Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Podawanie obowiązkowych wymiarów

04 maj 2012 - 00:40:37

Moja propozycja brzmi 'obowiązkowe wymiary', niech szafowiczki wystawiając przedmiot piszą wymiary, czy to w określonych miejscach, np utworzenie rubryk na wpisywanie długości, szerokości i innych wymiarów zależnych od przedmiotu nie jest trudne do stworzenia.
Można by utworzyć model np spodni, z wzorami długości (pokazany na zdjęciu jak i gdzie mierzyć), typu A - szerokość w pasku, B - szerokość w biodrach itp itd. Podawałoby się tylko odpowiednie długości do odpowiednich liter (rubryk na jakiś wymiar).

*Nie byłoby wątków typu "Kupiłam na szafie rozmiar M, ale okazało się być za małe".
*Nie trzeba byłoby się prosić o wymiary i czekać w nieskończoność aż łaskawie ktoś odpisze, albo i nie, bo przeczyta i zapomni pomierzyć.
*Nie byłoby tekstów typu "wymiary na priv" - co to w ogóle znaczy?! Jakieś tajne są te wymiary? Czy może ktoś wstydzi się ich podać? Czy może sobie myśli "o, jak ktoś chce wymiary to od razu kupi"?

Co o tym myślicie?
Bo mnie szlag trafia jak podoba mi się dany ciuch, oczywiście pytam o wymiary (bo na co komu podawanie...) i się nie mogę doczekać odpowiedzi, a widać że ktoś się loguje od czasu mojego pytania...

Pozdrawiam

Podawanie obowiązkowych wymiarów

04 maj 2012 - 06:18:25

Byłabym za ;) sama podaję zawsze wymiary a i tak dostaję masę zapytań 'możesz podać wymiary?' no szlag człowieka trafia, wtedy odpisuję że odsyłam do oferty bo wszystko jest tam podane - ja nie wiem jak użytkowniczki czytają te opisy, i kiedyś mnie jedna zwyzywała że mogłabym być bardziej uprzejma bo jej komputer się ścina! no przepraszam bardzo jak Ci się ścina to nie korzystaj z niego a nie tyłek zawraca. Tak samo z kosztami wysyłki - co chwilę dostaję pytania 'ile wysyłka??'



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-04 06:19 przez MoniqueJulie.

Podawanie obowiązkowych wymiarów

04 maj 2012 - 10:33:24

Dla nowo wstawianych ofert, o ile się nie mylę, trzeba podać rodzaj wysyłki i cenę.
Przynajmniej ja zawszę podaję.
Tak samo jak wymiary.

Ale obowiązkowe wymiary byłyby przydatne.
Część szafowiczek też nie bardzo rozumie numeracje spodni, typu 28x31. Potem wypisują 32x34 bo im się wydaje że to rozmiar 32 albo 34...

Podawanie obowiązkowych wymiarów

04 maj 2012 - 14:34:31

No tak, trzeba podać ale mimo że każdy o tym wie że jest to obowiązkowe do podania to i tak dostaję zapytania o koszt wysyłki.

Podawanie obowiązkowych wymiarów

07 maj 2012 - 18:52:46

Witam, jestem nową użytkowniczką Szafy ale powiem Wam, że szlag mnie trafia: szukam czegoś, przetrząsam dziesiątki ofert i w 99,9 % przypadków muszę prosić o podanie wymiarów. A potem zostaje mi czekać na odpowiedź... I różnie to bywa. Zależy mi, pytam o wymiary i dostaję odpowiedź po 3 dniach, że oferta jest nieaktualna:/
Może dałoby się to ulepszyć??

Podawanie obowiązkowych wymiarów

21 cze 2012 - 00:08:40

Jestem jak najbardziej za! :)

Nie cierpię tekstów "wymiary na priv", "rozmiar uniwersalny", "typowe ..", "małe/duże .." i "będzie pasować na ..". Wcale nie będzie pasować(!) i widzę to przeglądając sklepy - nieraz M ma 115 w biuście, a XL 75 w talii.

