Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

makijaż oczu

12 lis 2012 - 09:26:21

chciałabym poznać wasze sposoby na makijaż oczu- mi jakoś marnie wychodzi, nie umiem zrobić równych cienkich kresek, zawsze wychodzą jakieś koślawe, dlatego ograniczam się jedynie do tuszu do rzęs. wiem, że "trening czyni mistrza" i probuje malować te nieszczęsne kreski, ale ciagle mi nie wychodzi :/
moze macie jakies swoje sprawdzone sposoby na wykonanie perfekcyjnego makijażu oczu?

makijaż oczu

12 lis 2012 - 09:31:38

to jest moj makijaz codzienny :)
na imprezę w sumie jest podobny tylko dol bardziej podkreslony i rzesy bardziej wymalowane :)
sory za serduszko innego nie mialam ^^


a maluję sie zawsze linerem w pędzelku, najjpierw maluje częśc nad okien do konca oka,a pozniej biore sie za ogonek :)
niestety na początku potrafilam jedo oko malowac 20 min, bo co chwile musialampatyczkiem zmazywac ogonek bo mi nie wychodzil :)
ale teraz jak robie to moze trafi sie ze go zmaże z 3 razy i wychodzi hehe ;] albo wogole wychodzi za pierwszym razem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 09:33 przez kara2606.

makijaż oczu

12 lis 2012 - 09:32:20

witaj w klubie...też nie umiem narysować prostych kresek, czasem na jednym oku wyjdzie ładnie, na drugim tragedia i trzeba zmywać oczy. Pozostaje tusz do rzęs ;p

makijaż oczu

12 lis 2012 - 09:32:24

Chodzi ci o kreskę eyelinerem? na yt jest pełno takich filmików

makijaż oczu

12 lis 2012 - 09:33:20

Milam to samo:P ale doszłam do wprawy. ja sobie lekko powieke naciągam i wzdluz lini rzes ciagiem maluje kreske. czasem wyjdzie mi naprawde cienka a czasem ciut grubsza. nie ma co malowac kreski powoli bo wychodzi nie rowna ( w jednym miejscu cienka , w drugim gruba) i do tego krzywa. i co Ci moge doradzic: cierpliwosc i naprawde trening czyni mistrza. teraz gdy umiem kreske namalowac to praktycznie cieniami sie nie maluje;]

makijaż oczu

12 lis 2012 - 09:34:18

najprościej jest linerem w słoiczku i pędzelkiem prostszego sposobu nie znam:) inaczej nawet kredka kreska mi nigdy nie wychodzi a tak jest to bardzo proste

makijaż oczu

12 lis 2012 - 10:59:06

Cytat
fabryka-mody
witaj w klubie...też nie umiem narysować prostych kresek, czasem na jednym oku wyjdzie ładnie, na drugim tragedia i trzeba zmywać oczy. Pozostaje tusz do rzęs ;p

taak, to jest najgorsze- jestem uradowana, że na jednym oku super pięknie a na drugim jakaś koślawa masakra :( będę trenować w każdej wolnej chwili :D może kiedyś się nauczę :D

makijaż oczu

13 lis 2012 - 12:54:56

Cytat
tukuu
Cytat
fabryka-mody
witaj w klubie...też nie umiem narysować prostych kresek, czasem na jednym oku wyjdzie ładnie, na drugim tragedia i trzeba zmywać oczy. Pozostaje tusz do rzęs ;p

taak, to jest najgorsze- jestem uradowana, że na jednym oku super pięknie a na drugim jakaś koślawa masakra :( będę trenować w każdej wolnej chwili :D może kiedyś się nauczę :D
też tak mialam tyyyle razy, na jednym super extra a drugie.. :P

makijaż oczu

15 lis 2012 - 16:23:08

jesli chodzi o kreski, to warto pamiętać by ręka była nieruchomo - np oprzeć o biurko.
nie chwaląc się, moje od dawna wyglądają nieźle, sposób? ćwiczyć i ćwiczyć. Zaczynam zawsze od wewnętrznego koncika, ciągnąc kreskę wzdłuż oka, końcówkę kreski robię osobno, zaczynając od zewnątrz.

makijaż oczu

16 lis 2012 - 16:04:35

Maluję kreskę na oku już od kilku lat i na początku kiedy nie wychodziły mi one proste stosowałam taki sposób:
- namalujecie kreskę eyelinerem, która może być krzywa, nierówna itp.
- bierzecie patyczek kosmetyczny(taki do uszu) i nasączacie go mleczkiem do demakijażu, tonikiem, zwykłym kremem, a nawet podkładem i nim równacie kreskę tzn. ścieracie wszystkie nierówności. Poźniej delikatnie możecie dokonać jakiś poprawek jak np. zetrzecie za dużo eyelinera.

Wypróbujcie eyelinery w pisakach i żelu(polecam eyeliner w żelu z Essence) - nimi zdecydowanie łatwiej robi się kreskę niż tymi klasycznymi ;)
Poza tym malujcie kreskę kawałeczek po kawałeczku naciągając powiekę, wolno i w pełnym skupieniu ;)

Mój makijaż oka to : kreska na górnej powiece eyelinerem, kreska do połowy dolnej powieki szarą kredką + wytuszowane rzęsy. Czasem używam zalotki lub cieni(filotey i szaroście), białą(na wodną linię oka) lub czarną kredkę. Polecam również zabieg trwałej na rzęsy. Kosztuje 50 - 80 zł a daje efekt długich i podkręconych rzęs, otwiera i powiększa oko.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-16 16:07 przez duchess93.

makijaż oczu

21 lis 2012 - 15:42:02

Polecam ten eyeliner:

Ma fajny pędzelek, nie za miękki nie za twardy. Łatwo się maluje i tani, bo ok 10zł:)

Nie ma chyba foty. Jak coś to firma Virtual :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-21 15:46 przez MoniakV.

zweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 1/5

makijaż oczu

22 lis 2012 - 14:32:11

jesli chodzi o kreski, ja polecam flamastrem do oka sobie najpierw krechy zrobic a pozniej linerem poprawic :)

makijaż oczu

25 lis 2012 - 12:26:03

Cytat
kara2606
to jest moj makijaz codzienny :)
na imprezę w sumie jest podobny tylko dol bardziej podkreslony i rzesy bardziej wymalowane :)
sory za serduszko innego nie mialam ^^

[attachment 804647 makijaz.jpg]

a maluję sie zawsze linerem w pędzelku, najjpierw maluje częśc nad okien do konca oka,a pozniej biore sie za ogonek :)
niestety na początku potrafilam jedo oko malowac 20 min, bo co chwile musialampatyczkiem zmazywac ogonek bo mi nie wychodzil :)
ale teraz jak robie to moze trafi sie ze go zmaże z 3 razy i wychodzi hehe ;] albo wogole wychodzi za pierwszym razem

Ślicze kreseczki! :))

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

makijaż oczu

26 lis 2012 - 17:16:25

Ja kupuje eyliner zawsze w sephorze jes jednym z najlepszych a maskary uurzywam belli bomp juz od raku chyb i ciagle mnie nie zawodzi. Ale trudno jest wykonac perfekcyjny makijaz oczu

makijaż oczu

27 lis 2012 - 08:19:25

mi najlepiej wychodzi tzw."przydymione oko" a z kreskami to róznie czasem wyjdzie, czasem nie:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki Benefit