Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 170

Cześć!
Rozpoczynamy świętowanie dnia Piekarzy i Cukierników przypadającego na 15.03 gotuje
Podzielcie się z nami Waszymi przepisami na słodkości, które uwielbiacie serce
Ma być słodko i pysznie! ;)


Konkurs trwa w dniach 14.03.2017 godz. 14:00 - 16.03.2017 godz. 13:59
Wyniki ogłosimy na stronie konkursowej Miesiąca Kobiet w ciągu 3 dni od momentu zakończenia konkursu.

Post należy zamieścić w tym wątku! chat

Czekamy na Wasze pyszności serce

zweryfikowana
Posty: 487
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto z najlepszą masą truskawkową

Składniki na biszkopt:

- 5 jaj
- 1 szklanka cukru
- 1 szklanka mąki
- 1/4 szklanki maki ziemniaczanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec dodając cukier. Połączyć z żółtkami. Dodać przesiane mąki z proszkiem do pieczenia, delikatnie wymieszać. Wylać do blaszki ( 25x30cm ), wyłożonej papierem do pieczenia. Piec około 30 min. w 180 st. C.

Składniki na masę truskawkową:

- 900 g truskawek świeżych lub mrożonych + 3/4 szklanki wody
- 1 szklanka cukru
- 2 galaretki truskawkowe
- 2 budynie śmietankowe bez cukru + 3/4 szklanki wody

Do garnka wlać 3/4 szklanki wody, dodać truskawki i cukier. Zagotować do miękkości, a następnie poddusić, rozgnieść truskawki na jednolitą masę. Następnie wsypać galaretki i wymieszać. Budyń rozprowadzić w 3/4 szklanki wody i wlać do masy truskawkowej, chwilę pogotować, aż masa zgęstnieje. Zestawić z ognia, przestudzić, aż stanie się letnia i zacznie tężeć.

Masę wyłożyć na biszkopt i równomiernie rozprowadzić. Poczekać aż masa zastygnie.

Składniki na masę śmietanową:

- 1/2 l śmietany kremówki
- 3 łyżki cukru pudru
- 4 śmietan - fixy
- ok. 100 g pokruszonych herbatników

Śmietanę ubić z cukrem pudrem i śmietan - fixami. Wyłożyć na masę truskawkową, posypać pokruszonymi herbatnikami. Schłodzić.

Mmmmm.... Pyszności:)

Smacznego:)



zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Hmmnn pieczenie to moje hobby :) lubię próbować nowych przepisów i rzadko się zdarza abym piekła coś dwa razy :D. Są jedna przepisy które mogę poleć bo wychodzą genialnie :)

"Sernik pistacjowy z białą czekoladą"

Spód:
150 g ciastek kakaowych z nadzieniem czekoladowym
30 g masła, w temperaturze pokojowej

Wszystko zmiksować na jednolitą masę o konsystencji mokrego piasku.
Tortownicę o średnicy 21 cm wyłożyć papierem do pieczenia, samo dno. Na papier wysypać ciasteczka. Wyrównać, dokładnie wklepać w dno formy i schłodzić przez pół godziny w lodówce.

Masa serowa:
300 g niesolonych orzeszków pistacjowych (waga bez łupinek)
400 g mleka słodzonego skondensowanego
2 łyżeczki wody różanej lub ekstraktu z wanilii
2 jajka
250 g serka mascarpone
250 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Pistacje umieścić w malakserze i zmiksować do otrzymania mąki pistacjowej. Miksować chwilę dłużej, aż mąka zacznie się zbijać w lekko wilgotne grudki, ale nie dopuścić do otrzymania masła pistacjowego (nie może zacząć oddzielać się tłuszcz). Do pistacji dodać słodzone mleko skondensowane, zmiksować. Powinna powstać gęsta słodka.

Masę przełożyć do miksera. Dodać jajka, jedno po drugim, miksując po każdym dodaniu. Dodać serek mascarpone, twaróg, wodę różaną/ekstrakt z wanilii i zmiksować do otrzymania gładkiej masy serowej.

Masę serową przelać na schłodzony spód. Wyrównać.

