Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

calominal opinie

30.01 o 21:06

Aktywne użytkowniczki

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 19:53:37

Cześć dziewczyny,
Mam cerę trądzikowatą i zastanawiam się jakich produktów powinnam używać do wykonywania makijażu?
Na co dzień z reguły używam jakiegoś błyszczyka / szminki , transparentnego tuszu do rzęs (nie rozmazuje się! ), baze silikonową matującą , trochę podkładu na zaczerwienienia tego zielonego korektora.Chciała bym jeszcze stosować różu, ale czy nie będzie on podkreślał moich niedoskonałości?

Piszcie czego powinnam używać , a czego nie oraz czego wy używacie (jeśli oczywiście macie taką cerę)
Zapraszam i mam nadzieję , że mi pomrzecie!

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 19:56:57

na cerę trądzikowatą? żaden, tak to się tego trądu nie pozbędziesz, lepiej pójść po maści do dermatologa niż makijażem cerę podrażniać i pogarszać sprawę.^^

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:00:36

Cytat
agax158
na cerę trądzikowatą? żaden, tak to się tego trądu nie pozbędziesz, lepiej pójść po maści do dermatologa niż makijażem cerę podrażniać i pogarszać sprawę.^^


To twoim zdanie mam się wogóle nie malować i straszyć ludzi?
Wiadomo , że p. do sklepu się nie maluję , ale już do szkoły tak.

prosiłam o porady i takie komenty możesz sobie darować!

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:01:15

róż odpada przy cerze z trądzikiem, im mniej tym lepiej, ewentualnie cienka warstwa fluidu

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:02:33

Cytat
blablabla180
Cytat
agax158
na cerę trądzikowatą? żaden, tak to się tego trądu nie pozbędziesz, lepiej pójść po maści do dermatologa niż makijażem cerę podrażniać i pogarszać sprawę.^^


To twoim zdanie mam się wogóle nie malować i straszyć ludzi?
Wiadomo , że p. do sklepu się nie maluję , ale już do szkoły tak.

prosiłam o porady i takie komenty możesz sobie darować!

weź się uspokój.;] wyraziłam swoje zdanie, mam prawo, nikogo nie obraziłam.:P

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:02:36

dokladnie najlepiej sam lekki podklad - bez pudru i rozu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-12 20:02 przez sellin.

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:03:09

pomyśl... podkład/puder zatyka pory!!! jeżeli będziesz robiła sobie makijaż jeszcze dłużej będziesz miała trądzik! nie lepiej 2 ms codziennie chodzić bez makijażu, często chodzić do kosmetyczki, dbać o cerę??? i potem jesteś wolna! ale jesli tak bardzo chcesz to ewentualnie mała warstwa pudru (są specjalne do takiej cery)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-12 20:05 przez Buuum.

zweryfikowana
Posty: 777
Ostrzeżenia: 1/5

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:04:07

łatwo się mówi jak kogoś to nie dotyczy ;]. Jak ktos nie ma takiego problemu to nie myśli o tym czy sam starałby się maskowac.
Ja tez miałam problemy z trądzikiem i stosowałam makijaż ponieważ nie wyobrażałam sobie pokazac się w takim stanie. W wieku szkolnym każda dziewczyna chciałaby się podobac etc.dlatego ja rozumiem tych którzy starają się to maskowac. Na szczescie teraz nie mam juz problemów z wypryskami, jedynie pozostały mi slady w postaci czerwonych plamek i blizny... :(

Wracając do tematu, kiedy leczyłam się u dormatologa kazała mi malowac sie takim kremem koloryzujacym który działa jak fluid ale nie był szkodliwy. Wiec pojdz do dermatologa i popros o cos takiego, niestety nie wiem jak to sie nazywa ale wiem, ze jest bez recepty to najwyzej podskocz do apteki i podpytaj.

I opisz dokladniej swoj problemn - czy masz swieże wypryski? czy juz tak jak ja np.same slady?

