Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 170

Hej! :*
Prawdziwą złotą polską jesień mamy za oknem! Uwielbiamy te cudowne kolory i szeleszczące liście dookoła! W ciągu dnia łapiemy ostatnie promienie słońca i ładujemy akumulatory na zimę, a wieczory najchętniej spędzamy w cieple, z dobrą książką i muzyką serce
Wraz z wydawnictwem Feeria Young przygotowaliśmy dla Was konkurs, a w nim do zdobycia świetna książka, której premiera odbędzie się 4.11.2015r!


Playlist for the dead Posłuchaj, a zrozumiesz
Michelle Falkoff

to szczera, bolesna i fascynująca opowieść o stracie, gniewie i wyrastaniu z przyjaźni, która zawsze nas określała; o trudnym procesie tworzenia siebie na nowo; o znajdowaniu nadziei, gdy wydawałoby się, że przepadła na zawsze; o miłości, która zawsze tli się gdzieś w sercu.

ZADANIE KONKURSOWE
W komentarzu pod tym postem:
- podaj listę min. 5 swoich ulubionych piosenek i uzasadnij swój wybór
- na Szafa.pl poszukaj muzyczną ofertę sprzedażową lub na wymianę (ubranie z zespołem, print kojarzący się z muzyką, itp.) i link do niej wklej w swoim poście;
- ze strony wydawnictwa Feeria Young wybierz książkę, którą poleciłabyś bliskiej osobie oraz uzasadnij swój wybór (wklej link w poście)

NAGRODY:
15 x książka Michelle Falkoff "Playlist for the Dead. Posłuchaj a zrozumiesz"
15 x ekotorba szafa.pl "Szanel noszę tylko w niedzielę"

Na Wasze wpisy czekamy do 12.11.2015.
13.11.2015 wybierzemy 15 najciekawszych komentarzy!
Wyniki ogłosimy w tym wątku.

I. Playlistazły/b]
1.Adam Lambert - 'Ghost Town', gdy potrzebuje samotnego spaceru idealnie wpasowuje się w klimat.
2.Jessie Ware - 'Say you love me', gdy miłość wisi w powietrzu. Idealne przed spotkaniem z chłopakiem. Robi się nastrojowo w sercu.
3.Lil Wayne ft. Nicki Minaj - 'Knockout', gdy mam bojowe nastawienie do świata.
4.Three Days Grace - 'Painkkiller' - ulga po ciężkim dniu na uczelni
5.Marilyn Manson - 'This i a new shit' - po prostu ją uwielbiam. O każdej porze i w każdej okazji.

II.
Koszulka z motywem koncertu w tle.Ludzie wymachują w rytm muzyki, cudowne momenty. Świetna kolorystyka.



III.

"Alkoholicy wysokofunkcjonujący
z perspektywy profesjonalnej i osobistej"
Sarah Allen Benton

Ukazanie świata alkoholików w zupełnie innym świetle. Doskonała lektura jeśli ktoś chce poszerzyć swoją świadomość na temat otaczających go ludzi.
Nałogi zależne są od etapu naszego życia, autorka świetnie pokazuję tę zależność.

Na pewno poleciłabym ją bliskiej osobie ze względu na tematykę książki i świetne ujęcie tematu.

link: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/alkoholicy-wysokofunkcjonujacy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-03 14:05 przez Natt___.

1.
MIWOO -'Broken Doll' Na moje humory emo. Trzeba chociaż raz na tydzień być emo xD
BTS - 'I need u' Gdy chcę sobie pofałszować, a umiem słowa piosenki.
BIGBANG -'Let's not fall in love' Gdy marzę o facecie, ale uświadamiam sobie, że nie ma takiego, jakiego ja chcę ;.;
Park Wan Kyu -'Wind Breeze' Gdy chcę sobie przypomnić ulubione momenty z ulubionej dramy. (Od 9 listopada, na TVP2 będzie nadawana^^)
Bye Bye Sea-'The Starlight Is Falling' Taka do tańca i do popłakańca ;p

2.

