Obecnie rozmawiamy o:

rekuperacja Białołęka

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Makijaż - jak go dobrze zrobić

30 kwi 2011 - 17:38:46

Mam pytanie co robicie aby makijaż był trwały?? Ja stosuje baze, pozniej podkład(dalam za niego 50 zl), pozniej puder. I nie wiem co jest bo myslalam ze jak bede miala taki dobry podklad to puder nie bedzie potrzebny, czy robie cos zle bo juz nie wiem?? jak nalozyc podklad aby puder nie byl konieczny i makijaż trzymał się??

Makijaż - jak go dobrze zrobić

30 kwi 2011 - 17:43:34

jesli masz z tym porblemy to ci polecam, znajdz sobie na allegro bodajze utrwalacz makijazu kosztuje tez jakies 50zl to jest spray, ktorym spryskujesz twarz po skonczeniu makijazu i go utrwala na bardzo dlugo :) A tak pozatym moze nie prawidlowo nakladasz podklad co sie niestety zdarza i dlatego masz z nim problemy badz tez jego sklad nie odpowiada twojej skorze :)

Ale jesli go lubisz mimo wszystko tzn krytosc polecam utrwalacz.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

30 kwi 2011 - 17:44:29

fluid jest płynem wiec wiadomo, ze sie wchłania i jest nietrwały. te za 50zł to wcale nie sa niewiadomo jak super i nie unikniesz tutaj uzywania pudru. nie ma wizazysty ktory na podklad nie uzywalby pudru. nie musisz go przeciez duzo uzywac. kilka pociagniec pedzlem i bedzie super.
mozesz kupic sobie puder transparentny, ktory wyglada naturalnie i laczy sie z naturalnym kolorem skory albo chociazby puder fixujacy z art deco, nie dosc nie matuje to jeszc do tego utrwalaczem. kosztuje bodajze 60zl a pozniej sam wklad 30

cudów nie oczekuj, recepta na staranny, dokladny makijaz jest podklad ipuder. bazy nie musisz uzywac bo mocno zamycha ona pry. wystarczy jakis czas przed podkladem dorze nakremowac skore

Makijaż - jak go dobrze zrobić

01 maj 2011 - 12:18:56

ale po co uzywac pudru? bo za malo podklad kryje czy sie swiecisz?
jesli za malo kryje - kup kryjący + dobry korektor gesty (np dziewczyny chwalą podklad revlon, a korektor ja polecam z bourjois healthy mix)
jesli sie swiecisz to kup dobry podklad matujący np shiseido the makeup dual balancing foundation jest super, nawilza i matuje

chyba ze po prostu masz taka tlusta skore, ze matujace nie daja rady, wtedy puder bedzie potrzebny :) radze kupic prasowany ale taki jakby jedwabisty bardzo drobny, np z beyu catwalk podwer czy max factor , niektore pudry zostawiaja takie jakby ziarenka na twarzy i to wtedy nieladnie wyglada :)

utrwalacze makijazu: polecam bazy wygladzające np smashbox na bazie wody, jesli bazy nie dają rady sa tzw utrwalacze w sprayu, spryskujesz sie nimi na koncu makijazu :) np. z ELF lub Mac.

generalnie, trwaly makijaz wymaga troche czasu by go zrobić :) krem-poczekać pare minut - baza - poczekać pare minut - podkład - poczekać znów - puder jeśli konieczny
może wydaje ci sie ze musisz uzywac pudru bo nie odczekujesz chwili zeby podklad sie wchlonal i zmatowil? nawet matujące potrzebują czasu :)

Cytat
b_mirabelka
fluid jest płynem wiec wiadomo, ze sie wchłania i jest nietrwały. te za 50zł to wcale nie sa niewiadomo jak super i nie unikniesz tutaj uzywania pudru. nie ma wizazysty ktory na podklad nie uzywalby pudru. nie musisz go przeciez duzo uzywac. kilka pociagniec pedzlem i bedzie super.
mozesz kupic sobie puder transparentny, ktory wyglada naturalnie i laczy sie z naturalnym kolorem skory albo chociazby puder fixujacy z art deco, nie dosc nie matuje to jeszc do tego utrwalaczem. kosztuje bodajze 60zl a pozniej sam wklad 30

cudów nie oczekuj, recepta na staranny, dokladny makijaz jest podklad ipuder. bazy nie musisz uzywac bo mocno zamycha ona pry. wystarczy jakis czas przed podkladem dorze nakremowac skore

nie każda baza zatyka pory. silikonowe na pewno, ale te na bazie wody już nie. to już gorszy dla porów jest podkład niż baza ; )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-01 12:20 przez jovita.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