Obowiązkowe podawanie wymiarów oszczędzi wiele czasu i zachodu. Co to za problem zmierzyć rzecz raz i wpisać, zamiast każdej kolejnej osobie podawać wymiary?

Podawanie obowiązkowych wymiarów

21 sie 2012 - 16:54:03

popieram i mam też inną propozyjcję

w każdej ofercie podawać obowiązkowo rozmiar ciuszka!!!! coś mnie trafia jak dostaję propozycję wymiany od szafowiczki która ma ponad 100 pozycji a tytuły brzmią
śliczna bluzeczka
jasne jeansy
boska atmosphere

czy ja mam tyle czasu żeby pół dnia spedzac na czytaniu kazdej pozycji???

Podawanie obowiązkowych wymiarów

03 wrz 2012 - 10:14:44

jestem za! :)
taki model "jak mierzyć" dużo by ułatwił bo mimo że piszę np długość rękawa czy czegokolwiek to zaraz sypią się pytania odkąd mierzone

Podawanie obowiązkowych wymiarów

03 wrz 2012 - 10:58:38

JA często prosząc o wymiary bluzek/bluz posyłam od razu link do zdjęcia wg którego chcę by zmierzono przedmiot.

Np taki:


Podawanie obowiązkowych wymiarów

03 wrz 2012 - 12:09:54

Wg mnie właśnie taki wzór powinna dać szafa, uzupełniałoby się tylko literki

Podawanie obowiązkowych wymiarów

06 wrz 2012 - 20:08:01

oj co z tego że sobie ponarzekamy, i tak każda ma to w d.. teraz tylko torebka h/n, buty h/n i mój ulubiony temat-czy to ciąża:)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Podawanie obowiązkowych wymiarów

24 lis 2012 - 19:02:56

Nie chciałam zakładać nowego wątku, a ten wydawał mi się pasujący do problemu.
Od jakiegoś czasu szukam na szafie sukienek,gorsecika, sweterków i garderoby wierzchniej zimowej. Ten kto próbował robić to na szafie prawdopodobnie dawno z tego się wycofał. Źle nazwana garderoba i niewłaściwa kategoria zniechęcają do poszukiwań, gdy trzeba przedrzeć się przez kilka tysięcy stron. W opisach nagminnie brak jest dokładnych informacji o wymiarach, co już na samym początku dyskwalifikuje przedmiot.Opis; "wymiary podam na priv" dobija mnie i całkowicie zniechęca.Jeżeli ja -kupująca- zadaję sobie trud przeglądania stron, dlaczego sprzedającemu nie chce się poświęcić czasu na dokładne opisanie przedmiotu?

Podawanie obowiązkowych wymiarów

05 lut 2013 - 22:33:17

Od zaledwie kilku dni siedzę w tej wspólnej szafie...zdążyłam już przejrzeć niektóre ubrania, miałam ochotę na zakup paru fajnych tunik, ale jak dotąd jeszcze nie kupiłam. Dlaczego? Jeden z głównych powodów, to właśnie brak dokładniejszych wymiarów. Np. rozmiar 46. Nic mi to nie mówi, bo nie wiem jaki obwód w biuście, jaki w talii, w biodrach. Na zdjęciach nie widać gatunku materiału i bardzo często nie jest on wcale podany. APELUJE DO WAS DZIEWCZYNY, JEŻELI CHCECIE NAPRAWDĘ SPRZEDAĆ SWOJE CIUSZKI, OPISUJCIE JE DOKŁADNIEJ!!!!.Ja się wysilam, żeby kupić, to co macie do zaoferowania, pisze i proszę o szczegóły, to na moje trzy zapytania odpowiedziała po dwóch dniach jedna osoba! Ludu! Ciuszki są fajne w tej szafie, ale szkoda mojego czasu. Może właśnie administratorzy SZAFY powinni zawrzeć jakiś mądry i realny zapis w regulaminie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Możliwość wyboru kilku kolorów +