Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 170

serce MIESIĄC KOBIET NA SZAFA.PL serce
ciągle trwa!

Startujemy z kolejnym zadaniem :)

Czas trwania: 15-16.03 godz. 13:59
Pamiętaj, by kliknąć "Biorę udział" na stronie konkursowej!

W komentarzu pod tym postem napisz, jaka książka jest Twoją ulubioną i dlaczego.
Możesz dodać zdjęcia, cytaty, itp.

serce
4 najbardziej kreatywne komentarze nagrodzimy zestawem 3 książek:


czyta Niezwyciężona. Tom Pojedynek - Rutkoski Marie
czyta Niezwyciężona. Tom 2. Zdrada - Rutkoski Marie
Premiera 17 marca!
czytaJa, ty, my. Książka wspólnych zapisków - Currie Lisa
ufundowanych przez Wydawnictwo Feeria



Nie mam jednej ulubionej ale zdecydowanie każdemu polecam książkę i film ,,Pachnidło"

Moja ulubiona książka to "Świat według Karla" z powiedzonkami znanego niemieckiego projektanta Karla Lagerfelda. Uwielbiam tego projektanta!serce Oprócz cytatów w książce znajdziemy niebanalne ilustracje. Mój ulubiony rozdział z to: Karl o modzie. Bo jak mawia Karl: "Powiedzmy: moda tworzy trendy, niemniej elegancja powinna podążać za modą". Tak samo jak projektant: "Chciałabym przeczytać wszystko, zobaczyć wszystko, dowiedzieć się. Jestem papierowym narkomanem, papierowym świrem, papierowym modelem"
. Dużo nas łączy!super

Książek które lubię jest kilka, ale dziś chce napisać o książce Ulica Rajskich Dziewic Barbary Wood. Powieść ta przenosi nas w fascynujący, a zarazem brutalny arabski świat. Na przykładzie pewnej rodziny, kilku jej pokoleń pokazuje historię na tle burzliwych lat zamachu stanu
w Egipcie, obalenie króla Faruka, ścieranie się tendencji demokratycznych i fundamentalizmu islamskiego. Można tu zobaczyć jak w egipskich kobietach narastał bunt, ich walkę o emancypację. Równie bogato jak historia, zarysowane jest tło obyczajowe. Powieść skupia się przede wszystkim na losach Jasminy. Wyklęta z rodziny, przeklęta przez swego ojca i skazana na śmierć, aby uszanować honor rodziny. Jednak bohaterce udaje wyjechać do Stanów, gdzie kończy studia i wychodzi za mąż, by po latach wrócić do rodzinnego kraju. Książka wzrusza, rozszerza świat, przybliża historię i obyczajowość, a przede wszystkim mówi o problemach kobiet. Ta pozycja sprawiła, że bardziej zaczęłam interesować się losem i problemami kobiet, a zwłaszcza kobiet arabskich. Książka warta przeczytania.

Moją ulubioną książką, a nawet serią książek jest i pozostanie na zawsze Harry Potter :) Mimo moich już 26 lat tradycyjnie w każde lato powracam do Harry'ego i czytam każdą część ponownie. Wszyscy się ze mnie śmieją, że po tylu latach czytania tego samego znam go już na pamięć. Owszem, znam, ale przy każdym kolejnym czytaniu zauważam inne, nowe rzeczy. Dorastałam na tej książce razem z Harrym, nocne premiery każdej serii były dla mnie tradycją, a dla mojej Mamy udręką, ale dzielnie woziła mnie o północy do księgarni :D Magiczny świat Pottera dał mi wiele przyjemności, ale i nauczył wielu rzeczy, wagi przyjaźni, odwagi, podążania za marzeniami, ciężkiej, ale owocnej pracy. W nadchodzące lato ponownie sięgnę po serię J.K. Rowling i tak jak Snape kochał Lilly, tak ja Harry'ego Pottera: "After all these years? Always."

Moim zdecydowanym faworytem jest biografia Maxa Factora. Każda prawdziwa kobieta chce czuć się każdego dnia piękna i podziwiana. Makijaż, moda i buty nadal stanowią nasz świat - świat kobiet, do którego uciekamy, aby oderwać się choć na chwilę od codzienności, odetchnąć, nabrać pozytywnej energii i inspiracji. Paradoksem, ale również fenomenem jest dla mnie fakt, że to właśnie mężczyźni go dla nas kreują. To oni, mimo, że tak niewiele ciągle o nim wiedzą, tworzą/tworzyli dla nas najwspanialsze marki, o produktach których marzy każda z nas. Jednym z takich mężczyzn był właśnie Maksymilian Faktorowicz - Polak, urodzony w Zduńskiej Woli, który stworzył wizerunek nowoczesnej kobiety. Produkował peruki i kosmetyki najwyższej jakości, wiele z nich opatentował, z jego usług korzystał nie tylko rosyjski dwór z cesarzem na czele, ale również pierwsze gwiazdy kina i ważne osobistości ówczesnych lat. To on wyznaczał trendy, udoskonalał formuły i szedł na czele rozwoju wizerunku kobiety. Książka ta jest dla mnie fenomenalna nie tylko ze względu na ciekawie opowiedzianą historię ewaluacji wizerunku kobiety. Przede wszystkim ze względu na to, że pokazuje jak daleko może zajść przeciętny, prosty człowiek. Jak odwaga, determinacja i zamiłowanie pozwalają spełnić marzenia pomimo wielu bardzo trudnych przeciwności losu. Jak wziąć sprawy w swoje ręce i nie bać się tego, co przyniesie los. Zdecydowanie polecam!