01 maj 2011 - 23:22:39

Cytat
jovita
nie każda baza zatyka pory. silikonowe na pewno, ale te na bazie wody już nie. to już gorszy dla porów jest podkład niż baza ; )

tak kochanie ja dokładnie to wiem bo zajmuje się wizażem ale te najbardziej dostępne i które np poleciłaby jej koleżanka są własnie silikonowe

Makijaż - jak go dobrze zrobić

05 sty 2012 - 16:14:45

dokladnie tak bez odrobiny pudru nie bedzie dobrego makijazu......

Makijaż - jak go dobrze zrobić

05 sty 2012 - 22:10:29

Wiecie co....a ja się przyznam- moja cera nie potrzebuje żadnych pudrów makijaży i nie wiem czego ejszcze..i nigdy tego nie używałam...jak jakaś krostka wyskoczyłą to ciach ja korektorem odpowiednim i lekko pudrem i nie było widać...ale że mam studniówkę to postanowiłam mieć jeszcze bardziej nieskazitelną twarz niż mam hehe...ale nie maskę oczywiście...tylko mam mały problem..bo mam brązowe ale bardzo przez rzęsy czarne oczy i dlatego wydają się małe..takie kocie oczy trochu...i mam do Was pytanie czy znacie jakieś fajne stronki, gdzie krok po kroku pokazująjak wykonać makijaż POWIEKSZAJĄCY z użyciem cieni w odcieniu GRANAT-niebieski. Dzięki za rady:)

Makijaż - jak go dobrze zrobić

07 sty 2012 - 02:55:12

Utrwalacz w sprayu

Makijaż - jak go dobrze zrobić

12 sty 2012 - 11:45:54

Nie unikniesz używania pudru- on służy do zmatowienia twarzy i "zagruntowania" podkładu. Naniesiesz niewielką ilość i starczy. Prócz tego są różne bajery do utrwalania makijażu- np. w mgiełce.

zweryfikowana
Posty: 510
Ostrzeżenia: 1/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

12 sty 2012 - 13:48:49

Za dużo tego.. zdecydowanie.. podkład i puder!? ile tego na twarzy? matko boska.. jak widzę niektóre dziewczyny ile tego na twarzy mają.. okropnie!

Makijaż - jak go dobrze zrobić

14 sty 2012 - 19:35:10

jeśli chodzi o podkład pod cienie do oczu zrób sobie mix: puder w kremie+mleczko do demakijażu w proporcjach 2:1 i nakładaj cienie na jeszcze wilgotną 'bazę'. Nawet najtandetniejsze cienie trzymały mi się do 20h i kolor był wyraźniejszy niż na normalnym podkładzie, czy specjalnej bazie.:)

Makijaż - jak go dobrze zrobić

16 sty 2012 - 20:48:24

Utrwalacz w sprayu i bibułki w rossmanie pochłaniające tłuszcz na twarzy, który sprawia, że twarz się błyszczy. Koszt utrwalacza- 60 zł, ale jest bardzo wydajny, bibułki-5zł. Taki zestaw używają panne młode w dzień swojego ślubu, aby makijaż przetrwał cały dzień i całą noc bez żadnych poprawek. Polecam

Makijaż - jak go dobrze zrobić

18 sty 2012 - 20:38:20

wszystko zależy też od tego jaki masz typ cery: suchą, tłustą czy mieszaną. dopiero jak to jest określone możesz dobrać odpowiednią bazę i fluid. fluid kiepsko się też trzyma przy przesuszonej buzi (powstają plamy, nakłada się nierównomienie).

Makijaż - jak go dobrze zrobić

22 sty 2012 - 01:25:38

A przy tłustej?

zweryfikowana
Posty: 320
Ostrzeżenia: 1/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

23 sty 2012 - 14:10:15

jeśli chcesz mieć naprawdę trwały makijaż polecam:
Kryolan - FIXER SPRAY

[embed_image 7ee6fbd0e9fd80e0ee72f53b6b542af4]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

podkład