Muzyczny tshirt
Muzyczny tshirt
Review, 34 (XS)

3.http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/althea-oliver
Tą książkę polecam akurat mojej przyjaciółce, która gdy widzi grubą książkę, cofa się jak wampir przed czosnkiem. Książka nie gryzie! Co jedynie możesz się zaciąć. Możesz dzięki tej książce, wykreować faceta marzeń i nie weźmiesz płytkiego, zadumanego w sobie. Dzięki tej książce możesz też poznać wiele historii i będziesz wiedzieć jak zachować się w przyszłości. Dzięki tej książce nie będziesz zachowywać jak głupia blondynka ( Nie obrażam blondynek, lecz plastiki ;p)

1.
-Alex Hepburn - Under
-Blue Cafe - Czas nie będzie czekał
-Natalia Oreiro - Me muero de amor
-Ola - Jej Ostatni Rok
-Three Days Grace - I Hate Everything About You
-Sofi De La Torre - Faster
-Sylwia Grzeszczak - Karuzela
-Indila - Tourner Dans Le Vide

To właśnie te piosenki najbardziej trafiają do mojego serca. Słucham muzyki, która ma dla mnie jakiś przekaz, która potrafi wyrazić to co czuję. Nidy nie słuchałam piosenek typu Rock lub metal ale kiedy usłyszałam piosenkę Three Days Grace - I Hate Everything About You od razu się w niej zakochałam. Każda z tych piosenek ma dla mnie jakieś przesłanie, wszystkie z nich w szczególny sposób potrafią wyrazić część mojego życia...

2.


3.
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/plaga-samobojcow

Tę książkę zdecydowanie mogłabym polecić mojej najlepszej przyjaciółce. Co prawda ona nie lubi czytać książek (i nie umiem tego pojąć ponieważ czytam książki odkąd nauczyłam się czytać). Ale jestem pewna, że po jej przeczytaniu zmieni zdanie.
Książka ta przedstawia świat przedstawiony w całkiem inny sposób. Ukazuje coś, czego większość z nas nigdy sobie nawet nie wyobrażała. Masowe samobójstwa?... Czytając ją byłam całkowicie mile zaskoczona tym, że książka tego typu tak bardzo mi się spodobała i wciągnęła. Jestem na 100% pewna, że właśnie ta książka jest najbardziej godna mojego polecenia. Poleciłabym jeszcze inne (np. obydwa tomy "Wiedźm z Savannach";) ale niestety jak jedna, to jedna. czyta

Ulubione piosenki:
1. "Zaklęta w marmur" - Closterkeller --> pierwsza piosenka, która była moją ulubioną.
2. "10 black roses" - The Rasmus --> piosenka, którą darzę sentymentem. Słuchałam jej kilka ładnych lat temu, gdy było mi źle, a wszytskie marzenia przelewałam na karty opowiadania pisenego do szuflady.
3. "Love" - The Cure --> na miłość słodką i gorzką
4. "Lullaby" - The Cure --> na ciche wieczory...
5. "Tir na rÓg" - Celtic Wonam --> gdy jest mi lekko na sercu i chce się tańczyć i marzyć

Ubranie z Szafa.pl:

Muzyczny tshirt
Muzyczny tshirt
Review, 34 (XS)
T-shir z muzycznym motywem, który będzie pasował zarówno do jeansów jak i rockowej spódnicy.

Książka z Feria Young: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/aplikacja
Uważam tą książkę za bardzo ciekawą w dzisiejszym świecie już przecież mocno zdominowanym przed technikę i komputery. Porzyczyłabym ją mojej koleżance, która nie widzi świada poza swoim iPhonem i laptopem.

Nareszcie książka! ^^

Muzyka:
1. Paolo Nutini - Let Me Down Easy - Delikatna muzyka , aby dobrze zacząć dzień.
2. Beyoncé - Grown Woman - Żywsza muzyka za kółko do wybudzenia.
3. TIDAL | Nicki Minaj and Beyoncé - Do pracy potrzebuję dobrej kawy i tego typu muzyki, która doda sił na długie godziny.
4. Vigiland - Czas uczcić ostatnią godzinkę w pracy.
5. Deorro - Five Hours - Samochodowa trasa nie może być nijaka!
6. Sia - Alive - Czas na przygotowanie obiadu, więc czas na żywą muzykę.
7. Chet Faker - Gold - Relaks, po prostu relaks.