Moją ulubioną książką od dawien dawna, czyli z 15lat na 100% jest "Mały Książę"

Jest tam mnóstwo cudownych cytatów, które są drogowskazem dla wielu ludzi. Przede wszystkim książka opowiada o miłości do róży,przyjaźni, opiece i obawach. Stawiane są w niej pytania o najważniejsze wartości życiowe oraz o relacje między ludźmi.

Oto kilka mądrych cytatów:

"- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi."


"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś."

"Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić."

"Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża..."

"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół."

"Jeśli chcesz odejść, to idź. Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące."





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 15:16 przez ANIUULKA.

"Zawsze warto wysłuchać historii drugiego człowieka do końca.
W ten sposób można uratować komuś życie." Cytat z książki, którą ostatnio przeczytałam "BEZDOMNA" Katarzyna Michalak. Jest to książka, która wzruszy zapewne każdego czytelnika. To książka pełna dramatyzmu, skrajnych emocji, tajemnic, skomplikowanych relacji rodzinnych i niespodziewanych przyjaźni.
PIĘkna serce



Moja ulubiona książka to "Kwiat Pustyni" Waris Dirie i Cathleen Miller. Jest to prawdziwa historia życia Waris Dirie, która urodziła się w Somalii, w plemieniu nomadów czyli pustynnych wędrowców, gdzie została bestialsko obrzezana. Dziewczyma ledwo uchodzi z życiem, a w wieku 13 lat jej własny ojciec chce ją sprzedać za kilka wielbłądów jako żonę ok.60-letniego faceta. Waris ucieka z domu i po wielu przeżyciach trafia do Londynu, gdzie zauważa ją sławny fotograf. Tak oto staje się ona piękną modelką, która do tej pory walczy o prawa kobiet i działa przeciwko obrzezaniu dziewcząt i ich kaleczeniu. Nawet o tym nie wiemy, ale gdzieś w innej części świata małe dziewczynki są okaleczane do końca życia i powinniśmy się wszyscy temu sprzeciwić. Wykorzystałam też "Kwiat pustyni" w swojej pracy licencjackiej ponieważ bardzo mnie poruszyła i wzruszyła. Napawa też wielką nadzieją, bo możemy odnieść sukces jeśli tylko walczymy o swoje!

W swoim już dosyć długim życiu przeczytałam śmiało mogę powiedzieć tysiące książek. Czy mam ulubioną?chyba nie. Pierwszą książką przeczytaną pod kołdrą, przy włączonej latarce była,, Wielka, większa, największa". Gdy moje koleżanki ustawiały się w kolejce po Siesicką, ja czytałam Centkiewiczów, Fiedlera, Szklarskiego, Nienackiego, Lema.Kocham Chmielewską i mimo, iż,, Dzikie białko"czytałam chyba ze 100 razy, w dalszym ciągu śmieję się na głos, gdy ekipa projektantów przesuwa ogrodzenie szpitalne
Uwielbiam książki Cusslera, Brauna, Sheldona, kultowego Larsena.Będąc osobą dorosłą ponownie przeczytałam prawie wszystkie lektury, Kraszewskiego i Bunsch. Niewiarygodne jak wiele nowego znalazłam w tych książkach.Czy mam ulubioną książkę zdecydowanie nie, mam zwyczaj wracać do książek, ale zależy to głównie od mego nastroju.

