Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Nie podoba mi się" dodatkowa opcja

02 gru 2011 - 11:34:49

Nie wiem czy to już gdzieś było....
Przeglądając stylizację wpadłam na taki pomysł, że skoro można kliknąć "podoba mi się" to powinna być też opcja "nie przemawia do mnie" "nie podoba mi się" ... Niejednokrotnie dziewczyny komentują negatywnie stylizację, a ta mogłyby "kliknąć" i uzasadnić wypowiedź w komentarzu :) Oczywiście nie chodzi mi o obrażanie czyichś uczyć ale wydaje mi się, że byłoby sprawiedliwie, ponieważ dziewczyny wystawiające swoje stylizację są (chyba) pogodzona z faktem, że podlega ona krytyce szafowiczek, a taka forma byłaby (według mnie) kulturalna, nieobraźliwa... Co mślicie?

"Nie podoba mi się" dodatkowa opcja

02 gru 2011 - 11:49:13

Osobiście nie jestem do tego przekonana. Była wcześniej opcja oceny w skali 1-5, ale z jakiegoś powodu została zastąpiona właśnie opcją "podoba mi się" Wydaje mi się, że za dużo jest osób skłonnych do kliknięcia w najniższa ocenę, dla samej satysfakcji anonimowego dowalenia komuś. Co do uzasadnienia w komentarzu - szczerze wątpię i nie liczyłabym na to.
Taka opcja jak teraz dużo bardziej mi odpowiada. Jeżeli podoba mi się czyjś przedmiot lub stylizacja, moge to wyrazić. Jeżeli nie - np. nie jest w moim stylu - to nie będę się na ten temat wypowiadać. Brak oceny w takim wypadku oznacza, że ta stylizacja nie przemawia do mnie, nie widze potrzeby, żeby to jeszcze podkreślać kliknięciem.
przykładowo - mnie nie podoba się różowa bluza japan style z futerkiem, więc nie będę klikać na taką stylizację, bo to nie mój klimat i trudno mi ocenić. Komus nie podobają sie moje glany i portki w kratkę, niech też nie klika.
Nie chodzi tutaj o to, że nie potrafię przyjąć krytyki - owszem jest mile widziana, jesli jest uzasadniona. Ale nie wiem, czy można na to liczyć.

"Nie podoba mi się" dodatkowa opcja

02 gru 2011 - 15:36:23

@angua79 dzięki za wypowiedź, w sumie masz dużo racji (a tej oceny w skali 1-5 nie pamiętam, bo mnie tu nie było jeszcze)
Ludzie faktycznie skłonni są do czepiania się i dawania niskich ocen, ale weź pod uwagę, że taka osoba może "wyskrobać" komentarz poniżej pasa, więc wychodzi na to samo :) (chociaż przewidując co powiesz... to tak, komentując nie będzie anonimowa, więc będzie uważać na słowa)

Z drugiej strony, przynajmniej moim zdaniem, wystawianie stylizacji to nie tylko chęć pochwalenia się "jaki mam gust, patrzcie!" ale głównie "mogę tak wyjść na ulicę?" Nie chodzi o opcję "nienawidzę Cię, co na siebie ubrałaś?!" ale takie zaznaczenie, że dana stylizacja nie przemawia do mnie, np. wszystko jest ok, ale buty zmieniłabym na inne, itp. :)

To tylko takie hipotetyczne dywagacje oczywiście :) Myślę po prostu, że skoro mogę kliknąć, że coś mi się podoba, to mogłabym też dać znać (klikając) szafowiczce, że mogłaby coś zmienić :) a chyba nie wszystkie dziewczyny na szafie są takie (przepraszam za epitet) wredne, by tłamsić każdą inwencję

Cytat
angua79
Taka opcja jak teraz dużo bardziej mi odpowiada. Jeżeli podoba mi się czyjś przedmiot lub stylizacja, moge to wyrazić. Jeżeli nie - np. nie jest w moim stylu - to nie będę się na ten temat wypowiadać. Brak oceny w takim wypadku oznacza, że ta stylizacja nie przemawia do mnie, nie widze potrzeby, żeby to jeszcze podkreślać kliknięciem.

nie do końca. Nie będzie widać statystyki... będziesz miała 10 "podoba mi się", ale skąd wiesz ile osób przejrzało stylizację ogółem :) 10 OSÓB NA ILE lubi ten stój? Wszyscy, czy tylko 10 na 100? :) W takim razie nie potrzebna jest także opcja "podoba mi się", bo przecież można wyrazić swoją opinię (pozytywną/negatywną) w komentarzu. Jednak wierzę w szafowiczki, że są obiektywne :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 15:41 przez kafka89.

"Nie podoba mi się" dodatkowa opcja

02 gru 2011 - 16:09:38

Byłabym za pod warunkiem że głos podoba mi się/nie podoba mi się oddaje się wraz z komentarzem/uzasadnieniem

"Nie podoba mi się" dodatkowa opcja

02 gru 2011 - 16:12:40

@ MoniqueJulie : tak by było chyba najmądrzej, masz rację :) tylko czy każdemu chciałoby się pisać :)

"Nie podoba mi się" dodatkowa opcja

02 gru 2011 - 18:02:34

chyba zostało to zlikwidowane przez ciągłe raporrty "mamomamo, bo ona mi jedynki dała, bo nie chciałam się z nią wymienić...", więc chyba nie przejdzie :D tak jest bardziej bezkonfliktowo.

z resztą krytykę tutaj trzeba uzasadniać, a jak komuś się podoba to nie musi :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usprawnienie wystawiania komentarzy