Piec w temperaturze 150ºC przez około 60 minut, bez termoobiegu. Przestudzić w stygnącym piekarniku.

Wyjąć, schłodzić przez noc w lodówce.

Polewa z białej czekolady:
100 ml śmietany kremówki 30%
100 g białej czekolady, drobno posiekanej

Śmietanę kremówkę podgrzać w małym garnuszku, prawie do wrzenia, zestawić z palnika. Dodać białą czekoladę, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać, do roztopienia się czekolady. Odstawić do zgęstnienia sosu - powinien mieć konsystencję dobrą do smarowania.

Schłodzony sernik posmarować białą polewa. Boki oprószyć dodatkowymi posiekanymi pistacjami (opcjonalnie). By pistacje trzymały się boków sernika lekko podgrzać (odłożone wcześniej) 2 łyżki polewy i posmarować nią boki.

Schłodzić i przechowywać w lodówce do 5 dni.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-14 15:50 przez lala1986.

Czekoladowa pychotka mniam omnomnom Przepis na szybko i słodko :) nie trzeba mieć wielkich umiejętności cukierniczych, żeby przygotować to ciasto. polecam!


CZEKOLADOWE BROWNIE - składniki:
2 tabliczki gorzkiej czekolady
200 g masła
200 g cukru (może być więcej, wedle uznania)
100 g mąki pszennej
6 jaj
garść orzechów włoskich lub migdałów
1/2 szklanka wody

CZEKOLADOWE BROWNIE - sposób przygotowania: Orzechy lub migdały posiekaj. Czekoladę połam na małe kawałki. Masło pokrój w kostkę. Wodę zagotuj w małym rondelku, ja rozpuszczałam czekoladę z masłem w szklanej miseczce położonej na rondelku, żeby uniknąć przypalenia czekolady. Wodę gotować na małym ogniu żeby miseczka nie pękła. W drugiej misce utarłam jajka z cukrem (cuekier nie musi być rozpuszczony) następnie dodałam do mąki i zmiksowałam na jednolitą masę.
Gdy czekolada już się rozpuści odstawić na chwilę na bok aż troszkę przestygnie, następnie wlewać powoli do zmiksowanej masy cały czas mieszając. Dodać migdały lub orzechy (mogą to być również owoce maliny lub jagody) i wymieszać. Następnie przelać masę brownie do blachy wyłożonej papierem do pieczenia i włożyć do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180 stopni na 20 minut (może być do 25min). Ja użyłam naczynia ceramicznego o wymiarach ok30 na 40cm bo nie mam takiej blaszki. Brownie powinno być wilgotne w środku i mieć wysokość 2-3 cm.

Tarta cytrynowa
Skladniki:
- 185 g maki
- 40 g cukru pudru
- 30 g zmielonych migdalow
- 125 g zimnego masla, pokrojonego w kostke
- 1 zoltko
Nadzienie:
- 1 lyzka drobno startej skorki z cytryny
- 125 ml soku z cytryny
- 5 jajek
- 165 g drobnego cukru do wypiekow
- 250 ml smietany kremowki

Make, cukier puder, migdaly i maslo zmiksowac w malakserze tak, by przypominalo okruszki. Dodac zoltko, miksowac, az skladniki sie polacza. Krotko zagniesc ciasto na lekko oproszonym maka blacie, zawinac w folie i wlozyc do lodowki na pol godziny.
Po uplywie tego czasu rozwalkowac ciasto i wylozyc nim forme na tarte o srednicy 24 cm. Przyciac brzegi, przykryc folia i ponownie wstawic do lodowki na kolejne pol godziny.
W miedzyczasie rozgrzac piekarnik do 200 stopni (180 z termoobiegiem). Na ciescie ulozyc kawalek papieru do pieczenia, obciazyc fasolkami ceramicznymi albo sucha fasola i piec przez 15 minut. Wysypac fasolki, zdjac papier i piec kolejne 10 minut, az ciasto lekko sie przyrumieni.
W tym czasie przygotowac nadzienie: zmiksowac wszystkie skladniki na jednolita mase. Kiedy spod bedzie podpieczony, zmniejszyc temperature piekarnika do 180 stopni (160 z termoobiegiem), wlac cytrynowo-smietanowa mase i piec okolo 30 minut, az sie zetnie. Ostudzic, a nastepnie wstawic do lodowki do schlodzenia. Przed podaniem mozna oproszyc cukrem pudrem.