Czy da się jakoś funkcjonować we współczesnym świecie bez czytania książek? Czy w tej pełnej zepsucia rzeczywistości jesteśmy w stanie przetrwać, bez sięgnięcia po książkę, która nas przeniesie w całkiem inny wymiar? Odpowiedź na obydwa pytania brzmi: Nie. Bez odrobiny magii i chociaż chwilowej ucieczki od codzienności nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Przecież każdemu należy się odpoczynek od czasu do czasu. Takim światem magii, baśni ale i po prostu innej rzeczywistości jest ,, Osobliwy dom Pani Peregrine'' Książka ta zawiera wszystko co książka powinna zawierać. Trochę historii, akcji, rzeczywistości pomieszanej z nierealnym światem, trochę komedii i dramatu. Czego można chcieć więcej od książki?! Niczego, bo właśnie ,, Osobliwy dom..'' to książka idealna, to powieść, do której można wracać zawsze, nawet jeżeli zna się ją już na pamięć. Nawet w takim wypadku uda nam się coś znaleźć w niej nowego, nawet wtedy ona nas czymś zaskoczy

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Witkiewicz, Magdalena - Po prostu bądź - piękna opowieść o miłości, przyjaźni i życiu, o tym jak jedna chwila może zaważyć o naszym szczęściu.
Polecam, wzruszając książka. Płakałam jak dziecko.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-16 17:34 przez marciaa0407.

Moją ulubioną książką jest "Wszystko o czym marzysz" autorstwa Mike Greenberg'a. Książka delikatna i wzruszająca. Opowiada o kobietach, które zachorowały na raka piersi i życie nakierowało ich na wspólną drogę. Poznają się przez internet i wszystkie walczą z chorobą. Próbują sobie pomóc i dzielą się ze sobą swoim życiorysem. Czasem tak jest, że najlepszych ludzi spotyka się w najgorszych okolicznościach. Książka uświadomiła mi, że rak to nie wyrok ale wyzwanie. Czasami w tak ciężkich sytuacjach poznajemy się na ludziach i na sobie samych. Gorąco zachęcam każdą kobietę do przeczytania tych kilkudziesięciu stron. Problem choroby nowotworowej jest powszechny i może dotknąć każdego. Dobrze jest wiedzieć, że z rakiem można żyć i cieszyć się każdą chwilą. Motyw przewodni bohaterek brzmi: "Oby wypełniała mnie wielka dobroć
Obym była zdrowa
Obym była spokojna i swobodna
Obym była szczęśliwa."




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 17:03 przez norawr.

Moja ulubiona książka to "Motylki" autorstwa Laurie Halse Anderson. Książka opowiada bardzo poruszającą historię nastoletniej anorektyczki , która nie radzi sobie z otaczającym ją światem , dlatego uparcie wyznacza sobie nowe cele , zdając sobie jednocześnie sprawę z tego że istnieje tylko jedna idealna waga "... Jeśli dojdę do 32, będę chciała ważyć 29. Gdybym ważyła cztery kilo, chciałabym zejść do dwóch. Jedyna liczba, która tak naprawdę by mnie zadowoliła to 0...". Liz (główna bohaterka) żyje w świecie iluzji ,ma halucynacje , które dręczą ją w nocy , widzi swoją zmarłą przyjaciółkę , za którą bardzo tęskni.
"Oddycham powoli. Jedzenie to życie. Wydech, kolejny wdech. Jedzenie to życie. I na tym polega problem. Gdy żyjesz, ludzie mogą cię krzywdzić. Łatwiej jest zwinąć się w kłębek w klatce z kości albo w zaspie zagubienia. Łatwiej jest wszystkich wykluczyć.". Lubie tą książkę ponieważ pokazuje co dzieje się w głowie osoby chorej na anoreksje , jak trudna jest to walka ,jaki wpływ ma na nas otoczenie i że walka z tą chorobą jest możliwa.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 17:18 przez Dulcesse.

Kocham czytać. Czytam mnóstwo książek w każdym wolnym czasie i regularnie staram się poszerzać swoją biblioteczkę. Moja ulubiona książka została napisana przez autorkę Gayle Forman. "Zostań jeśli kochasz" to powieść która od pierwszej strony mnie urzekła serce. Autorka poprzez opowiedzenie historii młodej dziewczyny daje siłę wszystkim , którzy myślą że ich życie nie ma już sensu. Losy tej młodej dziewczyny nie potoczyły się w dobrym kierunku. Przez pewien feralny dzień straciła całą swoją rodzinę , ale jednak mimo to walczy. Wie , że jej życie już nigdy nie będzie takie samo , a równocześnie przy sobie ma kochającego chłopaka i dziadków. Jest to książka w której każdy z nas może coś wywnioskować. Opowiada historię , która może przydarzyć się każdemu z nas. Co najważniejsze opowiada ona o trudnym wyborze w obliczu jakiego staje główna bohaterka , a przecież sami stajemy w swoim życiu w obliczu ważnych decyzji. Moim ulubionym cytatem z tej książki jest cytat mówiący jaka jest miłość w oczach mamy głównej bohaterki cytukąc "Miłość to dziwka" :P serce. Polecam wszystkie książki autorki Gayle Forman ponieważ są one bardzo życiowe i opowiadają o sytuacjach z dnia codziennego , które mogą się przydarzyć każdemu.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 18:19 przez colorfull12.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Konkurs- proszę o wsparcie ! :)