Sukienka w NUTKI i samochody ;) W sam raz do punktu nr 2 oraz 5 ;)

http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/babskie-fanaberie
Dlaczego akurat ta? :) Tę książkę poleciłabym swojemu chłopakowi, aby lepiej zrozumiał babskie humory ;)
Nie od dziś wiadomo, że świat kobiet i mężczyzn diametralnie się różni, dlatego warto się docierać. Skoro inni już przestudiowali ten temat, reszta powinna korzystać. Może ktoś mi poleci książkę o męskim świecie? :)

1.Lista moich ulubionych piosenek jest baardzo długa, ale ograniczę się do tych pięciu :
A. Na miejscu pierwszym jest piosenka ukochanego zespołu Halestorm - "Amen". Zawsze poprawia mi humor i uprzyjemnia codzienną jazdę zatłoczonym autobusem.
B. Miejsce drugie zajmuje również ukochany zespół tym razem z piosenką "Dear Daughter". Pomaga odciąć się od otoczenia i wyciszyć :-)
C. Tym razem z innej kategorii, bo coś bardziej spokojnego- Adel ze swoją nową piosenką "Hello". Jest to cudowny utwór na długie, jesienne wieczory spędzone z herbatą przy blasku świec.
D. Tutaj też calkiem odmienny gatunek - hiszpańska piosenka "El mismo sol". To bardzo skoczny i wesoły utwór, którego słucham podczas ćwiczeń i tanecznych wygibasów. xD
E. I na koniec utwór "September" Earth Wind and Fire.
2.Zaciekawiła mnie rockowa koszulka:

rockowo
rockowo
Noname, 38 (M)
. Może być dobrym podarunkiem dla mojej siostry, która uwielbia ten gatunek muzyczny :-)
3. Jeżeli chodzi o książkę, jaką mogłabym podarować mojej siostrze to "Czy wspominałam, że Cię Kocham? " ( http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/czy-wspominalam-ze-cie-kocham ) . Tak rzadko słyszy ode mnie te słowa, mimo iż jesteśmy sobie bliskie. Ta książka byłaby pretekstem do powiedzenia jej kilku ciepłych słów otuchy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-03 22:46 przez Kala1998.

Ulubione piosenki:
1. Linkin Park - Faint - Bo to od tej piosenki 13 lat temu pokochałam ten zespół serce
2. Ed Sheeran - You Need Me, I Don't Need You - Piosenka podtrzymująca mnie na duchu po zerwaniu z facetem po wielu latach razem.
3. Lady Gaga - Poker Face - Czasem czuję się jak jej mały "Potworek" ;)
4. One Republic - Stop&Stare - Dzięki tej piosence kupiłam sobie gitarę akustyczną i rozpoczęłam naukę gry na niej.
5. Ricky Martin - Livin La Vida Loca - Pierwsza miłość, nigdy nie zapomniana. Nie wstydzę się go nawet słuchając metalu :)

Bluzka Linkin Park
Bluzka Linkin Park
Linkin Park
Przydałaby się taka na ich koncerty :)

http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/przez-10-minut
Chciałabym, aby moja Mama przez 10 minut pomyślała o sobie i odnalazła utraconą radość życia po ciężkim rozwodzie.

1. Anna Jantar, Bogusław Mec "Pozwolił nam los" - piosenka wybrana na nasz pierwszy taniec. Wyjątkowa, towarzyszy mi nieustannie od kilku lat.
2. "Hallelujah" - niezależnie od tego kto ją wykonuje, zawsze mam ciary na plecach!
3. David Guetta "Sun goes down" - żeby nie było, że słucham tylko "smętów", dla odmiany coś klubowego.
4. Taylor Swift "Blank space" - uwielbiam jej hipnotyzujący głos.
5. Beyonce "Drunk in love" - zdecydowanie odurzająca piosenka ;)


http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/gdzie-diabel-nie-moze-1
Książka idealna dla mojej mamy, która nie jest zbyt odważa w kwestii podróżowania, ale za to, poprzez lektury, odbywa niesamowite wycieczki po obcych krajach :)

I zadanie 5 piosenek

1. Lost Frequencies feat. Janieck Devy - Reality dlaczego? warto posłuchać od pierwszych nut jest tak pozytywna, że słuchając jej nawet w pochmurny dzień człowiek chce tańczyć, pozytywnie nakręcić i uśmiechać do każdego :)

2. Adam Lambert "Ghost down" właśnie ta piosenka idealnie wpasowuje się w klimat jesieni. Można słuchać na okrągło i piosenka nigdy się nie nudzi :)

3. Marek Grechuta "Dni których nie znamy" właśnie ta piosenka przypomina mi, że nie wolno oglądać się za siebie i rozpamiętywać przeszłości, a śmiało iść w przyszłość

4. Dawid Podsiadło "Nieznajomy" słowa, muzyka i wszystko co Dawid tworzy jest genialne :)

5. Kamil Bednarek "Euforia" "pozytywne słowa szybko się uwolnią" wszystko oddaje to co śpiewa Kamil to jest tak pozytywny człowiek, że tylko brać z niego przykład

II zadanie


zawsze warto ubierać się rockowo :) !!! i ubrałabym zawsze taką koszulkę ze świetnymi zespołami, rock gigant muzyka !