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:05:32

Cytat
agax158
na cerę trądzikowatą? żaden, tak to się tego trądu nie pozbędziesz, lepiej pójść po maści do dermatologa niż makijażem cerę podrażniać i pogarszać sprawę.^^

Taak, strasznie łatwo powiedzieć "żadnego"... -.- Zmagam się z tym samym problemem co autorka, chodzę regularnie do dermatologa, wiadomo raz jest lepiej raz gorzej (najgorzej przed miesiączką, istny dramat). Na codzień używam tylko podkładu (z apteki, 37zł) i kremu iwostin "matujący, baza pod makijaż" - tak jest na nim napisane. Czasem używam pudru, ale on uwydatnia w moim przypadku te niedoskonałości, łuszczy się i sypie. Też chętnie skorzystam z porady, co mogę robić aby fluid wyglądał dobrze i matował co trzeba. Ja do tego wszystkiego mam tłustą cerę, więc większość podkładów wygląda na mnie... no, paskudnie.

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:08:27

Cytat
blablabla180
Cytat
agax158
na cerę trądzikowatą? żaden, tak to się tego trądu nie pozbędziesz, lepiej pójść po maści do dermatologa niż makijażem cerę podrażniać i pogarszać sprawę.^^


To twoim zdanie mam się wogóle nie malować i straszyć ludzi?
Wiadomo , że p. do sklepu się nie maluję , ale już do szkoły tak.

prosiłam o porady i takie komenty możesz sobie darować!

dziewczyna ma rację, miałam okropny problem z trądzikiem, z domu bez maski z fluidu nie wychodziłam a i tak było mi ropne krosty widać! w końcu poszłam w lutym zeszłego roku do dermatologa, dostałam maści i tabletki i zakaz makijażu, zaczęłam się stosować do tego i odłożyłam fluidy i pudry na robienie 'rumianek' - wyobraź sobie jak się czułam wychodząc z domu - to był koszmar! miałam wrażenie że wszyscy się na mnie gapią, na to jaką mam cerę ale zwyciężyłam nad własną dumą i teraz żadne ropne mi nie wyskakują jedynym moim problemem są wągry nie jakieś duże ale są. Te wszystkie podkłady są okropne dla takiej cery jak my mamy.. Do teraz stosuję maści i nie raz jem tabletki ale cerę mam o wiele lepszą i nawet nie nakładam tego świństwa.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 21:50 przez MoniqueJulie.

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:13:15

ja mam cere trądzikową z licznymi przebarwieniami i używam jak narazie podkładu z Ingrid tego w pompce ale zamierzam po raz kolejny zakupić Revlon ColorStay do cery tłustej, gdyż on najbardziej jak do tej pory mi odpowiada. Na podkład nakładam sypki puder transparentny z Essence i od czasu doczasu jakis korektor.

agax158 wątpię że Ty byś swobodnie czuła się w szkole czy na mieście, gdy wszystkie oczy zwrócone są na Twoja twarz i komentują jaka to Ty biedna jesteś, co Cie takiego spotkało, że Ty powinnaś to leczyć itp... Trądzik nie zniknie po miesiącu czy dwóch. Byłam już u wielu dermatologów, miałam robione przeróżne badania, łykałm wszystko to co kazali, wydałąm mnóśtwo kasy na maści i suplementy... ''Leczę'' się juz 5 rok ale teraz na włąsną rękę i właśnie po milionach prób i błędów wiem jak dbać o skórę. Także nie jest powiedziane, że dermatolog napewno pomoże. Ja byłam ich królikiem doświadczalnym. Dawali mi wszystko pokolei jak inne lekarstwa i maście zawodziły...

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:14:21

prinston_girl też mam tłustą cerę i zakupiłam sobie 'Matujący krem-żel' Nivea Visage Young i jest rewelacyjny! posmaruję się rano - oczywiście nie nawalać pół tubki i mam matową skórę przez cały dzień - nic się nie świeci! mogę z czystym sumieniem polecić!


Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:18:41

Cytat
nataliiaaa
ja mam cere trądzikową z licznymi przebarwieniami i używam jak narazie podkładu z Ingrid tego w pompce ale zamierzam po raz kolejny zakupić Revlon ColorStay do cery tłustej, gdyż on najbardziej jak do tej pory mi odpowiada. Na podkład nakładam sypki puder transparentny z Essence i od czasu doczasu jakis korektor.

agax158 wątpię że Ty byś swobodnie czuła się w szkole czy na mieście, gdy wszystkie oczy zwrócone są na Twoja twarz i komentują jaka to Ty biedna jesteś, co Cie takiego spotkało, że Ty powinnaś to leczyć itp... Trądzik nie zniknie po miesiącu czy dwóch. Byłam już u wielu dermatologów, miałam robione przeróżne badania, łykałm wszystko to co kazali, wydałąm mnóśtwo kasy na maści i suplementy... ''Leczę'' się juz 5 rok ale teraz na włąsną rękę i właśnie po milionach prób i błędów wiem jak dbać o skórę. Także nie jest powiedziane, że dermatolog napewno pomoże. Ja byłam ich królikiem doświadczalnym. Dawali mi wszystko pokolei jak inne lekarstwa i maście zawodziły...

Mi jest żal jak widzę jak ktoś STARA się zakryć trądzik tapetą, a za nic mu nie wychodzi, jeszcze bardziej zwraca to uwagę.. ja jakoś długo nie używałam nic na twarz, bo to zwyczajnie szkodzi, teraz używam tylko pudru i różu, a jakbym miała problemy to poszłabym do lekarza! tak jest ze wszystkim, też miałam długo problemy z paznokciami [łuszczyca paznokci] wiedziałam że nie mogę tego zakryć lakierem, więc stosowałam się do zasad lekarza i tego nie robiłam, same sobie szkodzicie. : ) ale jak chcecie to spoko, nie moja cera, przecież.

zweryfikowana
Posty: 311
Ostrzeżenia: 1/5

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:20:52

Jeśli masz problemy z cerą a w szczególności z policzkami i czołem to zacznij od diety a raczej zmiany stylu żywienia i odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia potem wizyta u kosmetyczki na oczyszczanie ręczne a nie kawitacyjne, odpowiednie kosmetyki i będzie co raz lepiej. Wiem to z własnego doświadczenia.

Makijaż na cerę trądzikowatą

12 mar 2011 - 20:31:52

Cytat
blablabla180
Cytat
agax158
na cerę trądzikowatą? żaden, tak to się tego trądu nie pozbędziesz, lepiej pójść po maści do dermatologa niż makijażem cerę podrażniać i pogarszać sprawę.^^


To twoim zdanie mam się wogóle nie malować i straszyć ludzi?
Wiadomo , że p. do sklepu się nie maluję , ale już do szkoły tak.

prosiłam o porady i takie komenty możesz sobie darować!

Kiedy to jest właśnie najmądrzejszy komentarz! Mówisz, że nie chcesz straszyć ludzi, jednak jeśli będziesz się malować leczenie trądziku potrwa dużo dłużej. Wystarczyło by odstawić maka up na pół roku i po tym czasie mógłby wcale nie być potrzebny!
Wiem co mówię, po lecie pozostały mi podrażnienia, dodatkowo miałam kiepski podkład i wdał mi się trądzik. Odstawiłam wszystkie kosmetyki nie zapisane przez lekarza dermatologa i już od połowy stycznia mogę znów malować się lub nie, ponieważ wszystko ładnie zeszło!!
Malowanie skóry trądzikowej to zapychanie porów, dodatkowe pocenie, zabrudzenia, brak dostatecznej wentylacji! Jeśli już masz coś stosować, to lekki puder antybakteryjny, nic więcej!
Ludzie zrozumieją, sami mają podobne problemy lub borykają się z innymi sprawami leczniczymi! Czy warto marnować twarz dla cudzej opinii? Mi też było głupio pokazywać się z krostami, ale moi znajomi zrozumieli i nie padł nawet jeden złośliwy komentarz. Wręcz przeciwnie, z czasem słyszałam coraz więcej komplementów, że moja skóra nie tylko wraca do normy, ale jest lepsza niż była!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

AVON face pearl