Smacznie, ale może być też zdrowo :) Podaję więc przepis dla łasuchów, którzy z różnych powodów nie mogą jeść cukru, tak jak ja. Spróbujcie Fit kuleczki raffaello z kaszy jaglanej bez pieczenia (bo jak wiadomo to królowa kasz, najzdrowsza).

Składniki:
- 2 woreczki kaszy jaglanej,
- 1 puszka mleka kokosowego,
- 1/2 szklanki mleka,
- pałeczka waniliowa,
- 3 łyżki ksylitolu (dla tych, co nie boją się cukrów prostych może być miód ;) ),
- wiórki kokosowe do obtaczania kuleczek (około 1/2 opakowania),
- 1/2 opakowania całych migdałów

Mleko wymieszać z mleczkiem kokosowym, wrzucić do nich laskę waniliową i gotować przez 5 minut. Po tym czasie wyjąć wanilię, dodać kaszę jaglaną i gotować według czasu podanego na opakowaniu (15 minut). Po tym czasie wyłączyć ogień i kaszę pozostawić z mlekiem, aby się połączyła. W tym czasie zalać migdały wrzątkiem, aby zeszła z nich skórka, usunąć ją dokładnie. Teraz wracamy do naszej kaszy: dodajemy do niej ksylitol (lub według preferencji miód) i dokładnie mieszamy. Idziemy do robienia kuleczek. Pojedynczy migdał obtoczyć w kaszy jaglanej tak, aby uformować kulkę, a następnie w wiórkach kokosowych. W zależności jak dużo będziecie dawali kaszy na jedną kulkę wyjdzie ich mniej lub więcej. Mi jednak z takiej receptury wychodzi spokojnie 50 kuleczek. :) Wszyscy są z nich bardzo zadowoleni, a przy okazji dbam o ich zdrowie! Nawet jeśli nie wygram to spróbujcie, są wyśmienite! :) Wybrałam akurat ten przepis, bo jest moim zdaniem łatwy, ale wart zachodu.

Jeśli się ładnie postaracie, to nikt na ich widok się nie pozna, że to nie oryginał ;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-14 18:49 przez bast3t.

Z kuchnią mam się na bakier, ale raz w roku przepraszam się z piekarnikiem i piekę pierniki :) Przepis jest prosty i co najważniejsze niezawodny. W sam raz dla mnie. A pierniczki są...pycha, zwłaszcza kiedy kilka dni poleżą. To, co lubię w pieczeniu pierników najbardziej, to ozdabianie, wyobraźnia może poszaleć. brawo

PIERNIKI

Składniki:
♥ miód płynny - ćwierć szklanki
♥ masło - 5 łyżek
♥ cukier puder - pół szklanki
♥ jajko - 1 szt.
♥ mąka 2-2,5 szklanki
♥ przyprawa do pierników
♥ kakao - 3 łyżeczki

Przygotowanie:
Wymieszać razem wszystkie składniki aż do powstania jednolitego ciasta. Ciasto rozwałkować do ok. 3 mm grubości.Wykrawać pierniki i ułożyć je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pierniki piec 10 min w temperaturze 180 stopni.

Konsumpcja:
Pierniczki pałaszować z uśmiechem na ustach i bez liczenia kalorii. Ewentualnie najpierw je komuś podarować a następnie zszabrować, bo jak wiadomo: kradzione nie tuczy. lovelovelove

♡ ♡ ♡



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-14 19:30 przez her-ring.

