Obecnie rozmawiamy o:

Dobry psycholog

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

makijaż oczu

27 gru 2012 - 21:56:00

ja proponuje eyeliner w pedezelku nie zadne flamastry.
i ja zaczynam od "ogonka " a pozniej maluje reszte najlepiej jest sobie podzielic powieke na czesci i polaczyc wszystkie elementy razem bo ja bedziesz chciala sobie od razu narysowac ladna kreske a nie masz wprawy to nie wyjdzie .

tak jak mowie ja zaczynam od ogonka a pozniej rysuje srodek i cienka warstwe w przy nosku :D ciezko ci to wytlumaczyc proponuje ogladnac filmiki na yt tam najlepiej Ci to opisza:)

makijaż oczu

27 gru 2012 - 22:28:56

moja kreska poczatkowo była tragiczna i malowałam ja bardzo długo ale teraz po kilku miesiacach robie ja jednym pociągnięciem pędzelka (oczywiście eyeliner w żelu) a moim sposobem na niedokładna kreske jest jej roztarcie, na żelowa kreskę nakładam malutkim pędzelkiem czarny bądź brązowy cień i delikatnie rozcieram wyviagając w kąciku ku górze i wtedy wygląda bardzo ładnie i naturalnie dodatkowo podkreslam górna linię wodną co daje efekt mega gęstych rzęs a reszta makijażu to już różnie ale zazwyczaj przydymione oko z mocnym rozjaśnieniem kącika (nakładam cień powyżej załamania powieki i rozcieram do momentu ażefekt jest zadowalający... dolna powieka koniecznie mcno zaznaczona i oczywiście do 3/4 długości, w zewnętrznym kąciku oko musi być zamknięte (wyciągnięta końcówka z górnej lini rzęs musi się łączyc z dolną) bo to bardzo powiększa oko...

makijaż oczu

28 gru 2012 - 19:46:44

heheh tylko tusz:)

makijaż oczu

29 gru 2012 - 01:39:38

Spróbuj koniecznie ten kosmetyk, a gwarantuję efekt super kreski zły/b]

http://www.butiqueuk.pl/190-564-large/elf-cream-eyeliner.jpg

makijaż oczu

29 gru 2012 - 14:00:40

najllepszy eyeliner jest w pisaku. musisz opierac o cos reke ta ktora malujesz zeby ci tak nie drgala :)

makijaż oczu

31 gru 2012 - 08:29:36

Cytat
duchess93
Maluję kreskę na oku już od kilku lat i na początku kiedy nie wychodziły mi one proste stosowałam taki sposób:
- namalujecie kreskę eyelinerem, która może być krzywa, nierówna itp.
- bierzecie patyczek kosmetyczny(taki do uszu) i nasączacie go mleczkiem do demakijażu, tonikiem, zwykłym kremem, a nawet podkładem i nim równacie kreskę tzn. ścieracie wszystkie nierówności. Poźniej delikatnie możecie dokonać jakiś poprawek jak np. zetrzecie za dużo eyelinera.

Wypróbujcie eyelinery w pisakach i żelu(polecam eyeliner w żelu z Essence) - nimi zdecydowanie łatwiej robi się kreskę niż tymi klasycznymi ;)
Poza tym malujcie kreskę kawałeczek po kawałeczku naciągając powiekę, wolno i w pełnym skupieniu ;)

Mój makijaż oka to : kreska na górnej powiece eyelinerem, kreska do połowy dolnej powieki szarą kredką + wytuszowane rzęsy. Czasem używam zalotki lub cieni(filotey i szaroście), białą(na wodną linię oka) lub czarną kredkę. Polecam również zabieg trwałej na rzęsy. Kosztuje 50 - 80 zł a daje efekt długich i podkręconych rzęs, otwiera i powiększa oko.