III zadanie

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/245373/kasacja

Najlepsza książka z jaką można zacząć każdą porę roku. Jeśli ktoś chce nadrobić to już wyszła już druga część. Dlaczego "Kasacja" nie mogę powiedzieć o czym jest bo zdradzę wszystko, ale jeśli ktoś lubi książkę, która wciąga od pierwszych stron do końca, gdzie akcja toczy się jak na roller coaster to z tą książką. Warto wspierać polskich autorów. Polecam ją każdemu w mojej rodzinie i kupuję ją jako prezenty dla znajomych jeszcze nikt się nie zawiódł :) Więc ta książka jest dla każdego :)

Na wstępie chcę napisać, że taka tematyka konkursu i nagroda to naprawdę super pomysł! Mnie to mega zainspirowało. Zastanowiłam się nad najbardziej trafnymi utworami, a dzięki temu powróciłam do wielu wykonawców, o których już dawno zapomniałam, a to wyzwoliło u mnie masę wspaniałych wspomnień :)
A więc:

I. Playlista :
Wybrałam wykonawców, których zawsze chciałam zobaczyć na żywo i moje marzenia się ziściły (lub ziszczą w najbliższej przyszłości:)):
1) Charlie Winston - Wilderness (w kwietniu miałam możliwość być na koncercie i uważam go za jeden z lepszych, na jakich byłam, a sam utwór otwiera ostatnią płytę "Curiocity";)
2) Ellie Goulding - Lost And Found (już niedługo, bo w styczniu usłyszę ten utwór na warszawskim Torwarze. Ellie to moja ulubiona wokalistka, a utwór pochodzi z najnowszej płyty, która ma premierę już dziś)
3) Aerosmith - Crazy (KLASYK! Najlepszy zespół na świecie i najlepsza piosenka! Nic dodać nic ująć, a koncert w Łodzi był spełnieniem mojego największego muzycznego marzenia)
4) Lenny Kravitz - I Belong To You (9.11.2011 - początek mojej przygody z koncertami, a wykonanie tego utworu pamietam do dziś, było mega romantycznie:))
5) Florence + The Machine - What Kind Of Man (piosenka promująca nowy album i trasę koncertową, w której wokalistka "zahaczy" także o Polskę. Bilety już wyprzedane, ja niestety nie jestem tą szczęśliwą posiadaczką, ale może jeszcze nie wszystko stracone, do koncertu jeszcze trochę czasu... :))

II. Ubranie sprzedażowe :
Wybrałam koszulkę Aerosmith, dziewczęcą i oldschoolową. Może nawet się na nią skuszę i kupię... :)

Aerosmith Top XS S
Aerosmith Top XS S
Aerosmith, 34 (XS)

III. Książka :
Jeśli chodzi o książkę, to nie tylko poleciłabym i podarowała swojej najlepszej przyjaciółce, ale kupiła egzemplarz także dla siebie. Poluję na nią już dosyć długo i myślę, że teraz, w okresie przedświątecznym jest to dobry pomysł na prezent gwiazdkowy i sposób na powiedzenie ważnej osobie, że jest kimś najprawdę wartościowym.
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/badz-aniolem-swojego-zycia



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-06 12:42 przez here_i_am.

1.Jain "come"
2.David Guetta feat. Nicki Minaj & Afrojack "Hey Mama"
3.Major Lazer & DJ Snake "Lean On"
4.Enej "kamień z napisem love"
5.Sarsa "Naucz mnie"

Kocham te piosenki.Jedną z nich mam ustawioną jako dzwonek w telefonie.Słuchałam je całe wakacje.Jak ich słucham to się relaksuje i odpoczywam.Nie myślę wtedy o żadnych problemach.Po prostu odcinam się od wszystkiego.


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/254177/niebezpieczne-zludzenie

Poleciłabym tą książkę mojej przyjaciółce.Ponieważ jej chłopak wyjechał za granice i nie daje znaków życia parę miesięcy.ona nie wie co ma zrobić.Dlatego chciałabym żeby ona ją przeczytała bo uważam że nie wszystko jeszcze stracone i może jej się uda go odnaleźć.