3bit według mojego smaku :)
Składniki :
- dwa mleka skondensowane 500g słodzone [kupowałam Gostynia, i gotowałam 2 godziny [najlepiej jeszcze z pół godziny dłużej pogotować] dla leniuchów można też kupic gotową masę krówkową, jednak ja zdecydowanie wolę takie mleko gotować w garnku [oczywiście w tej puszcze]
- herbatniki - ja kupowałam dwa takie gigantyczne opakowania herbatników - lepiej kupić więcej, niżeli miałoby nie wystarczyć
- śmietanka 30% taka w kubeczku z chłodziarek pojemnośc chyba mają 400ml
- dwa opakowania śmiatan-fix
- opakowanie budyniu śmietankowy bez cukru
- 3/4 szklanki cukru
-200 g masła, w temperaturze pokojowej
-5 żółtek
- 1 łyżka mąki pszennej
-1,5 szklanki mleka (375 ml)
- czekolada do starcia na górę do ozdoby
Formę o wymiarach 25 x 35 cm wyłożyć papierem do pieczenia (nie jest to konieczne, ale może pomóc przy krojeniu i wyciąganiu ciasta z blachy).
Na dno formy wyłożyć pojedynczą warstwę herbatników. Kajmak podgrzać w garnuszku na małym ogniu, cały czas mieszając [Ja kajmaku nie używałam, tak jak pisałam stawiam na mleko skondensowane które w puszcze dajemy do garnka i niech się gotuję w wodzie przez co najmniej 2 godziny - trzeba co jakiś czas dolewać wodę!] . Wyłożyć kajmak/masę korówkową/mleko skondensowane na herbatniki, wyrównać, przykryć kolejną warstwą herbatników.
MASA BUDYNIOWA :
1 szklankę mleka zagotować.
​W misie miksera umieścić żółtka i utrzeć z 3/4 szklanki cukru do otrzymania jasnej i puszystej masy. Wsypać budyń, mąkę pszenną, pół szklanki mleka i zmiksować.
Gotową mieszankę wlać na gotujące się mleko. Ugotować budyń, cały czas mieszając. Po zagotowaniu gotować jeszcze około 1 minuty, do zgęstnienia. Zdjąć z palnika, przykryć folią spożywczą i odłożyć do wystudzenia.
Po wystudzeniu budyniu utrzeć go z masłem: masło umieścić w misie miksera i utrzeć do puszystości. Dodawać budyń, w kilku turach, ucierając po każdym podaniu. Moje rady : musicie dodawać budyń do masła - nie odwrotnie, najlepiej robić to cały czas miksując, żeby nie było grudek. Wyłożyć budyń na herbatniki
Następnie wykładamy na budyń herbatniki, i tutaj we wszystkich przepisach jest aby dać już śmietankę, ale ja na te herbatniki wykładam ponownie masę korówkową/kajmak/mleko skondensowane, na to tak jak zawsze - herbatniki i dopiero ubijam śmietankę 30% z tymi dwoma śmietan-fix'ami - dzięki nim śmietanka zachowuję fajną konsystencję, wykładamy śmietankę, ładnie równamy na to trzemy czekoladę do ozdoby i dajemy do lodówki, najlepiej żeby noc przeleżało ciasto.





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-14 20:26 przez AleksandraCzer.

Ciasto, które towarzyszy mi w domu na każdej uroczystości.

Migdałowiec:

3 i 3/4 szkl. mąki
40 dag masła
5 żółtek
1 1/2 łyżeczki proszku

Zarobić ciasto i podzielić na 3 części.
Z białek ubić pianę na parze, pod koniec ubijania dodać 3/4 szklanki cukru i 2 cukry waniliowe, dobrze ubić. Ta pianą przed pieczeniem posmarować każdy placek. Na jeden dać paczkę migdałów (płatków) i piec.

Placki przełożyć masą:
1 puszkę mleka słodzonego gotować 3 godziny.
Mleko utrzeć z 20dag masła.

Ciasto, które towarzyszy mi w domu na każdej uroczystości.

Migdałowiec:

3 i 3/4 szkl. mąki
40 dag masła
5 żółtek
1 1/2 łyżeczki proszku

Zarobić ciasto i podzielić na 3 części.
Z białek ubić pianę na parze, pod koniec ubijania dodać 3/4 szklanki cukru i 2 cukry waniliowe, dobrze ubić. Ta pianą przed pieczeniem posmarować każdy placek. Na jeden dać paczkę migdałów (płatków) i piec.

