Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nieaktywne konta - co z nimi?

03 lip 2011 - 19:51:16

Mam bardzo proste pytanie do administracji..
Dnia 19 stycznia 2011r. powstał w dziale 'Ploteczki' wątek "NIEAKTYWNE konta!", w którym jak wiadomo są podawane konta osób, które nie logowały się na szafie minimum 12miesiecy. Użytkowniczki bardzo szybko zaczęły współpracować z Wami i moderatorkami - pojawiły się długie listy nicków, ale nic nie było robione z tymi profilami.. [przed chwilką sprawdziłam i nie ze wszystkich kont przedmioty zostały już usunięte], a dopiero po PÓŁ ROKU pojawiła się odpowiedź od administracji [i jakiekolwiek podziękowania], że chcecie przypomnieć tym osobom jeszcze o portalu [wybaczcie, ale wygląda na to, że nie możecie się pogodzić z tym, że ktoś zrezygnował z szafy [nawet przed 2009r.]]. Ostatnio były problemy z serwerami, a każde konto zajmuje choć odrobinę miejsca - napiszcie maile do tych osób i jeśli nie będzie odpowiedzi usuńcie je.
Pytanie jest następujące: KIEDY zostanie zrobione coś w kierunku usuwania tych kont? Kiedy konta nieaktywne [nawet od trzech lat] zaczną być usuwane?

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Nieaktywne konta - co z nimi?

04 lip 2011 - 09:15:23

Mailing będzie puszczony w ciągu najbliższych dwóch tygodni, więc w tym miesiącu powinna być sprawa załatwiona. Odciągnęły nas od tego trochę problemy z serwerami i realizacja sugestii.

Nieaktywne konta - co z nimi?

11 paź 2011 - 23:11:55

Mamy 11października i niestety chyba NIC nie zostało zrobione w tym kierunku - dosłownie minutkę temu sprawdziłam i pierwsze podane konta nadal istnieją, a na kontach podanych na 11 stronie [nie wiem jak na wcześniejszych] nadal są przedmioty..
Jeśli nie jesteście w stanie czegoś zrobić to nie zapewniajcie, że będzie to zrobione.. wiele użytkowniczek chciało pomóc i guzik z tego wyszło.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Nieaktywne konta - co z nimi?

12 paź 2011 - 10:19:41

Skoro zapewniałam to będzie to zrobione. Nie ma sensu wysyłać mailingu w momencie problemów z dodawaniem zdjęć, ich ładowaniem itp, a w okresie o którym wspominałam niestety to wypadło. Praca użytkowniczek nie idzie na marne, bo przecież nikt nie usuwa bazy przez nich stworzonej.

Sloniu, mam pilniejsze sprawy do zrealizowania, niż tłumaczenie Ci każdego taska, terminu i progresu w jego realizacji.

Nieaktywne konta - co z nimi?

12 paź 2011 - 10:48:42

Co mają wspólnego nieaktywne konta z problemami szafy? ;| Tylko zajmują miejsce, a użytkowniczki doskonale widzą [co można zauważyć w tamtym wątku], że podawały nicki i nic nie zostało z nimi zrobione.

A cały czas wydawało mi się, że po coś tu jesteś, jeśli nie masz czasu na prowadzenie portalu to po prostu z tego zrezygnuj, bo niestety ale wciąż coś tu się psuje zamiast naprawiać.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Nieaktywne konta - co z nimi?

12 paź 2011 - 12:03:39

Jestem tutaj, jak łatwo się domyślić od kontaktu ze społecznościami. Nie jestem programistą, wiec nie jestem w stanie naprawić "wszystkiego". Mailing do nieaktywnych miał być wysłany na zasadzie próby aktywacji osób, które zarejestrowały się, a nie korzystały z serwisu. Pośród nieaktywnych jest wiele osób zweryfikowanych. Jak mamy zachęcić do powrotu na serwis jeśli funkcje szwankują? Jesteś dorosłą osobą, więc chyba nie muszę tłumaczyć, że nie możemy tak ot tak usunąć sporej bazy zweryfikowanych kont.