I Moja playlista
1. Pharrell Williams - Happy - słuchając tej piosenki nie można być smutny po prostu jest się "happy"
2. GO GO Doll - Iris - była to piosenka do pierwszego tańca na moim weselu
3.Ne-Yo - Because Of You - uwielbiam piosenki ne-yo , ma piękny głos mogę słuchać całymi dniami jego piosenki
4.Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You - zbliżają się święta, a ja nie wyobrażam sobie ubierania choinki bez słuchania tej piosenki
5.Beyoncé - I Was Here - piękna piosenka z przesłaniem

II
koszulka z motywem zespołu metailca


III
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/czy-wspominalam-ze-cie-kocham

Książkę ta poleciła bym mojej przyjaciółce, która uwielbiam czytać o miłości,ta opowieść spodobała się by jej ponieważ nie jest banalna. Nie jest to kolejna historia miłości prostej bez przeszkód - bo jest to historia o "zakazanym" uczuciu.

Ulubione piosenki:
1. Grzegorz Hyży ,,Wstaję" - dodaje sił i pozwala je zebrać w sobie, aby w życiu się nie poddawać, brnąć do przodu osiągając swój cel.
2. Adam Lambert ,,Ghost town" - ta piosenka ma coś w sobie, pozwala się zamyślić i często przy niej coś analizuję
3. Aerosmith ,,,Crazy" - piosenka mojej młodości, zawsze gdy ją słyszę podgłaśniam głośniki, przypomina mi o szalonym młodzieńczym czasie, wtedy nic ważnego się nie liczyło, tylko łapało się chwilę, spotykało ze znajomymi, było dużo śmiechu i zabawy, istne szaleństwo
4. Fergie ,,A Little Party Never Killed Nobody" - piosenka gwarantująca fantastyczną imprezę, pozwala oderwać się od problemów i można się przy niej wyszaleć.
5. Lemon ,,Wkręceni" - piękna melodia, choć w życiu spotkamy wiele przeszkód i zostaniemy oszukani czy w coś wkręceni, jednak zawsze jest nadzieja, że miłość nad od wszystkiego uratuje.

Wybieram ubranko, które nada się na każda imprezę, koncert czy wypad:

Fajna bluzeczka NADRUK
Fajna bluzeczka NADRUK
Nieznana, 36 (S)

Książka którą poleciłabym każdej kobiecie, bo żadna z nas nie jest idealna i nigdy nie będzie, więc po co się starać, trzeba zaakceptować siebie takim jak się jest. Kontrowersyjny tytuł, ale zapada w pamięć. Lepiej korzystać z przyjemności, a nie dążyć do bycia perfekcyjną w każdej dziedzinie życia. Polecam przeczytać każdej kobiecie, aby podbudować swoją wartość i wyjątkowość.
Link do książki:
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/perfekcyjna-kobieta-to-suka

serce serce serce serce serce

Chyba trochę mnie natchnął ten konkurs. Świetny pomysł. Dzięki!



MOJE PEREŁKI

1. ELDO - ''MIASTO SŁOŃCA'' - Jesienią mogę myśleć o lecie, cudowne wspomnienia z wycieczki do Nowego Jorku..
2. ROBIN SCHULZ - "SUGAR" - Nastraja tak dobrze, że zapominam czemu przed chwilą byłam smutna :F
3. THE JEZABELS - DARK STORM - Utwór od przyjaciela. Mam do niego sentyment.
4. TRANSSEXDISCO - W TRANSIE - Banalne wyznanie, ale jestem w swoistym transie przy tej nucie.
5. MS MR - BONES - Jakoś głęboko mnie dotyka ten utwór. :P

Każda piosenka z innej parafii, dlatego nie wiem co mam powiedzieć, kiedy ktoś mnie pyta o mój gust muzyczny uff :D


CUDNY ZEGAREK ,
mój się ostatnio zepsuł...może by tak prezent z okazji tego, że dziś sobota ;>...

Pobudka


KSIĄŻKA ---> PLAYLIST FOR THE DEAD


http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/playlist-for-the-dead


Mam cudowną przyjaciółkę, jest dla mnie jak siostra. Ale od kiedy ma małe dziecko zmieniła się w wrednego wampa. Mam do niej uraz, ale fakt, że ją kocham nie pozwala mi na szczerość. Skoro mowa w książce o utracie, to może obudzi się, zanim straci i mnie i naszą przyjaźń? hm hm ? Chcę się z nią zestarzeć!
Cwaniara ze mnie. Dorosła baba, a w głowie gimnazjum. Hrhr






kwiaty

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wygraj wyprawkę dla dziecka