Placki przełożyć masą:
1 puszkę mleka słodzonego gotować 3 godziny.
Mleko utrzeć z 20dag masła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-14 22:01 przez Andzela_K.

Smacznie i zdrowo :P

CIASTECZKA OWSIANE Z MIODEM I BAKALIAMI serce

100 g mąki pełnoziarnistej,
50 g otrębów owsianych,
50 g płatków owsianych,
2 jajka,
100 ml jogurtu naturalnego 0 proc.,
25 g rodzynek,
25 g suszonej żurawiny - musi być miękka, nie za sucha,
50 g orzechów włoskich,
50 g miodu,
2 łyżeczki cynamonu,
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia.


Białka ubij na sztywną pianę. Powoli dodawaj kolejno jogurt, pojedynczo żółtka, miód, stopniowo mąkę, proszek do pieczenia, cynamon, otręby i płatki owsiane, rodzynki, żurawinę i orzechy - powoli mieszając po dodaniu każdego składnika. Na blacie uformować 10 ciastek i włożyć do na grzanego piekarnika. Piec w piekarniku przez 20 mi nut w 180°C.

smacznego! pogaduszkichcę to!





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-15 08:42 przez z_szafy_do_szafy.

Croissanty - niebiański maślany smak



Składniki:
* 15 g roztopionego masła
* 5 g świeżych drożdży
* 85 ml mleka o temperaturze 20ºC
* 210 g mąki pszennej, typ 450
* 4 g (niepełna łyżeczka) soli
* 30 g (2 łyżki) drobnego cukru do wypieków
* 125 g masła, w temperaturze pokojowej


Przygotowanie ciasta:

Świeże drożdże pokruszyć do miseczki, wlać mleko i dokładnie wymieszać. W dużej misce wymieszać mąkę z solą i cukrem, dodać roztopione (chłodne) masło i drożdże z mlekiem. Ciasto wyrobić ręcznie, aż będzie gładkie. Jeśli jest zbyt twarde, dolać więcej mleka. Wyrobione ciasto przykryte folią odstawić w ciepłe miejsce, by wyrosło 90 minut, do podwojenia objętości.
Ciasto uderzyć pięścią, aby opadło, ponownie przykryć folią i wstawić do lodówki na około godzinę. Po godzinie znów uderzyć je pięścią, by opadło i wstawić do zamrażalnika na 30 minut.

Masło (125 g) utrzeć na gładką masę.

Ciasto z zamrażalnika rozwałkować na prostokąt.

Połowę masła rozłożyć na 2/3 długości ciasta i złożyć na 3 (jak list). Należy zostawić odstęp przerwy między masłem o brzegiem, by potem idealnie skleić ciasto.

Obrócić ciasto o 90º i ponownie rozwałkować, następnie znów złożyć jak list, tym razem bez masła.

Złożone ciasto owinąć folią, wstawić do zamrażalnika na 30 minut, następnie do lodówki na 1 godzinę.

To samo zrobić z drugą połową masła - ciasto rozwałkować na prostokąt, położyć masło na 2/3 długości + złożyć ciasto jak list. Następnie obrót i wałkowanie + składanie bez masła. Ciasto ponownie wstawić do zamrażalnika na 30 minut a następnie do lodówki na godzinę.


Teraz czas na wykrajanie rogalików:

Ciasto (musi być zimne!) rozwałkować (grubość ok. 6 mm), a następnie wykroić trójkąty. Każdy trójkąt zwinąć od podstawy w kierunku wierzchołka - najpierw luźno, później ściślej. Można dodatkowo włożyć do środka jakieś nadzienie, ja najbardziej lubię czekoladę ;)


Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, rozłożyć na niej rogaliki. Przykryć, pozostawić do wyrośnięcia na 1,5 godziny.

Nagrzać piekarnik do temperatury 220ºC. Croissanty wstawić do piekarnika, można je wcześniej posmarować żółtkiem roztrzepanym z wodą. Piec przez 5 minut w temperaturze 220ºC. Obniżyć temperaturę do 190ºC i piec dalej przez 10 minut.