A ten eyeliner Essence długo się trzyma? Bo też chciałam się przerzucić na takie w żelu, ale słyszałam różne opinie o nim ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-31 08:29 przez Lavvika.

makijaż oczu

31 gru 2012 - 15:13:50

kup skośny pędzelek i preparat do spryskiwania cieni i będziesz mogła z każdego cienia zrobić liner,ja robię skośnym na mokro kreski właśnie...oczywiście bez bazy się nie obejdzie...zwykły liner odstawiłam już

makijaż oczu

31 gru 2012 - 15:24:42

Mój makijaż na dzisiejszą zabawę :))

Jasny cień, bądź bazę rozcieram na całej powiece. Pędzelkiem płaskim nakładam na całą powiekę cień "cafe latte" , później np.palcem bądź pędzelkiem nakładam w kącik brązowy cień, rozcieram to wszystko puchatym pędzelkiem tak aby podkreślić kąciki oraz całe oko. Gdy już wszystko gra biorę czarną kredkę , i od połowy do zewnątrz kącika rysuje kreskę ( tak jakby elaynerem) później biorę na pędzelek trochę czarnego cienia i rozcieram tą kreskę, gdy mam "kocie oko" biorę elayner maluje górną kreskę, później biorę cień brązowy i czrną kredkę i przy dolnych rzęsach łącze je w całość "najpierw cień, potem lekko kredka " i tuszuje mocno rzęsy ;))))))))

polecam filmik

makijaż oczu

01 sty 2013 - 19:42:00

Widzę, że chodzi o kreskę. Więc dla początkującej osoby będzie dobry miękki ołówek do kresek. Eliner czy pisak na początek jest za trudny. Dobry ołówek miękki, który swoją drogą wystarcza na długo możesz kupić w Oriflame taki fioletowy, wysuwany.
A zrobić możesz wieloma sposobami. Spróbuj naciągnąc powiekę łapiąc zakończenie oka, usztywnij rękę żeby nawet nie drgnęła, a kreskę rysuj obkręcając głową. Później dojdziesz do wprawy, że nie będzie ci potrzebny ten sposób. Aa i na początku popróbuj kreskę nie na całą powiekę, a tylko od połowy i żeby trochę wystawało, ale nie jak chinka.
powodzenia, i dużo cierpliwości :)

makijaż oczu

03 sty 2013 - 20:37:56

Polecam:



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 20:39 przez hessa.

zweryfikowana
Posty: 220
Ostrzeżenia: 1/5

makijaż oczu

05 sty 2013 - 17:11:48

Cytat
klaudiii_6
Spróbuj koniecznie ten kosmetyk, a gwarantuję efekt super kreski zły/b]

http://www.butiqueuk.pl/190-564-large/elf-cream-eyeliner.jpg

ja posiadam ten e-liner w kremie okropny i sie sciera

makijaż oczu

07 sty 2013 - 18:30:10

długie kreski eyelinerem, tusz, lekko podreślenie na dole kredką;)

makijaż oczu

08 sty 2013 - 18:04:39

Ja maluję oczy wewnątrz powieki na górze i na dole, używam do tego celu kohlu egipskiego w sztyfcie (mozna kupić na Allegro).

Jak Ci nie wychodzi kreska na górnej powiece to wypróbuj makijaż w stylu Audrey Hebpurn. Poszukaj w Googlach jej zdjęć i przyjrzyj się - kreska nie jest na krańcu powieki, ale jest właściwie zakreślona półkolem na powiece, mniej więcej na górnej granicy oczodołu od nasady oka po boczną końcówkę. To się sprawda :)
O, znalazłam dobre zdjęcie - chodzi o taką górną kreskę:

http://3.bp.blogspot.com/-Zup7C4rViuY/UI1rl5HNHcI/AAAAAAAACeA/8z61muyPbjs/s1600/audrey_hepburn_with_eye_makeup-5177.jpg
http://i2.pinger.pl/pgr66/fa964d21002031744fa427ab/audrey-hepburn-photo.jpg



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-08 18:07 przez ellamaria1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Smoky eye :)