Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Makijaż - jak go dobrze zrobić

24 sty 2012 - 17:49:31

do tego trzeba też dobrze przygotować skórę - porządnie oczyścić, osuszyć, nałożyć krem. do tego porządna baza, porządny podkład (nie każdy za 50 zł jest porządny), puder wybrałabym sypki, transparentny.

no i fakt, nie spotkałam się z tym, żeby nie używać pudru na podkład. któraś koleżanka wyżej dobrze powiedziała - puder ugruntowuje to wszystko :)

sprayem bym się nie bawiła na co dzień

zweryfikowana
Posty: 3.549
Ostrzeżenia: 1/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

24 sty 2012 - 22:57:02

ja właściwie od roku nie używam nic prócz pudru w kamieniu delikatnie wyrównuje nim koloryt bez żadnych baz i podkładów i to wszystko. i czuje się z tym świetnie, nie wiem jak mogła się wcześniej tak tapetować :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-24 22:57 przez Shrekula.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

28 sty 2012 - 12:44:27

haha albo wypsikaj twarz lakierem do wlosow :P

Makijaż - jak go dobrze zrobić

28 sty 2012 - 23:00:57

podstawa dobrze wykonanego makijazu jest odpowiednio dobrany krem pod fluid i fluid. jesli juz sie z tym uporasz wazna jest technika nakladania - polecam gabke beauty blender lub pedzel flat top z maestro lub hakuro. kolejnym etapem jest utrwalenie - polecam puder fixujacy dermablend z vichy biały drobnomielony. albo mozesz sprobowac spryskac buzie woda termalna np z la roche posay

Makijaż - jak go dobrze zrobić

29 sty 2012 - 16:56:08

Ja uzylam fixera essence-super

Makijaż - jak go dobrze zrobić

01 lut 2012 - 13:09:41

Tym, ktorzy maja mieszana i tlusta cere radze umyc twarz zelem i dopiero przystapic do wykonaniu makijazu (polecam pianke myjaca z Afrodyty). Zadnych kremow przed nalozenie podkladu, ewentualnie baza silikonowa, ma wlasciwosci wygladzajace. Jesli chodzi o cere sucha sama jestem w kropce poniewaz jesli nie naloze kremu przed nalozenie makijazu na mojej twarzy odstaja rozne suche skorki a gdy naloze krem to make-up wyglada juz kiepsko po 3 godz.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

02 lut 2012 - 23:20:43

Cytat
paulisiek1
Nie unikniesz używania pudru- on służy do zmatowienia twarzy i "zagruntowania" podkładu. Naniesiesz niewielką ilość i starczy. Prócz tego są różne bajery do utrwalania makijażu- np. w mgiełce.

niezweryfikowana
Posty: 500
Ostrzeżenia: 2/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

04 lut 2012 - 12:52:47

Cytat
sialalala3
Za dużo tego.. zdecydowanie.. podkład i puder!? ile tego na twarzy? matko boska.. jak widzę niektóre dziewczyny ile tego na twarzy mają.. okropnie!

wiesz jakbyś miała taką cerę jak ja to też byś tak robiła, nie robię tapety, ale baza+podkład+puder...
chciałabym mieć cudowną cerę, ale mam niestety naczynkową i nadwrażliwą....

czasami korektor jeszcze...
zamaskować naczynka tak żeby nie było tony tapety jest naprawdę trudno, a jak coś mojej cerze nie pasuje w danym otoczeniu/pomieszczeniu to mam dodatkowo jeszcze czerwone plamy- nie rumieńce tylko plamy np. na jednym policzku przy oku, a na drugim przy brodzie.....niestety tak jest
a dermatolog mówi- alergiczną cerę Pani ma- tyle to i ja wiem, stosuję różne emulsje itd ale to z dnia na dzień nie zniknie....

