Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

50 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zadanie 1:
Ja na wigilię przygotowuje dom. Sprzątam go, ubieram choinkę i dom w lampki i ozdoby świąteczne. Przygotowuje również stół. Nie umiem za bardzo gotować, więc mama nie pozwala mi się dotykać do dań świątecznych, co jest zrozumiałe- chce żeby coś stanęło na stole a nie przypalone ryby i inne cuda. :D Święta kojarzą mi się z zapachem smażonej ryby i kapusty wigilijnej ;) jak i sam zapach żywej choinki... mmm :D

Zadanie 2:
Jestem z województwa mazowieckiego. Tradycyjne dania jakie muszą być we Wigilię to: smażony Karp, smażona Miruna, pierogi z kapustą i grzybkami, uszka z kapustą i grzybami, barszcz czerwony gotowany przez 3 dni przez babcię (najlepszy na świecie), kapusta wigilijna, śledź w oleju, jajka faszerowane, placki ziemniaczane.
Babcia ma 82lata i zawsze na wigilię robi Karpatkę- uwielbiam ją z uwagi na smak- wszystko robi Babcia sama- nawet krem.
Nie mogę się już doczekać :D

1. Mi wigilia najbardziej kojarzy się z zapachem karpia oraz żywej choinki. Licząc wszystkie potrawy przeważnie przekraczamy 12 potraw, bo także liczymy np ciasto robione co roku przez babcię :D W przygotowania włączają się wszyscy. Rodzice z babcią zajmują się gotowaniem. Ja natomiast przystrajam mieszkanie świątecznymi ozdobami, przygotowuję wigilijny stół a dzień wcześniej robię domek z piernika. W samą wigilię zajmuję się także "oprawą muzyczną" [zarówno polską jak i zagraniczną] aby był miły nastrój.

2. W regionie śląskim najbardziej tradycyjną potrawą są makówki. Jednak w każdym domu przyrządzane są na swój sposób, mimo iż przepis jest jeden. Jednak najbardziej zaskakującą dla moich znajomych jest u mnie zupa z karpia. Robimy z niej rosół, z 2 głów karpia. Tyle wystarczy bo dając większą ilość zupa robi się strasznie "rybia" przez co wielu osobom ona nie smakuje. Jednak przy 2 głowach jest delikatnym rosołkiem z pysznym posmakiem karpia :) do tego trochę masła aby kolor zupy nie był siwy, a złocisty jak na prawdziwy rosół przystało. Do tego tata robi własnoręcznie grzanki. Bez tej zupy wigilia u mnie nie istnieje :)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

WYNIKI KONKURSU!!!


Dziewczyny, każdej z Was dziękujemy za udział w konkursie - dzięki Wam poczuliśmy aromat pomarańczy z goździkami, grzybów i makowca serce

Baardzo trudno było nam wybrać zwycięskie odpowiedzi, w końcu udało się jednak wyłonić 20 z Was.

Książkę Ani Starmach i fartuch otrzymują:

kasia2006222
Monis19937,
doorotka
asica22
XXL1987
dora22
tycha
shmincka
mimka000
tano_chanira


Książkę Ani Starmach otrzymują:

kraatkan__
zambezi
Yza_Pyza
ThisOther
kamiqa
cola201
hivek93
Luaa
paulina2157
Katya80

GRATULUJEMY! Prosimy o przesłanie danych (login, imię i nazwisko oraz adres) na patronaty @firma.szafa.pl (usuńcie spację).

Każda z uczestniczek, która odpowiedziała na oba pytania konkursowe, dołożyliśmy po 20 punktów w rywalizacji o nagrodę główną! Ranking możecie zobaczyć TUTAJ >>



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-10 08:31 przez Ola.

zweryfikowana
Posty: 128
Ostrzeżenia: 1/5

aaaaa dziękuję bardzo!!! :)

Pierwszy raz " coś" wygrałam,idealny prezent na Świeta, dziękuję:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-09 14:12 przez tycha.

Dlaczego mnie tu niema? ;(

Dziękuję! Zastanawiam się tylko, dlaczego mój nick jest napisany między apostrofami?:D

Wow bardzo dziękuję :)

super bardzo się cieszę :) Czy nagrodę tygodniową można wygrać tylko raz? Czy można się starać w kolejnych tygodniach o kolejne książki?

Dziękuję! Bardzo się cieszę, pierwszy raz coś wygrałam :) Super prezent na święta!

Czy książki zostały już porozsyłane?:) czy któraś z Was dostała już książkę?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-16 17:30 przez tycha.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KONKURS ŚWIĄTECZNY - III tydzień z Charlize Mystery!