Oto moje, może i nie tak piękne jak te kupne, ale w smaku równie pyszne, a duma aż rozpiera po ich zrobieniu! Co więcej mamy pewność, że znajdziemy w nich same naturalne składniki :)

Ostatnimi czasy szukam jakiś niebanalnych i niecodziennych przepisów na słodkości. Jednym z moich ulubionych jest Zielony Mech. Ciasto jest pyszne i łatwo je przygotować, a co najważniejsze robi duży efekt, ponieważ jest całe zielone :D
Przejdźmy jednak do opisu wykonania tego cuda.
Potrzebne nam składniki to:

-3 jajka
-200g cukru (ja używam cukier czcinowy)
-2 łyżeczki cukru waniliowego
-250g świeżego lub mrożonego szpinaku (w świeżym oderwać łodyżki i dopiero zważyć-polecam używać świeżego szpinaku, ponieważ kolor wtedy jest intensywniejszy)
-300g mąki pszennej
-100g zmielonych orzechów laskowych
-3 łyżeczki proszku do pieczenia
-250ml oleju którego najbardziej lubicie

Składniki masy:

-400g słodkiej śmietany 30- 36%
-2 śmietan-fix
-1 łyżka cukru pudru

Dodatkowo:
Owoce grantatu lubi w innej wersji maliny, jagody, jeżyny itp. ( ja osobiście uwielbiam owoce granatu, ponieważ dodaje ciastu intensywnego smaku, jednocześnie idealnie pasując do pozostałych składników)

Sposób przygotowania:

Świeży szpinak umyć, dobrze osuszyć i zmiksować blenderem. (Szpinak mrożony rozmrozić, odcisnąć z wody i zmiksować blenderem).
Jajka zmiksować z cukrem i cukrem waniliowym na jasną, puszystą masę, na początku białko na sztywno, później dodając pozostałe składniki masy. Dalej miksując wlewać stopniowo olej. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia. Dodać do ubitej masy i delikatnie wymieszać. Kolejno wmieszać szpinak, a na końcu orzechy. Ciasto powinno mieć kremową konsystencje, jeśli jesy za gęste można dodać mleka, jeśli za rzadkie mąki.
Przygotować foremkę na ciasto, posmarować cienko masłem lub margaryną i wyłożyć papierem do pieczenia.Ciasto wyłożyć do formy.Piec w nagrzanym piekarniku około 45 min., do suchego patyczka, w temperaturze 180°C. Po upieczeniu pozostawić ciasto na chwilę w piekarniku, przy lekko uchylonych drzwiczkach, kolejno wyciągnąć na blat i pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Po ostudzeniu z każdej strony odciąć po 1 cm ciasta, tak aby odciąć przypieczone boki. Odcięte skrawki pokruszyć do miski (przydadzą się do ozdoby góry ciasta)
Ciasto przekroić na pół tak, aby powstały dwa blaty. jeden z nich pokruszyć tak jak odcięte skrawki.
Śmietanę ubić na sztywno ze śmietan- fixami. Pod koniec ubijania dodać cukier puder. Ubitą śmietany wyłożyć na 1 część. Przykryć okruchami, posypać z góry okruchami ciasta i udekorować owocami.Ciasto przechowywać w lodówce.
Oto zdjęcie z końcowym efektem. Polecam serdecznie wszystkim spróbować wykonać taki placek, na prawdę warto. Gwarantowany zachwyt innych nad oryginalnością kolorów i smakiem.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-15 10:42 przez noidentity.

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-15 12:53 przez u_lala.