Nie chcę wdawać się w dalsze tłumaczenia w sprawie tasku, który i tak ode mnie nie zależy. Jako dorosła osoba na pewno zdajesz sobie sprawę, że w firmach jest hierarchia - ja nie należę do osób decyzyjnych.

Nie jestem też zobowiązana do tłumaczenia Tobie takiej sprawy.

Nieaktywne konta - co z nimi?

12 paź 2011 - 12:56:15

Skoro w tylu swoich wypowiedziach podkreślasz dorosłość wielu osób korzystających z tego portalu to może czas najwyższy aby oprócz pisania o niej także zastosować ją w czynach - jesteśmy dorośli, więc tak się też traktujmy.
Jeśli kogoś o czymś zapewniam, a wcześniej lub w określonym terminie dowiaduję się, że zrobienie tego będzie niemożliwe informuję o tym tą osobę. To tak jakbyś miała tu coś kupić i napisać 'Pieniądze wpłacę za tydzień', w tym czasie okazałoby się, że nie masz tych pieniędzy, więc nie możesz zapłacić i nagle kontakt się urywa, bo nawet nie chciało Ci się poinformować sprzedającej o zaistniałej sytuacji.
Jeśli ktoś się nie loguje na szafie rok, dwa, trzy to jest to ŚWIADOMA decyzja tej osoby. Powinniście się chyba zainteresować w takiej sytuacji pozyskiwaniem nowych użytkowników i 'dopieszczaniem' obecnych, tylko jak to zrobić jeśli ciągle coś tu się psuje, a administracja traktuje użytkowniczki jak głupie małolaty?
Niestety ale najłatwiej 'umywać rączki' od czegokolwiek. Jeśli czegoś nie wiesz to napisz 'W chwili obecnej nie wiem, ale za tydzień się dowiem i dam znać', jeśli ja czegoś nie wiem to po prostu PYTAM, co widać w wątkach - zapytałam kiedy coś zostanie zrobione w tej sprawie i dostałam odpowiedź, która oczywiście się nie sprawdziła i nikt nie napisał 'Kont teraz nie usuniemy, bo mamy problemy ze zdjęciami' ;|

Jesteś dorosłą osobą, więc się zachowuj jak osoba dorosła.

Z tego co pamiętam to w wiadomości nie było napisane, że właśnie dziś / wczoraj stara strona szafy będzie już nieaktualna, więc pojawiło się co najmniej kilka wątków pt. 'Stara szafa nie działa, co się stało?' - można było wysłać kilka dni temu wiadomość 'Od dnia XXX stara wersja szafy będzie już niedostępna'.
Problem z nowymi i starymi wątkami jest nadal i odpowiedzi także nie otrzymałam co można z tym zrobić i kiedy zostanie to naprawione.

Zadaję pytanie więc oczekuję POPRAWNEJ odpowiedzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 13:01 przez slonwtrzechtrampkach.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Nieaktywne konta - co z nimi?

12 paź 2011 - 13:22:16

sloniu, pisalam wielokrotnie, że jeśli nie informujemy wcześniej to błąd, który się pojawił, nie był przez nas przewidziany. Często wyskakują rzeczy, o których wcześniej nie jesteśmy w stanie poinformować.

O tym wątku najzwyczajniej w świecie zapomniałam. Nie jestem koordynatorem tego taska, nie ja zajmuję się jego realizacją, więc nie myślę też o nim. Napisałam termin, który podano mi, wyjaśniłam, dlaczego nie został dotrzymany. Nie jestem w stanie podać innego terminu. Mój błąd polega jedynie na tym, że podałam tutaj roboczy termin, którego podawać w sumie nie powinnam.

Nie będę prowadzić dalej tej dyskusji. Nie mam żadnych konkretnych informacji do przekazania w tym temacie. Postaram się poinformować, jak mailing zostanie wysłany.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

numer konta