Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

1 minutę temu

tabernakula sklep

20 minut temu

zakupy internetowe

45 minut temu

Budowa domu

49 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

make-up wasze sposoby

18 lut 2012 - 14:45:01

tak sobie pomyslalam ze moznabyloby zalozyc watek o sposobach malowania sie.....dodawajcie swoje propozycje......
ja zaczne a wiec aby oczy pomalowac tak samo przykladam karte nk do bankomatu w taki sposob aby dotykala konca brwi i kacika oka a nastepnie maluje powieke cieniem......

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 12:52:42

a nie lepiej np. przykleic tasme samoprzylepną do skóry i w tej sposob zaznaczyc miejsce, które NIE bedzie pomalowane?

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 12:55:08

ja bym taśmy nie mogła sobie przykleić. Pomysł z kartą lepszy:P

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 12:55:57

Cytat
pap0117
a nie lepiej np. przykleic tasme samoprzylepną do skóry i w tej sposob zaznaczyc miejsce, które NIE bedzie pomalowane?
Hahaha;D

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 12:57:08

a jeszcze lepiej cenówke:)

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 12:57:10

Cytat
pap0117
a nie lepiej np. przykleic tasme samoprzylepną do skóry i w tej sposob zaznaczyc miejsce, które NIE bedzie pomalowane?

Ja tak robiłam, ale niestety ten sposób okazał się nie do końca trafny, bo wcześniej nałożony na twarz podkład zostaje troszkę ściągnięty razem z taśmą. Więc trochę lipa. Już z tą kartą chyba lepszy motyw ;)

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:22:43

Cytat
sowinska
Cytat
pap0117
a nie lepiej np. przykleic tasme samoprzylepną do skóry i w tej sposob zaznaczyc miejsce, które NIE bedzie pomalowane?

Ja tak robiłam, ale niestety ten sposób okazał się nie do końca trafny, bo wcześniej nałożony na twarz podkład zostaje troszkę ściągnięty razem z taśmą. Więc trochę lipa. Już z tą kartą chyba lepszy motyw ;)

Ja tak robie cały czas i jest ok. najwyzej pod oczami podklad mozna nalozyc pozniej :)
Jak dla mnie to jest dobry sposób. A jeśli zwykła tasma klejąca nie wystarczy, to na rynku mozna kupic specjalne taśmy do makijażu.

np. " http://cleo80.blox.pl/resource/arabicnavystep1.jpg "
Cytat
maadziaa1991
Cytat
pap0117
a nie lepiej np. przykleic tasme samoprzylepną do skóry i w tej sposob zaznaczyc miejsce, które NIE bedzie pomalowane?
Hahaha;D


Co w tym smiesznego?




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-19 13:25 przez pap0117.

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:25:56

ja tam robię wszystko na 'oko' i nie najgorzej mi to wychodzi ;)

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:26:33

Moim zdaniem sposób z kartą jest lepszy, mniej 'inwazyjny', nie wiem czy w okolicach oczu przyklejanie sobie taśmy z jakimś klejem jest do końca bezpieczne, niektórzy mają bardzo wrażliwe okolice oczu ;)

Ja czasami jak nie mam weny do robienia kresek linerem, to biorę zwykłą kredkę do oczu, rysuję coś tam niedbale na górnej powiece a potem rozcieram aplikatorem do cienii - efekt jest bardzo przyzwoity i nie tak wyraźny jak przy linerze. Oczywiście to żadna nowość ale myśle, że przydatny 'patent';)

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:30:02

ja zawsze zostawiam sobie szczoteczkę z poprzedniego tuszu do rzęs, myję ją i używam do rozczesywania utuszowanych rzęs.

dość dziwnie maluję też paznokcie - ponieważ zawsze gdzieś się maznę, to i tak nie staram się malować równo, tylko maluję jak leci, lakier + utrwalacz, i zawsze maluję wieczorem - podczas porannego prysznica po prostu ścieram gąbką te miejsca, w których się pomazałam :P zawsze działa idealnie!

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:30:58

może to głupie pytanie, ale po co w ogóle naklejać tą taśmę, bądź też przykładać kartę? zwłaszcza w miejscu okazanym na zdjęciu wyżej. malujecie się gąbką do naczyń? wystarczy mieć dobre pędzelki i odrobinę precyzji, a nie trzeba zaklejać twarzy taśmą klejącą.

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:33:59

Cytat
emilienne
może to głupie pytanie, ale po co w ogóle naklejać tą taśmę, bądź też przykładać kartę? zwłaszcza w miejscu okazanym na zdjęciu wyżej. malujecie się gąbką do naczyń? wystarczy mieć dobre pędzelki i odrobinę precyzji, a nie trzeba zaklejać twarzy taśmą klejącą.


Bo wiesz jesli masz cienie sypkie, to niestety spadaja na dolna powieke lub policzek. Ale tez dużo zalezy od makijażu jaki chcesz zrobic. Bo jesli robisz makijaz, gdzie jest uwidoczniona pociągła kreska, która oddziela skóre od cienia np. tu:

http://i.snobka.pl/sn825/ca89362f00093f024d3888d8

to trzeba taśma lub kartą wyraznie zaznaczyc granice inaczej cienie sie posypią.

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:35:24

Cytat
male_p
ja zawsze zostawiam sobie szczoteczkę z poprzedniego tuszu do rzęs, myję ją i używam do rozczesywania utuszowanych rzęs.

dość dziwnie maluję też paznokcie - ponieważ zawsze gdzieś się maznę, to i tak nie staram się malować równo, tylko maluję jak leci, lakier + utrwalacz, i zawsze maluję wieczorem - podczas porannego prysznica po prostu ścieram gąbką te miejsca, w których się pomazałam :P zawsze działa idealnie!


Ja zostawiam sobie szczoteczkę z tuszu do czesania brwi :D
Cytat
emilienne
może to głupie pytanie, ale po co w ogóle naklejać tą taśmę, bądź też przykładać kartę? zwłaszcza w miejscu okazanym na zdjęciu wyżej. malujecie się gąbką do naczyń? wystarczy mieć dobre pędzelki i odrobinę precyzji, a nie trzeba zaklejać twarzy taśmą klejącą.

Ja nie posiadam dobrych pędzelków, dlatego, że praktycznie na codzień nie maluję się cieniami, na pewno nie w taki sposób, żeby takie były mi potrzebne. A potrzeba jest matką wynalazku, precyzja precyzją ale ludzie lubią sobie ułatwiać życie a to na pewno jest jakiś sposób więc myślę, że to odpowiedź na Twoje pytanie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-19 13:37 przez Electrophile.

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:39:29

Cytat
kotttka93
ja tam robię wszystko na 'oko' i nie najgorzej mi to wychodzi ;)

make-up wasze sposoby

19 lut 2012 - 13:41:59

Cytat
emilienne
może to głupie pytanie, ale po co w ogóle naklejać tą taśmę, bądź też przykładać kartę? zwłaszcza w miejscu okazanym na zdjęciu wyżej. malujecie się gąbką do naczyń? wystarczy mieć dobre pędzelki i odrobinę precyzji, a nie trzeba zaklejać twarzy taśmą klejącą.



popieram w 100% ! nigdy nie uzywalam tego triku z kartka czy tasma

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cienie jakie?