Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak kupować rozsądnie ? Pomóżcie.

31 paź 2015 - 14:28:41

Cześć dziewczyny!

Przychodzę do Was z moim błahym problemem, ale jednak.. polega na tym, że nie potrafię robić zakupów. Za każdym razem obiecuję sobie, że podporządkuję się jednemu stylowi, który mi się podoba, ale wystarczy, że pójdę na zakupy i już. Każda rzecz z "innej beczki" i o ile same z siebie mi się podobają, to problem pojawia się kiedy muszę je połączyć.

Potrzebuję porady jak wykreować swój własny styl, jak nauczyć się robić zakupy, tak by potem połowy rzeczy nie wystawiać na szafę. Jak kupować żeby potem nie żałować, żeby te rzeczy były rzeczywiście mniej więcej z jednego stylu, a nie mnóstwo rzeczy, które do siebie nie pasują...
I przede wszystkim jak oprzeć się pokusie zakupienia rzeczy, która właściwie do nas nie pasuje.

Często mam tak, że przez kilka miesięcy nic sobie nie kupuję bo nic mi się nie podoba, a potem mam głupią wewnętrzną potrzebę, żeby coś sobie kupić. I kupuję, coś co w zasadzie do mnie nie pasuje. Jak się tego wyzbyć ? Jakie są Wasze sposoby na udane zakupy ?

Jak kupować rozsądnie ? Pomóżcie.

31 paź 2015 - 15:40:07

jeśli w momencie oglądania czy mierzenia danej rzeczy w sklepie nie masz na nią pomysłu z czym ją zestawić ze swojej szafy- z rzeczy które już masz- nie kupuj. Stawiaj na klasykę, wybieraj ponadczasowe fasony i kolory (biel, czern, beż, szarosci) - rzeczy które pasują do wszystkiego, stworz sobie tzw "bazę"- rzeczy które będą dobrze wyglądały z czymkolwiek je połączysz, np:
- czarna sukienka
-biała koszula
-dobrze skrojone jeansy
-klasyczne czółenka czarne i/lub cieliste
-trampki-
gładka bluzka lub T-shirt
-czarne rurki
-marynarka
-ponadczasowa czarna torebka np chanelka na wyjścia oraz większa,typu kuferek, np do pracy czy na uczelnie
-dobrze skrojony , klasyczny płaszcz (na wyjścia, do sukienek)
kurtka codzienna np ramoneska


Majac tzw "bazę" w swojej szafie łatwiej będzie Ci robic stylizacje, np jeansy dobrze będą wyglądały i z koszulą i z każdą bluzką i ze sweterkiem każdym, takze takim który później na ewentualnych zakupach Ci sie spodoba, czarne rurki tez zestawisz podobnie, w zasadzie kazda gora do takich spodni pasuje, czarny kalsyczny czy bezowy/szary palszcz zawsze mozna ozywic ciekawą apaszka/szalem itp, kupujac podstawowe elementy kazdej stylizacji mzoe sie okazac, ze masz z czym nosic rzeczy ktore wczesniej nagromadziłaś a teraz do niczego Ci nie pasują:)

Jak kupować rozsądnie ? Pomóżcie.

31 paź 2015 - 16:23:39

staraj się nie nosić ze sobą tyle pieniędzy wtedy problem sam się
rozwiąże.
A swoja drogą trzeba mieć podstawowe ubrania i kolorystyke .
Do jeansów każda bluzka pasuje tak jak do czarnych rurek czy jasnych staraj sie komponować z obuwiem.
Dobieraj biżuterię z kolczykami lub zegarkiem.
Apaczki z torebkami obojętnie jakimi.

Jak kupować rozsądnie ? Pomóżcie.

31 paź 2015 - 23:53:39

Od jakiegoś czasu właśnie ograniczyłam kolorystykę i wybieram rzeczy czarne, białe, szare, granatowe i beżowe. Choć najwięcej jest czerni. Teoretycznie mam wszystkie bazowe rzeczy, ale czasami chcę wyglądać ciekawiej, a nie typowo cosualowo. Mój wygląd właśnie zazwyczaj ogranicza się do jeansowych rurek, gładkiego t-shirtu i marynarki, albo koszuli w kratę.

Problem w tym, że wygląda to nudno, jak większość dziewczyn. Chciałabym się czasem wyróżnić i właśnie w tym miejscu zaczyna się mój problem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-31 23:54 przez naturally.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naszyjniki