aha zapomniałam dodać, że nawet zwykłą wodą nie mogę mć buzi bo zaraz robi się purpurowa i piecze niemiłosiernie, muszę myć z jakieś żelem- ja kupuję w aptece żel kojąco-myjący pharamceris, także muszę naprawdę poświęcić mnóstwo czasu żeby choć w minimalnym stopniu wyglądać jak Ty, a ty zapewne poświęcasz minutę na aplikację podkładu....
i uwierz, że nie mam tapety, dobranie podkładu i całej reszty zaczynając od korektora to masakra...
żaden krem nie pochodzący z apteki mi nie pasuje....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 12:56 przez Reinkarnacja0307.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

04 lut 2012 - 14:51:52

Cytat
ilayla
do tego trzeba też dobrze przygotować skórę - porządnie oczyścić, osuszyć, nałożyć krem. do tego porządna baza, porządny podkład (nie każdy za 50 zł jest porządny), puder wybrałabym sypki, transparentny.

Właśnie ! Bardzo trafiona rada - najpierw trzeba dokładnie oczyścić i przygotować twarz ; ]
Cytat
Reinkarnacja0307
Cytat
sialalala3
Za dużo tego.. zdecydowanie.. podkład i puder!? ile tego na twarzy? matko boska.. jak widzę niektóre dziewczyny ile tego na twarzy mają.. okropnie!

wiesz jakbyś miała taką cerę jak ja to też byś tak robiła, nie robię tapety, ale baza+podkład+puder...
Każda kobieta inaczej rozumie pojęcie "Tapeta"..

Makijaż - jak go dobrze zrobić

06 lut 2012 - 10:56:05

Nie używaj bazy. Aby sobie twarz 'zapychasz' sam silikon. ;)

Makijaż - jak go dobrze zrobić

10 lut 2012 - 16:51:08

ja słyszałam ,że mozna z odległości ok 60 cm popsikac delikatnie twarz lakierem do włosów . ponoc działa.
ale jakimś dobrym lakieremt typu wella , fa , dove

Makijaż - jak go dobrze zrobić

10 lut 2012 - 18:57:15

Cytat
basiaux
ja słyszałam ,że mozna z odległości ok 60 cm popsikac delikatnie twarz lakierem do włosów . ponoc działa.
ale jakimś dobrym lakieremt typu wella , fa , dove

lakier fa? dove? :))

Makijaż - jak go dobrze zrobić

12 lut 2012 - 13:00:12

Orientuję się w tym temacie, bo zdobywam właśnie tytuł technika kosmetologi.
Więc musisz najpierw sprawdzić jaki masz typ cery. Następnie udać się do jakiejś dobrej drogerii, gdzie pani pomoże Ci dobrać podkład odpowiedni dla Ciebie. Jeżeli masz tłustą to są podłady, które wchłaniają nadmiar sebum i buzia nie świeci się. Puder przy trwałości makijażu jest wskazany. A co do bazy to bywa różnie. Wybieraj te najlżejsze, ale nie silikonowe, bo masz młodą cerę. Po oc ją obciążać takimi rzeczami.
Raz w tygodniu rób peeling. Nakładaj krem matujący zanim nałożysz podkład. Musisz poczekać aż się wchłonie. Ceny często nie są adekwatne do jakości kosmetyku. Może zainwestuj we Vichy, są świetne, lekkie, idealnie dopasowują się do cery i w aptece pani dobierze go do Twojego rodzaju cery.

Jeśli masz cerę naczynkową to po raz polecam krem z kasztanowca z wit. E. Po dwa raz w miesiącu wizyta u kosmetyczki i wykonanie maski algowej dla cery naczynkowej. Poza tym zamiast bazy pod podkład polecam zielony korektor na naczynka. Potem podkład, i powienno być dużoo lepiej. A nie się katować bazami. To moja rada.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-12 16:27 przez Lima20.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

12 lut 2012 - 22:02:20

Utrwalacz to dobra sprawa i na pewno pomaga w utzrymaniu trwałości makijażu ale to też zalezy jaką kto ma cerę

Proszę o pomoc
http://szafiarenka.pl/8/5239199/pilne-pomocy.html

Makijaż - jak go dobrze zrobić

13 lut 2012 - 13:48:06

dziewczyny a z tym sprayem to jak do codziennego makijażu tez mozna go używac??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

makijaż do czarnej sukienki