktu wody z brwiami.

Brwi permanentne

30 lis 2013 - 22:19:51

Oczywiście linergistka poinformowała mnie jak dbać , nawet dostałam specjalną broszurę z informacjami.
Pytam tak z ciekawości jak to było w Waszych przypadkach.
na mojej ulotce jest napisane,ze unikać kontaktu z wodą ... na stronach internetowych wyczytałam, ze można przemywać je wodą z mydłem antybakteryjnym (tak jak w przypadku zwykłego tatuażu)

Brwi permanentne

30 lis 2013 - 22:30:50

ja mialam robione przez czas do poki nie zluszcza siebrwi nie wolno ich przemywac ani co kolwiek robic woda itd... jesli deszcz pada i ci skapnie na brwi nie wolono przecierac... mi po tyg zluszczyly sie i do tego czasu smarowalam pozniej nawilzalam jak reszte twarzy :)

makijaż permanentny to nie tatuaz pigment masz slabiej osadzony niz w tatuazu takze radze nie przemywac...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-30 22:33 przez karola0813.

Brwi permanentne

30 lis 2013 - 22:31:33

ja smarowałam swoje brewki tylko i wyłącznie wazeliną, przez ok. tydz.
po tygodniu barwnik zaczął blednąć, przestało swędzić itp..

unikałam kontaktu z wodą i uważałam przy makijażu codziennym.

a to, jak szybko goją się brwi zależy od kondycji Twojej skóry - jeśli dbasz o buźkę i dbasz o brwi po zabiegu w ciągu tyg wszystko się wygoi :)

jaką metodą miałaś robione?

Brwi permanentne

01 gru 2013 - 10:24:44

Kurcze bo ja 2 razy dziennie przemywałam nawilżonym wacikiem z mydlem antybakteryjnym ...

Brwi permanentne

01 gru 2013 - 10:46:37

ja też nie traktowałam brwi wodą a tym bardziej mydłem tydzień po zabiegu, po jakiś 5 dniach odpadły strupki, brwi stały się bledsze. ale rzeczywiście nawet czytałam, że trzeba unikać kontaktu brwi z jakimkolwiek mydłem.

Brwi permanentne

01 gru 2013 - 10:51:20

Smarowalam brwi tylko przez pierwsze 3 dni :)
Przemywalam twarz wodą-normalnie :)
Pigment mi nie wyblakl, poprostu strupki zeszly, poprawke mialam 2 miesiace pozniej :)

Wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od kosmetolog jak cie pokieruje, kazda robi to wedlug uznania, bo jak czytam opinie na temat pielegnacji sa podzielone.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-01 10:52 przez XxAtmospherexX.

Brwi permanentne

01 gru 2013 - 11:01:43

XxAtmospherexX otóż to :)


Na jednej stronie piszą ,ze przemywać a na innej zeby unikac kontaktu z wodą .
Ja ich nie polewałam wodą ani nie moczyłam ;p delikatnie przecierałam zwilżonym wacikiem rano i wieczorem .

Brwi permanentne

01 gru 2013 - 11:09:01

Cytat
oleczka089
XxAtmospherexX otóż to :)


Na jednej stronie piszą ,ze przemywać a na innej zeby unikac kontaktu z wodą .
Ja ich nie polewałam wodą ani nie moczyłam ;p delikatnie przecierałam zwilżonym wacikiem rano i wieczorem .

A widzisz, czyli jednak kazdy inaczej :)
Ja pytalam mojej Kosmetolog i mowila ze moge normalnie przemywac twarz woda, tylko wiadomo, nie narazac ich na zbyt dlugi "przysznic" bo musi sie wygoic :)
Kiedy idziesz na poprawke ?

Brwi permanentne

01 gru 2013 - 11:25:46

Na korekte mam przyjść tez za ok. 2 miesiące

niezweryfikowana
Posty: 854
Ostrzeżenia: 9/5

Brwi permanentne

06 sie 2021 - 08:25:14

Ja miałam microblading, nie pamietam po jakim czasie korekta, ale idę niedługo 3 raz Ogólnie to brwi bardzo naturalnie po tym wyglądają. Jak schodzą to po prostu robią się jaśniejsze, nie zmieniają koloru tak jak u niektórych się zdarza ;)
https://estetico.pl/brwi-permanentne
Ogolnie dobrze jest sobie poczytac o tym jak wyglada zabieg. Jak również opinie o poszczególnych salonach Nie powinno się na pewno oszczedzać na specjalistach i wybrać tam gdize maja w tym doświadczenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-24 08:06 przez adelka28.

Brwi permanentne

28 paź 2021 - 12:19:53

ja po czasie stwierdzam, że brwi permanentne to była świetna inwestycja. Teraz nie muszę się martwić o makijaz bo brwi non stop wyglądają dobrze :) A zawdzięczam to Magdalenie Bąk :) Według mnie pani Magda to najlepsza linergistka w Warszawie serce

niezweryfikowana
Posty: 103
Ostrzeżenia: 6/5

Brwi permanentne

04 maj 2023 - 08:45:09

Od siebie daję namiar na gabinet w Chorzowie, w którym mają doświadczenie w wykonywaniu takiego makijażu:
https://perfecteyes.eu/
Jeśli kolor i kształt zostaną dobrze dobrane, potrafią zupelnie odmienić twarz, która będzie wyglądała po prostu lepiej oraz młodziej.

Poza tym jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które nie umieją się malować albo po prsotu nie mają na to zbyt wiele czasu ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poparzone spojówki po przedlużaniu rzes:(