SKŁADNIKI

10 SZTUK, PO 108 KCAL
1 szklanka mąki
2 jajka
1 szklanka mleka
3/4 szklanki wody (najlepiej gazowanej)
szczypta soli
3 łyżki masła lub oleju roślinnego


Wszystkie składniki mieszamy.
Ja uwielbiam naleśniki z owocami i bitą śmietaną. serce



Ciasto a'la ptasie mleczko

Natknęłam się na ten przepis w jakimś czasopiśmie kulinarnym, zrobiłam, a teraz to ciasto jest częstym gościem na moim stole :)

Biszkopt:
5 jajek
3/4 szklanki cukru
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki maki ziemniaczanej
łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki kakao

Oddzielamy białka od żółtek. Ubijamy je na sztywną pianę. Żółtka ucieramy razem z cukrem na jednolitą, puszystą masę. Dodajemy przesiane obie mąki oraz proszek do pieczenia. Ciągle miksujemy, by nie było żadnych grudek. Potem wsypujemy kakao i dalej mieszamy, aż powstanie jednolita masa. Masa jest dosyć gęsta, klejąca, ale taka ma być :) Na samym końcu dodajemy pianę z białek i mieszamy delikatnie łyżką. Ciasto wylewamy na blachę o wymiarach 20x30, wyłożoną papierem do pieczenia. Biszkopt piec w 180 stopniach, przez 20/25 minut, najlepiej do suchego patyczka. Po wyjęciu z piekarnika, odstawić ciasto do ostygnięcia.

Składniki na masę "ptasie mleczko"
400 ml śmietanki 30%
320 g serka homogenizowanego waniliowego
2 opakowania galaretki cytrynowej
4 łyżki cukru pudru

Dwie galaretki rozpuszczamy w 1 szklance gorącej wody i zostawiamy do ostygnięcia.
Dobrze schłodzoną kremówkę ubijamy na sztywną pianę, razem z cukrem pudrem. Następnie dodajemy serek waniliowy. Całość miksujemy. Na samym końcu porcjami wlewamy ostygniętą galaretkę i mieszamy. Gotową masę rozprowadzamy równomiernie na biszkopcie.

Na masę wyłożyć herbatniki i polewę czekoladową.

Polewa czekoladowa
tabliczka gorzkiej czekolady
100 ml kremówki

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać śmietankę i wymieszać.

Ciasto odstawić do lodówki, najlepiej na całą noc. Smacznego!

Ciasto a'la ptasie mleczko

Natknęłam się na ten przepis w jakimś czasopiśmie kulinarnym, zrobiłam, a teraz to ciasto jest częstym gościem na moim stole :)

Biszkopt:
5 jajek
3/4 szklanki cukru
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki maki ziemniaczanej
łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki kakao

Oddzielamy białka od żółtek. Ubijamy je na sztywną pianę. Żółtka ucieramy razem z cukrem na jednolitą, puszystą masę. Dodajemy przesiane obie mąki oraz proszek do pieczenia. Ciągle miksujemy, by nie było żadnych grudek. Potem wsypujemy kakao i dalej mieszamy, aż powstanie jednolita masa. Masa jest dosyć gęsta, klejąca, ale taka ma być :) Na samym końcu dodajemy pianę z białek i mieszamy delikatnie łyżką. Ciasto wylewamy na blachę o wymiarach 20x30, wyłożoną papierem do pieczenia. Biszkopt piec w 180 stopniach, przez 20/25 minut, najlepiej do suchego patyczka. Po wyjęciu z piekarnika, odstawić ciasto do ostygnięcia.

Składniki na masę "ptasie mleczko"
400 ml śmietanki 30%
320 g serka homogenizowanego waniliowego
2 opakowania galaretki cytrynowej
4 łyżki cukru pudru

Dwie galaretki rozpuszczamy w 1 szklance gorącej wody i zostawiamy do ostygnięcia.
Dobrze schłodzoną kremówkę ubijamy na sztywną pianę, razem z cukrem pudrem. Następnie dodajemy serek waniliowy. Całość miksujemy. Na samym końcu porcjami wlewamy ostygniętą galaretkę i mieszamy. Gotową masę rozprowadzamy równomiernie na biszkopcie.

Na masę wyłożyć herbatniki i polewę czekoladową.

Polewa czekoladowa
tabliczka gorzkiej czekolady
100 ml kremówki

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać śmietankę i wymieszać.

Ciasto odstawić do lodówki, najlepiej na całą noc. Smacznego!





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-15 15:25 przez kasia89k.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Miesiąc Kobiet -Zadanie #18 - Piosenka, która kojarzy Ci się z przyjacielem